Україна не давала Приходько 8 балів?

19.05.2009, 12:03
Tablo ID

Щойно завершився конкурс "Євробачення-2009", як почалися претензії з боку Національної телекомпанії України. Так, виявляється, насправді Україна дала Анастасії Приходько менше балів, ніж було оголошено під час трансляції фіналу конкурсу 16 травня.

Про це заявив голова українського журі "Євробачення" і віце-президент НТКУ Роман Недзельський, повідомляє "УНІАН".

Нагадаємо, згідно з оголошеними під час прямої трансляції даними, Україна віддала за виступ Анастасії Приходько вісім балів.

За словами Недзельського, sms-голосування справді дало вісім балів, проте журі, яке він очолював, не дало жодного балу. Всього ж членами журі було віддано чотири голоси за представницю від Росії, тоді як для одного балу необхідно п`ять голосів.

Нагадаємо, цього року оцінка від кожної країни формувалася на підставі голосування професійного журі та глядацького sms-голосування, при цьому голоси перших і останніх враховувалися в пропорції 50 на 50.

"Як сталося, що не врахували результат журі - це питання", - сказав Недзельський.

Слід зазначити, що якби було враховано думку журі та глядачів, то в результаті Приходько отримала б від України менше 8 балів.

Наразі НТКУ звернулася з офіційним листом до Європейського мовного союзу, який подав такі дані, з проханням роз`яснити цю ситуацію.

"Зрозуміло, що ми не протестуватимемо. Ніяких судових позовів. Вже ніхто не оскаржуватиме", - зазначив Недзельський.

Приходько не отримувала від України 8 балів?

Однак, представники НТКУ таки до суду підуть. Щоправда, з іншого питання стосовно того ж таки "Євробачення".

Виявляється, що Перший національний має намір подати позов до Господарського суду міста Києва щодо порушення ексклюзивних прав на трансляцію міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення" компанією "Воля-кабель".

Претензії НТКУ стосуються ретрансляції "Волею" російського "Первого канала. Всемирная сеть", який транслював "Євробачення-2009". Про це повідомив віце-президент НТКУ Михайло Кобля "Телекритиці".

"Перед трансляцією ми розіслали кабельним операторам попередження, нагадуючи, що НТКУ - єдина телекомпанія України, що має права на показ "Євробачення". Вони не дослухались. Ми не можемо спрогнозувати рішення суду, оскільки аналогічна ситуація була й торік. Тоді суд ухвалив рішення не на нашу користь", - сказав Кобля.

Таки минулого року господарський суд Львівської області відхилив претензію НТКУ до провайдера програмної послуги ТОВ "Маска" щодо стягнення 467 250 гривень за ретрансляцію пісенного конкурсу "Євробачення - 2008" на телеканалі "РТР-планета".

Як заявила керівник піар-відділу "Волі" Аліна Сігда, кабельний оператор не мав підстав для припинення трансляцій "Первого канала".

"Провайдер не несе відповідальності за зміст програм на тому чи іншому каналі. Наявність чи відсутність порушень інтересів чи прав тих чи інших осіб із боку каналу не ми маємо встановлювати", - каже вона. Тому претензії НТКУ, на її думку, мали би бути предметом з'ясування стосунків у суді між телекомпаніями.

До речі, цього року рейтингові показники трансляції конкурсу на "Первом канале" в Україні майже дорівнялись показникам НТКУ, а у великих містах конкурс "Євробачення-2009" на двох каналах дивилась приблизно однакова аудиторія.

Фото "Газети по-українськи"

Посилання по темі
Коментарі
 
 
Скандал  |  Фокус  |  Лаунж  |  Бренд  |  Персона  |  Hot zone
Архів  |  Настав час зростати!  |  RSS  |  Зворотний зв'язок
©2005 — 2019, Табло ID. У разі використання матеріалів сайту
посилання на tabloid.com.ua є обов'язковим.
Матеріали позначені PROMOTED або ІМІДЖ ІНФОРМАЦІЯ розміщуються на правах реклами
 
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


 
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах: