Макаревич про доцільність мітингів у сучасній росії: Раніше треба було чухатися
Музикант Андрій Макаревич вважає, що нинішні росіяни вже не здатні виходити на мітинги та висловлювати свою незгоду з діями влади. Та й сенсу в цьому більше нема.
Про колективну провину, про нацизм у росії і про те, коли він приїде до України, артист говорив у інтерв'ю Ксенії Собчак.
"Особисто за собою - не можу сказати, що я нею (провиною - ред.) причавлений якось. Є речі, які я змінити не в силах. Як би не хотілося. Печать цієї провини буде тривалий час на всіх, це точно. І це в будь-якій країні світу відчуватиметься. Спасибі нашій дорогій партії та урядові", - зазначив він.
На думку Макаревича, підтримувати війну в Україні здатні лише ті, в когось є "якась деформація".
"Не може бути нормальна людина за масове вбивство громадян, розумієш? Ну не може, це вже ненормально... Я не годжуся давати поради. Але нацизм існує в кожній країні, в тій чи іншій кількості, росія не виняток. Якби в мене спитали поради, я би їм порадив спочатку в своїй країні з цим нацизмом розібратися", - сказав він.
Музикант вважає, що залякані покараннями за участь у масових протестах у 2011-2012-му роках росіяни вже не виходитимуть на мітинги.
"Згаяно той час, по-перше. Раніше треба було чухатися. По-друге, я не бачу, хто сьогодні куди піде. Ніхто нікуди не піде... Не до того вже. Шукають, що пожерти. Тут іще кудись іти. Ну, отримаєш палицею по довбешці, і з роботи тебе виженуть. Все", - підсумував він.
Макаревич не виключає, що українці зберегли свою рішучість та не не припинили виходити на вулиці тому, що їм "мало давали по довбешці".
Артист відповів на запитання Собчак, чому в 2014-му році він виступив в українському Слов'янську, але не поїхав до "ополчєнцев" у Донецьк.
"Мені не подобалася ця історія від початку. Тому що я за цим спостерігав, і в мене маса була питань. Звідки взялися ці хлопці - Гіркін, Бородай і решта. І чого це вони з росії приїхали туди порядок встановлювати. Якщо нам розказують, що це обурення місцевих мешканців. Були в мене питання, я не хотів туди їхати", - пояснив він, підкресливши, що в Слов'янську співав перед біженцями, а не перед військовими.
"Я не мовчав 8 років. Із приводу Донбасу я говорив, що це нехороша і нечесна гра з самого початку. І що заручниками там виступають місцеві мешканці", - сказав виконавець.
Для біженців, як у Ростові, так і в Україні, він би виступив іще. Але не зараз.
"Ні, зараз би я не поїхав. Тому що йже війна взагалі-то. От на наступний день після того, як вона закінчиться, поїхав би (до України)", - запевнив він.
До слова, як розказала дружина Макаревича, Ейнат Кляйн, на момент початку війни її батьки та бабуся перебували в Києві. Як люди, які "звикли жити в дружбі народів", вони до останнього не вірили, що росія розпочне свою "спецоперацію". Вивезти їх допомогли єврейські організації.
"...Доки це все не почалося. Доки в кілометрі від дому, де мешкають батьки, не впала ракета. Це був великий шок для них, ментально перейти до іншої фази, що потрібно рятуватися", - поділилася жінка.
Нагадаємо, 30-го березня Ейнат подарувала чоловікові сина. Хлопчик, якого назвали Ейтан, четвертий нащадок Макаревича.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
"Света на свете чуть больше, чем тьмы": Макаревич заспівав у прямому ефірі на українському ТБ