Сердючці перемога до одного місця

12 травня 2007, 20:04

Напередодні фіналу "Євробачення-2007" Андрій Данилко ще раз згадав про роль політики у творчості і долі Вєрки Сердючки. А також артист прямим текстом зізнався, що перемога на європейському конкурсі йому до одного місця.

"Мені всі ставлять запитання: яке місце посяде Вєрка Сердючка на "Євробаченні"? І я однаково усім відповідаю: мені моє місце — до одного місця. Може, і грубо звучить, але я їду не за цим. Мені головне, щоб виступ Вєрки добре виглядав, пролунав і зробив приємність публіці", - заявив Данилко в інтерв‘ю журналу "Фокус".

Для Данилка головне, аби люди побачили його з зіркою на голові і посміхнулися. А перемога - до одного місця. Фото "Сегодня"

"Чому я сюди приїхала? "Євробачення" — це дуже великий салат. Точніше, навіть обід. І я буду маленьким десертом... Мені головне, аби люди в усій Європі, побачивши мене з екрану із зіркою на голові, посміхнулися. Все!", - сказала Сердючка в інтерв‘ю на Радіо Свобода.

При цьому сподівання Данилка на те, що в Європі образ Вєрки зрозуміють, схоже виправдовується:

"Усі бачили на конкурсі Руслану, Пономарева, Тинові Кароль і усвідомлять, що потрібно запропонувати Європі ще. Проте сумніваються: а чи зрозуміють там Верку? Але ми ж їхніх персонажів приймаємо: Остина Пауэрса або Містера Бина. Відносини з матір'ю зрозумілі всім людям. Любов, секс, випивка, duty free — теж. Не бачу проблем", - ксазав Данилко.

Зрозуміти Сердючку не всім дано. Фото "Сегодня"

При цьому Данилко визнав, що його персонаж не для всіх, і не всі його сприймають.

"Але я не вписуюся й у тусовку шоу-бізнесу. Дивлюся на виступ Сердючки на "Золотому грамофоні", і він мене дратує. Тому що Вєрка — це не попса. Ну не той це формат, не вписуємося ми у нього. Я вважаю, вона — арт-персонаж", - сказав він.

"Мені сподобалася одна фраза в якійсь газеті: "Люди поділяються на тих, кому подобається Сердючка, і тих, хто це приховує". Ну не прийнято її хвалити. Естети вважають це дурним тоном. Вони ладні хвалити авангардний спектакль, яких я за тиждень можу зробити сім штук. Наприклад, посаджу людину у ванну і замажу йому рот цементом. При цьому буду ходити по залу і розкидати вату. Написати музику під цю справу, і якийсь естет знайде в спектаклі глибокий зміст..," – додав Андрій.

Данилко: "Я - не престижний для тих, хто має владу". Фото kp.ru

При всьому, Данилко впевнений, що образ Вєрки Сердючки ніколи не матиме симпатій влади.

"Він ніколи не буде обласканий владою. Державним мужам по статусу не заведено у них любити такого виконавця, як я. Вони можуть хвалити якусь оперну співачку і спати на її концертах. Це вважається престижним. Я — не престижний для тих, хто має владу", - сказав Данилко.

Данилко: "Політика — це танці паралітика". Фото з офіційного сайту "Євробачення-2007"

До речі, про політику й політиків у Данилка окрема розмова.

"Політика — це танці паралітика", - сказав артист в інтерв‘ю на Радіо Свобода.

"Я — голуб миру. І роблю зараз для України більше, аніж політики. Надзавдання того, що я поїхала на "Євробачення" з мамою — щоб Україну побачили країною, що може посміхатися. Не тільки там помаранчеві революції, всілякі мітинги, пікети," – говорить Сердючка.

При цьому до керманичів України Вєрка ставиться поблажливо: "Зараз стільки справ і у Віктора Андрійовича, і у Віктора Федоровича — нові вибори. Я думаю, що їм зараз не до "Євробачення". Я їх абсолютно розумію".

Данилко: "По-моєму, краще, коли люди глузують з Вєрки, аніж з них (політиків)". Фото "Сегодня"

Проте Андрій Данилко абсолютно не приховує, що часом політики сують носа не в свою справу, або ж не напружуються, аби щось зрозуміти.

"І справді, наші політики не посоромилися висловити свою думку з приводу Сердючки. Але якось ненароком забули, що за цим персонажем жива людина. Що вони такого жахливого побачили в Сердючці? По-моєму, краще, коли люди глузують з Вєрки, аніж з них. Я не коментую останні події, хоча знаю, що на політичних мітингах люди стоять за гроші. Знаю, що в тих за це платять 80 гривень, а в цих 150. Це в них бездарний театр, а не у мене. А втім, ідіотів завжди вистачало", - ставить діагноз Данилко..

"Фото "Фокуса"

А от деякі сучасні митці Вєрку як арт-персонажа підтримали: "Коли проходили всі ці протести проти Сердючки — який канал не увімкнеш, скрізь бруд, — мені зненацька подзвонив Армен Джигарханян. Він стільки ролей зіграв різних... І каже: "Андрійку, все буде добре. У вас дуже велика глядацька аудиторія. Вас люблять. Мені доводилося грати погані ролі і таке вислуховувати... Але поваги глядачів я не втратив. Це, знаєте, вічна боротьба Гулівера з ліліпутами". Віктюк теж мені сказав: "Нікого не слухай, роби, як знаєш".

Між іншим, в дитинстві Андрій мріяв ставити діагнози - стати лікарем. А став Сердючкою.

"Ніхто не знає, що буде через десять років. Ні ви не знаєте, ні я, ні вона. Я, приміром, у дитинстві мріяв бути лікарем, а став Вєркою Сердючкою... Але, коли починаєш аналізувати, розумієш: якоюсь мірою ця мрія здійснилася", - сказав він "Фокусу".

Окрім того, одна з мрій Данилка – познайомитися з непересічним режисером. Ну, не вистачає Андрієві професійних колег: "Мрію зустріти режисера, якому можна було б довіритися. Грубо говорячи, віддатися".

І взагалі, Данилко лишається оптимістом, вірить у Вєркіне майбутнє: "Я бачу розвиток Вєрки в найближчому майбутньому. І мені дуже хочеться, щоб люди правильно розуміли її образ, а не на рівні "сіські колом і суржик".

IDEALMEDIA