Віталій Хомутиннік: "У 15 років я уже був човноком. Возив з Туреччини пуховики, джинси–мальвіни"
29–річний депутат з годинником за півмільйона гривень Віталій Хомутиннік днями став об’єктом розслідування ТаблоID. А в інтерв’ю нашому виданню він розповів, звідки має гроші на такий спосіб життя.
Хомутиннік є депутатом друге скликання поспіль. В минулому парламенті він був наймолодшим обранцем, а зараз в Партії регіонів очолює молодіжне крило.
Віталій Хомутинник народився 4 серпня 1976 року у Макіївці Донецької області.
– Ви знаєте, коли ми опублікували статтю про ваші годинники, то на форумі TabloID написали, що ви – зять іншого впливового депутата з Партії регіонів Василя Джарти. Розкажіть, як вийшло так, що ви одружилися з його донькою?
– Це не відповідає дійсності. Батьки моєї дружини не є великими бізнесменами або впливовими людьми. А те що стосується Василя Джарти, то в нього дійсно є дві доньки, симпатичні дівчата (посміхається). Я не можу зрозуміти, звідки пішли такі чутки...
Зі своєю дружиною я познайомився років десять тому в Донецьку. Я звернув на неї увагу на вулиці або в літньому кафе... Потім почав цілеспрямовано збирати інформацію і намагатися познайомитися. Ну і домігся свого. На той момент вона зустрічалася з іншим хлопцем, вона тоді ще в школі вчилася...
Хомутиннік зі своєю дружиною. Усі фото з офіційного сайту Хомутинніка |
– Ми досить багато написали про ваші коштовні годинники, аксесуари. Яку суму грошей ви офіційно задекларували?
– У мене офіційно задекларовано кошти, які я заробив особисто і заплатив з них податки. Їх досить для того, щоб не відмовляти собі в якихось речах, які мені подобаються.
– У чому полягає ваш бізнес?
– У мене немає бізнесу. Коли я пішов у парламент, я передав свої корпоративні права своїм родичам. Це були фірми в Макіївці, які займалися різними речами.
До того, як стати депутатом, я був генеральним директором підприємства "Спецодяг", яке шило одяг для великих підприємств міста й області. Цей одяг постачали цілеспрямовано на фабрики.
Хомутиннік любить постріляти |
В основному це було постачання робочого одягу. А коли вже були контакти з директорами заводів у постачанні одягу, я казав: "А ще у нас є, припустимо, конвеєр або експортерна стрічка, двигуни якісь...". І ми просто нарощували контракт за рахунок інших матеріалів.
Ще до того, як я був у парламенті, у мене було досить задекларовано коштів. Це тому що я почав працювати, коли в 1993 році зареєстрував перше приватне підприємство "Каскад". Мені тоді було 17 років.
– А як ви розкрутилися? У 17 років своя компанія...
– Я займався човноковим бізнесом з 15 років! Їздив у Польщу, Угорщину, Туреччину, в Арабські Емірати. Возили дуже різні речі. У тому числі і пуховики, і джинси–"мальвіни", "піраміди". Туди везли виделки, ложки...
Поряд з Хомутинніком завжди його дружина |
– Десятикратного підйому ціни не було, але вдвічі виходило накручувати. Це нормально. Я думаю, у кого не запитай, кожен з чогось починав...
– Кажуть, що Хомутиннік піднявся за рахунок батьків...
– У мене мати все життя працювала швачкою, потім стала домогосподаркою. Батько працював у "Ремпобуттехніці". Років 10 він працював у ремонті холодильників, телевізорів, потім у майстерні, у тому числі й ювелірній. Але він завжди був майстром, а не директором.
Я вже п'ятий рік у парламенті, але досі від своїх колег чую, що в мене батько якась впливова людина, або я – чийсь зять.
– Якщо повернутися до теми годинників серед політиків – чи є в парламенті така звичка, коли депутати міряються, у кого годинник крутіше? Годинник Ахметова за півмільйона доларів обговорювали?
– Мені абсолютно все одно, який годинник в Ахметова. Якщо він має можливість дозволити собі такий, то дай Боже! А годинники депутатів не обговорюються Це особиста справа кожного. Я не бачив жодного прикладу, коли хтось з депутатів випинався і говорив би, що він щось нове придбав.
