Дебют онука Кучми в Давосі. ФОТО

29 січня 2010, 12:40
Олена Франчук та її чоловік Віктор Пінчук влаштували знайомство своєму сину Роману зі світовою елітою. У четвер в швейцарському Давосі Пінчук відкрив традиційні ланчі, які організовує родина екс-президента Кучми в дні Всесвітнього економічного форуму.

Цього разу вперше на зустріч приїхав Роман Франчук - улюблений онук Леоніда Кучми, якого вся країна могла бачити в новорічному привітанні президента шість років назад. Тоді, щоб пом'якшити образ гаранта, в кадр разом з ним посадили сором'язливого Рому та собачку породи цвергшнауцер на прізвисько Шурік.

Роман - єдиний спадкоємець чоловічої статі в родині Кучми-Пінчука. Сьогодні це 18-річний парубок. Як і доньку Юлії Тимошенко, Романа Франчука відправили гризти граніт науки в Англію.

"Я закінчив Sevenoaks School та розіслав свої документи до семи найкращих університетів Америки для вступу. У квітні чекаю на відповідь, де пройду відбір", - розповів Рома.

"Рома, обережно! Це - журналісти", - попередила його мати не поширюватися про себе надто багато.


Улюблений онук Леоніда Кучми Роман з матір'ю Оленою Франчук та її нинішнім чоловіком Віктором Пінчуком

Названа ним школа - одна з найкращих у Британії, розташована у графстві Кент та заснована 600 років тому.

Після вступу в університет Ромі буде що розповісти своїм одноліткам - у Давосі Пінчук познайомив його з президентом Ізраїлю Шимоном Пересом та екс-президентом США Білом Клінтоном.

Українські ланчі Пінчука завжди користувалися популярністю в акредитованих учасників Форуму та мали славу місця, де добре пригощають. Але як амбітний чоловік Пінчук став проводити в Давосі ще й круглі столи з питань благодійності - тут збирається більш представницька публіка, ніж на українському ланчі.

У Давосі Рому познайомили з президентом Ізраїлю Шимоном Пересом (другий праворуч)

Зараз до Пінчука прийшли чинний президент Ізраїлю Перес та американський відставний лідер Клінтон. Їхні стосунки з Пінчуком ґрунтуються не лише на дружбі, але й грошових вливаннях. Обидва політики виступають засновниками приватних фондів, яким Пінчук допомагав матеріально.

За повідомленням сайту IzRus, Пінчук був другим за розміром внеску спонсором президентської конференції, яку Перес влаштовував у Єрусалимі восени 2009. А позаминулого року він пожертвував на цей захід півмільйона доларів.

Був Роман представлений і екс-президентові США Біллу Клінтону (по центру), який також був у Давосі

Так само з Фондом Клінтона, на функціонування якого Пінчук виділив від 1 до 5 мільйонів доларів. Він також був гостем на 60-річчі екс-президента США та при відкритті його бібліотеки в Арканзасі.

На цей захід Пінчуку вдалося витягнути ще кількох важковаговиків - засновника "Вікіпедії" Джиммі Вейлза, дружину Білла Гейтса Мелінду та Ніколаса Негропонте, ініціатора проекту "Ноутбук - кожній дитині", який роздав два мільйона лептопів по всьому світу для інтеграції дітей третього світу в сучасні реалії.

"Коли пан Пінчук запросив мене на цей круглий стіл, я й гадки не мав про те, що таке Україна. Але я набрав це слово в пошуку, і першою ж мені випала стаття у "Вікіпедії", - хвалився своїм дітищем Джиммі Вейлз.

Пінчук з засновником "Вікіпедії" Джиммі Вейлзом

За словами самого Пінчука, з Вейлзом його познайомив Ел Гор, а високими технологіями він зацікавився після того, як вклав гроші у розвиток в Україні високошвидкісного доступу до інтернету за технологією Wi-Max.

Пінчук зізнався, що читав статтю про себе у "Вікіпедії", але вона йому не сподобалася.

"З написаним я там не згодний. Ну, написали - так написали...", - сказав він, не вдаючись у деталі.

Пінчука, мабуть, зачепила фраза: "Брак с дочерью президента окончательно превратил Пинчука в одного из влиятельнейших в экономическом и политическом плане капиталистов Украины и ключевого спонсора предвыборных кампаний пропрезидентских сил".

Ніколас Негропонте, ініціатор проекту "Ноутбук – кожній дитині" та дружина Білла Гейтса Мелінда

Нинішнього року збори у Пінчука в Давосі стали окремим пунктом програми для київської публіки. Ця подія не має нічого спільного з офіційною програмою Давосу, крім того, що відбувається в той самий час і на тій самій вулиці.

"Потусуватися" на ланчі Пінчука цілеспрямовано приїжджають з України всі, кому не шкода грошей на переліт і проживання.

Допуск до справжнього давоського Форуму, який щороку відбувається у Конгрес-центрі, є задоволенням дуже недешевим, що вимірюється десятками тисяч франків. А перебування в гостях у Пінчука дає ілюзію долученості до таїнства ледь не масонського змісту та можливість принагідно похвалитися у Києві враженнями від "участі в Давосі".

Грузинський політик Ніно Бурджанадзе (ліворуч)

Так непомітно ланчі Пінчука перетворюються на світський раут, ознакою чого стала поява Влади Литовченко з новим чоловіком. За іронією долі, не змовляючись, тут же опинився її попередній чоловік Ігор Літовченко з "Київстара".

Не доїхав до Пінчука Віталій Кличко, якого затримала на дорозі негода. Вранці він виїхав з Цюріха в Давос. Через снігопад Віталій був змушений вдягнути ланцюги на колеса свого Мерседеса, проте на гірському шосе ланцюги зірвалися та заблокували колеса. Кличку довелося чекати на допомогу в горах, яка приїхала тільки після обіду. На щастя ніхто не постраждав.

Cин віце-спікера юрист Максим Лавринович

У перший день були помічені такі несподівані учасники, які спеціально, кожен окремо і, як вони кажуть, за свій кошт, прилетіли з України: син віце-спікера юрист Максим Лавринович, політолог Кость Бондаренко, екс-керівник "Нафтогазу" Олексій Івченко та навіть молода депутат Леся Оробець.

Незрозуміло тільки, як сталося, що поки вона гуляла по Давосу, її картка благополучно голосувала в українському парламенті за відставку Юрія Луценка.

Екс-керівник "Нафтогазу" Олексій Івченко

Фото ТаблоID та Сергія Ілліна (Фонд Віктора Пінчука)

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів