ТОП 7 ударів у відповідь:
найвизначніші події України під час повномасштабного вторгнення

Спецпроєкт до дня незалежності

За підтримки Козацька Рада
18 серпня 2023

Українці мають силу дати відсіч ворогу, попри значну перевагу у розмірі чи страхітливі погрози. Ця незламність ніби інтегрована у нашу ДНК – ще козаки давали відсіч російській навалі. Сила духу та боротьба за незалежність передавалась із покоління до покоління.

Українці завжди прагнули створити свою державу, однак східний сусід та його керівники-імперіалісти не давали це здійснити.

Суверенною державою Україна нарешті стала у серпні 1991 року, проте вороги й досі хочуть нас зламати.

9 років тому росіяни знову зазіхнули на нашу територію: щодня українські бійці продовжують боротьбу за рідну землю. Півтора року тому окупанти розпочали повномасштабне вторгнення.

Деякі ключові події або явища цієї війни навіть увійшли в побут або були увіковічені в марках, листівках, на футболках, шкарпетках та інших сувенірах з України.

Хочемо разом із вами пригадати 7 подій 2022 року, завдяки яким українці мають можливість відзначати 32-гу річницю Незалежності України.

Якби українці з минулого прочитали сучасні події, у них виникли б наступні запити до пошукової системи Google.

Куди йти окупантам

Першою ілюстрацією незламності духу стала фраза від прикордонників з острова Зміїний. Та сама, що є лейтмотивом опору російським загарбникам. Це словосполучення знають навіть діти.

"Російський воєнний корабель, іди …".

Ці слова згодом не лише закарбувалися у пам'яті кожного українця, але й конвертувались у найвпізнаванішу марку в Україні.

Нагадаємо як це було: 24 лютого близько 11:30 ранку до острова Зміїний на Одещині вперше підійшли військові кораблі РФ. Військові-окупанти вимагали від прикордонників, які несли варту на острові, здатися.

Зв'язок із нашими бійцями зник, і вже ввечері 24 лютого президент нагородив їх усіх посмертно званням Героїв.

Загалом на Зміїному перебувало 80 оборонців та кілька цивільних – начальник маяка, його помічник, комунальники. Вони вижили, однак більшість із них досі в полоні.

Ранком наступного дня у Держприкордонслужбі поширили частину аудіозаписів, які вели їхні службовці на острові.

Відбувся "діалог":

– Я російський воєнний корабель, пропоную вам скласти зброю та здатись. Інакше по вам буде нанесений удар. Як зрозуміли мене? Прийом!
– Російський воєнний корабель, іди на**й!


Ця фраза облетіла пів світу та стала зрозуміла навіть іноземцям.

Що робити для українського врожаю

Другим прикладом сталевої волі та прояву справжньої українки стала жінка з Генічеська,  яка пропонувала окупантам покласти насіння у кишені. Відео, де вона закликає солдата РФ повертатися додому, теж облетіло соцмережі не лише України.

''Ви прийшли на нашу землю? Якого хріна ви прийшли? Покладіть насіння собі в кишені, щоб, коли вас уб'ють, проросли соняшники", – сказала місцева мешканка.

Сміливість цієї жінки закарбували не лише у літописі війни, але й створили одяг та спіднє з цим написом.

Цікаво, що кадр з відео суперечки між генічанкою та російським солдатом потрапив до кліпу гурту Pink Floyd на підтримку України.

Як затрофеїти техніку ворога

Українські фермери теж проявляли кмітливість та сміливість, коли відбуксували трактором російський танк.

Зокрема, йдеться про фото з трактором, який тягне захоплений ЗРК Тор вартістю 25 млн доларів. Світлину опублікувало британське видання The Telegraph.

Але не танками єдиними – українські аграрії "допомогли" своїм бійцям "лендлізом" від росіян у вигляді БМП, ракетних установок, тягачів тощо.

Як зупинити танк голіруч

Мешканці прикордонних населених пунктів без зброї зупиняли танки. Наприклад, у містечку Корюківка на Чернігівщині мешканці разом з патрульною поліцією зупинили колону російських танків "живою стіною".

ВІДЕО ЗСУ

Також один чоловік із села Бахмач на Чернігівщині голіруч змусив танк окупанта зупинитися.

"Хлопці, куда ви їдете, що вам треба?", – питав чоловік у росіян.

Як збити дрон без ППО

У Дніпровському районі Києва жінка в березні 2022 року збила ворожий дрон банкою помідорів. Її героїчні дії згодом породили цілі інструкції як повторити її успіх в домашніх умовах.

Як з'ясувалось, вона курила на балконі, коли побачила дрон. Жінка не розгубилась і жбурнула в нього першою річчю, яка потрапила під руку. Вона збила його з першого ж влучання. Потім разом з чоловіком вибігла з будинку та розтрощила ворожий безпілотник.

Як визначити ворожу ДРГ

Коли до столиці наближались ворожі ДРГ, українці задумались над швидким тестом для росіян. Так виникли мовні паролі. Першим словом була "паляниця", адже росіяни не можуть промовити пом'якшену "л" в цьому слові.

У Центрі протидії дезінформації доповнили список слів, якими можна виявити не носія солов'їної: Укрзалізниця, молодиця, світлиця, нісенітниця, веселка, філіжанка, вештатися, духмяний, непереливки, кмітливий, пуцьвірінок, обценьки, теревенити, телепень та багато інших.

Але й на тому українці не зупинялись, а розробили цілі скоромовки зі слів, які не можуть вимовити окупанти.

"Пароль "Кропивницькі паляниці зі смаком полуниці продаються у крамниці біля Укрзалізниці".

Люди жартували, що такий пароль ніколи не вимовити ворожій ДРГ.

Як назвати вибухи не використовуючи
однокореневі слова

А ще в українському інфопросторі є таке незламне поняття, як бавовна.

Росіяни ніколи не називають вибухи цим словом, натомість у них чутно "хлопки" (плескання – укр.).

Але українці вирішили робити логічний переклад явищу, яке намагаються приховати окупанти. Так детонацію боєприпасів та влучання по військових об'єктах стали лагідно називати "бавовною".

Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я