Хомутиннік підстрелив кабана |
– Ні, жодного разу, тому що це може розцінюватися як хабар посадовій особі.
– Але ж годинники заведено дарувати серед політичної еліти?
– Я багатьом своїм колегам дарував різні подарунки, у тому числі й годинники. Часто прийнято скидатися на подарунок групою депутатів. Я вважаю, що це правильніше. Бо, припустимо, я готовий витратити на подарунок 500 або 1000 гривень. Можна на цю суму купити які–небудь нарди, вазу або статуетку. Або можуть скинутися 30 депутатів, взяти такий подарунок, який запам'ятається надовго.
... і дику качку |
– Розкажіть, чим захоплюється, чим живе молодий депутат Хомутиннік?
– Якщо говорити про спортивну частину, то я люблю грати у великий теніс, намагаюся бути на природі. Якщо це сезон полювання, то намагаюся не пропускати на вихідних. Якщо це літо, то можу на вихідних вирватися в Одесу.
– Половина парламенту відпочиває в Монако або на Лазурному березі Франції. Де ви відпочиваєте?
– Я, напевно, буду другою половиною парламенту. У Монако або на Лазурному березі я не планую відпочивати.
На це літо я не замовляв собі жодних квитків, бо не хочеться, щоб просто прогоріли путівки – адже ситуація в парламенті невизначена. Тому я відкрив собі довгострокову візу, і ми вирішили приєднатися до якоїсь з компаній, яка буде відпочивати на яхті.
У нас є друзі, які катаються на невеликій яхті в районі Грецьких островів. Як тільки закінчимо тут працювати, так відразу туди і полетимо.
За кермом катера. А цього літа Хомутиннік ганятиме на яхті |
– Немає такого, щоб були якісь групи за інтересами. Але я пам'ятаю, що на початку минулого скликання недосвідчені молоді депутати, як я, кучкувалися для обміну досвідом, інформацією, враженнями...
– Доводилося чути таку історію, що депутати скидаються десь по п’ять тисяч доларів і замовляють собі чартер, щоб злітати, наприклад, на матч збірної України на Чемпіонаті світу з футболу?
– Я не був на Чемпіонаті світу з відомих подій у парламенті, хоча в мене були квитки. А з депутатами ми літали два роки тому на фінал Ліги чемпіонів, коли Шевченко забив вирішальний гол. Скинулися, взяли квитки, тільки не на чартер, а на звичайний рейсовий літак, полетіли на вихідні... До речі, це були депутати з різних фракцій – соціалісти, БЮТ. Був Цушко, Коновалюк, я, Терьохін.
– Розкажіть, які книги ви читаєте
– Я читаю в основному, коли відпочиваю, тому що під час роботи немає такої можливості. І перед тим, як відпочивати, я ставлю своїй дружині задачу набрати мені свіжий репертуарчик – одну класичну книгу і що–небудь сучасне.
– А музику яку слухаєте?
– Мені подобається різна музика. З українських виконавців подобається Ані Лорак і "Океан Ельзи".
– А те, що "Океан Ельзи " був з іншого боку барикад під час революції, вас не хвилювало?
– Абсолютно ні. Я знайомий з Вакарчуком, хоча ми і не підтримуємо якісь тісні стосунки.
Я з багатьма артистами особисто знайомий. Багато сьогодні є російських цікавих виконавців, іноземних.
– Тобто те, що Басков співає на концертах на підтримку Януковича – це не просто так?
– Ну, це ж на підтримку Януковича... Я не можу сказати, що я від Баскова фанатію й у мене є його диски.
Хомутинніку подобаються дівчата з "Рефлексу" |
– А яке кіно дивитеся?
– Усе, що нове, актуальне. Я часто ходжу в кінотеатр із дружиною – на Горького в "Ультрамарин". Як тільки є якісь нові цікаві фільми, ми відразу ж йдемо.
– Нещодавно зняли фільм "Помаранчеве небо" про любов, революцію. У вас немає бажання зняти аналогічний фільм про біло–блакитний табір?
– О, ми цю ідею візьмемо на озброєння!...