Пісня–переможець "Євробачення" - плагіат?

21.05.2009, 11:04
Tablo ID

Постфінальні скандали навколо "Євробачення-2009" продовжуються. Цього разу в центрі опинився не хто-небудь, а переможець пісенного конкурсу Александр Рибак та його пісня "Fairytale".

Виявляється, що вже деякий час на полицях стамбульських магазинів продається диск місцевого співака, одна з пісень якого дуже схожа на пісню-переможець, повідомляють "Vesti.Az" з посиланням на турецьке видання "Milliyet".

Зокрема, фанати турецького співака Ялина запевняють, що мелодія четвертої пісні в альбомі "Ben bugün", яка має назву "Bit Pazarı" неабияк подібна на хіт "Євробачення-2009" "Fairytale".

І ось тут починається незрозуміле: музичні критики звинувачують у плагіаті саме турецького співака, у той час, як останній впевнений - він перший написав схожу пісню.

Так голова професійного об'єднання авторів музичних творів Алі Рза Бінбога вважає, що в даній ситуації, тиражування альбому Ялина є потенційною кримінально діяльністю.

"Так як цю пісню першим "закріпив" за собою саме Александр Рибак, то ж у випадку, якщо норвежець схоче, то може звернутися до суду та вимагати від Ялина компенсації", - заявив Бінбога.

Пісня Рибака дуже схожа на пісню турка?

Щоправда, за його словами, "до цього, обидві мелодії мають пройти через комісію, думка якої буде вважатися достовірною. Рибак також має право вимагати притягнення до відповідальності Ялина".

Нагадаємо, що до фіналу "Євробачення-2009" композиція Рибака "Fairytale" декілька місяців поспіль крутилася на різних телеканалах.

Сам же турецький артист просто шокований звинуваченням у плагіаті. Він запевняє, що його пісня була написана ним ще 1,5 роки тому.

У якості доказу він привів своє інтерв'ю, яке він дав у той час, коли з'явилася його нова пісня. А 1 жовтня 2008-го року аранжирований варіант композиції було відправлено одному з музичних продюсерів.

Наразі невідомо, яка реакція на заяви турка у самого Рибака.

Єдине що відомо, так думка спеціалістів - вони вказали, що схожим елементом у двох мелодіях є лише звучання скрипки. Однак використання однакових інструментів не може слугувати приводом для звинувачення у плагіаті.

Фото naviny.by

Посилання по темі
Коментарі
 
 
Скандал  |  Фокус  |  Лаунж  |  Бренд  |  Персона  |  Hot zone
Архів  |  Настав час зростати!  |  RSS  |  Зворотний зв'язок
©2005 — 2019, Табло ID. У разі використання матеріалів сайту
посилання на tabloid.com.ua є обов'язковим.
Матеріали позначені PROMOTED або ІМІДЖ ІНФОРМАЦІЯ розміщуються на правах реклами
 
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


 
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах: