"Похабщина", фемінізм і чоловік-комік у лавах ЗСУ: цікаві факти про комікесу Настю Зухвалу
33-річна Настя Зухвала (Анастасія Бабій) - комікеса, колумністка і громадська активістка. Настя отримала свою популярність після того, як перемогла на "Розсміши коміка", тоді вона ще мала псевдонім Настя Дєрская.
Сьогодні Зухвала - резидентка клубу "Підпільний стендап", а також виступає із сольними концертами "Рафінована лють" і "Суцільні протиріччя".
ТаблоID розкаже цікаві факти про комікесу - про роботу до стендапу, фемінізм, чоловіка-військового і багато іншого.
Шлях до стендапу
Настя Зухвала закінчила журфак. Ще під час навчання артистка пробувала себе у різних професіях - від редакторки до графічної дизайнерки. Втім, з кожною новою роботою розуміла, що це все їй не підходить. А от стендап - інша справа.
"З першого виступу я зрозуміла, що це - воно. Але я не думала, що можна зробити кар‘єру у цьому в Україні", - пригадувала комікеса.
Настя завжди знала, що буде стендаперкою
Коли вона починала свій шлях, у 2015 році, то у Києві майже не було стендап-вечорів. Один раз на тиждень Настя виступала у київському клубі і кожен раз думала, що цей виступ може бути останнім.
"Я не дуже багато працювала на роботах, де платять гроші. Більшість часу я писала і виступала", - ділилася Зухвала.
А потім сталося ТБ - перемога на шоу "Розсміши коміка", участь в проєкті "Богиня шопінгу". Зараз Настя - резидентка "Підпільного стендапу" і роз'їжджає із сольними виступами країною.
"Похабщина" vs фемінизм у виступах
На початку карʼєри Зухвала виступала з побутовими темами, а основою її жартів була "похабщина" та особисте життя.
"Тобто як юна комікеса я починала з побутових тем для жартів, з якоїсь "похабщини", сексуальні теми, невдалі побачення, тіндер. Це в мене була одна аудиторія, я сама ще не вміла познайомити людей із собою. Відповідно ще не було якогось фільтра", - розказувала артистка.
Свою карʼєру у стендапі Настя розпочала з життєвих тем
А от з часом Настя знайшла свою публіку, а її виступи були все більше схожі на "феміністичні маніфести".
Від початку великої війни аудиторія Зухвалої "викристалізувалася", адже відбулася українізація. Сама вона змінила свій псевдонім з Насті Дєрской на Настю Зухвалу, а також перейшла на українську мову.
"Я й не могла мріяти про те, що можу бачити людей, які розуміють мене, а я розумію їх. Для мене це, мабуть, найбільше надбання в кар'єрі, яку я робила ці роки", - казала комікеса.
Власна колонка у журналі
З 2020 по 2021 рік Настя Зухвала вела власну колонку у феміністичному виданні Wonderzine. У своїх текстах комікеса міркувала на тему жіночої дружби, гендерних ролей і, зокрема, репродуктивного тиску на жінок. Зухвала роз'ясняла власне бачення і ділилася досвідом з життя.
Настя вела власну колонку
"Для когось мій вік і відсутність дитини – це пряма ознака поразки, яка вже відбулася. Для мене мій вік і відсутність дитини – це взагалі не категорії, які потрібно зіставляти. Якщо уявити собі рівняння, яке має вирахувати, чи готова я стати матір’ю, то там будуть різні змінні: бажання стати матір’ю, фінансова спроможність, психологічна зрілість, стосунки з партнером, підтримка родини, клімат у країні й навіть наявність місць у дитсадку", - писала у своїй колонці Настя.
Фемінізм
З попередніх фактів про Настю вже можна дійти висновку, що вона - феміністка. Про те, що він частина її політичних поглядів, комікеса каже часто і відкрито.
"Я жінка. Я частина певної соціальної групи, дискримінованої групи. Я вже прийняла той факт, що скільки б я не прожила - я не доживу до моменту, коли ми досягнемо економічної, соціальної (гендерної - ред.) рівності. Але це не означає, що треба це покинути", - наголошує Зухвала.
Настя часто наголошує, що є феміністкою
Артистка вважає себе "хронічною радикальною феміністкою".
Коли до Насті проявляють сексизм, то це точно не залишається не поміченим.
"Скоріше за все, я відкрию пельку на ширину плечей і весь цей прецедент буде присічено", - сміється комікеса.
Чоловік-комік у ЗСУ
11 червня 2022 року Настя взяла шлюб із коміком "Підпільного стендапу", Сергієм Ліпкою. Після початку великої війни чоловік Зухвалої долучився до лав ТрО, а згодом пішов у ЗСУ.
Очевидно, що зараз пара підтримує стосунки на відстані. Втім, Настя каже, що продовжує жити далі і працювати.
"Я не обирала сценарій, де я чекаю любімого з фронту. Мені треба було продовжувати працювати, наповнювати своє життя і робити максимум від того, що я можу. Я теж зайнята", - розповідала артистка.
Після початку повномасштабної пара вирішила одружитися
Насті і Сергію вдається бачитися раз на кілька місяців, на декілька днів. Комікеса зазначає, що вони з чоловіком достатньо автономні і завжди були кар'єристами, тож відстань не є трагедією.
"Нас поєднують спільні цінності - він живе війною і я живу війною. Це досить міцний соціальний клей. Іноді ми мало спілкуємося, але я розумію, що так треба", - ділиться Зухвала.
Відстань для закоханих не проблема
Батьки були в окупації
На початку великої війни батьки Насті Зухвалої опинилися в окупації в рідному селі Немішаєве, Київської області. У певний момент у них зник звʼязок, але комікесі вдавалося дізнаватися про їхні справи через знайомого.
"Власне, для мене найстрашнішим в окупації батьків було те, що вони з цим переживанням, страхом і горем були у вакуумі" - казала Настя.
Звісно, не обійшлося і без гумору - чоловік Зухвалої, Сергій, зачитував мамі артистки жарти, щоб та посміхнулася.
Гумор - єдине, що рятувало
"Просто в певний момент моя мати почала сумніватися, чи хоче вона взагалі евакуйовуватися, бо "руські танки – це не така вже й проблема". Це якраз було весело, бо я почала шантажувати матір. Відчула, що в неї недостатня жага до виживання", - пригадувала жартома артистка.
Пізніше батьків Насті евакуювали у те ж село звідки родом Сергій. Там же батьки пари і познайомилися.
Нагадаємо, ТаблоID днями розповідав про іншу українську комікесу - Настю Ткаченко.