Йода - Джедай Світської Хроніки
Версія для друку


Меценат Воронов привселюдно задовольняв бажання своєї дружини

10.03.2008, 17:23
Tablo ID

У ту саму багату на події середу, про яку вже писав ТаблоID, ще один захід змусив кілька сотень селебрітіз зібратися разом.

Великий скульптурний салон в Українському домі. Мало хто звернув увагу на його назву "Новопечерські липки". Проте кількість новоукраїнців на квадратний метр цього вечора дійсно зашкалювала.

Це зараз до 16-го березня (дата закриття Женевського автосалону, до речі) туди ходитимуть люди з метро, які навряд чи знають бодай щось про Родена, Архіпенка, Пінзеля. А в ту пам‘ятну середу...

На скульптурному салоні в Українському домі "Новопечерські липки". кількість новоукраїнців на квадратний метр зашкалювала 

Нічого дивного не було у тому, що на сцені дерев'яні, вкриті золотом роботи Іоанна Пінзеля представляв герой України, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький.

Ну кого може здивувати цей енциклопедичний емоційний дідок, окрім мистецтвознавців, багатьом із яких до нього знаннями просто не дотягнутися. А сам Пінзель - український Мікеланджело, майстер бароккової скульптури - кого здивує, окрім купки посвячених?

Чи може здивувати Роден, якщо, приміром, народна депутатка Тетяна Кремешна, яка приходить на заходи то з песиком, то з чоловіком (цього вечора обрала чоловіка), бачила його скульптури у Парижі вже п'ять разів?

Камалія привчає до високого мистецтва свого пуделя 

Один із основоположників кубізму Олександр Архіпенко теж дивував мало і лише посвячених у прив'язці до перших двох. Розглядаючи його безцінні скульптури, мистецтвознавець Олеся Авраменко співала дифірамби директорові Українського дому Наталії Заболотній, мовляв, Наташа, не маючи фахової освіти, так майстерно все зробила, поєднала такі імена.

 Директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький представив роботи Іоанна Пінзеля разом з директоркою Українського дому Наталею Заболотною

Саме через Наташу (яка за останні роки зробила совкове приміщення вельми прибутковим і популярним для всілякого роду заходів) виставив своїх особистих Родена й Архіпенка український бізнесмен Ігор Воронов. І от хто-хто, а він дійсно дивував. Точніше розмах його душі і розміри капіталу.

З роззявленими ротами, не дочікуючись відкриття стікалися до двох залів з приватними колекціями бізнесмени й політики, майже непоміченим пройшовся по них партнер по завезенню в Україну робіт Піросмані бізнесмен Дмитро Андрієвський, відомий за Київпідземшляхбудом.

Бізнесмен Дмитро Андрієвський був партнером по завезенню в Україну Піросмані й Родена увагою не обділив 

Він після Піросмані встиг в Національному музеї влаштувати виставку фотографій, придбаних на світових аукціонах за чималі гроші, але таки менші, ніж їх витратив на скульптури Воронов.

Двадцять Роденів! Можете не вірити, але окремі поціновувачі просто непритомніли ще до того, як виставку остаточно оформили. Ще б пак! Колекція є найкращою у Європі.

Сам меценат на питання "Чому Роден?" скромно відповідає: "Тому що все, що ми бачимо, пішло від нього".

 Бізнесмен Ігор Воронов привіз цілих двадцять Роденів - найкраща у Європі колекція

Ігор понад усе у своїй колекції любить скульптуру "Маска", а от його приблизно чотирирічна донька Аня любить "руки", тобто скульптуру "Собор". Щойно її на виставку завела няня, вона кинулася до "рук" і вигукнула: "Мама, это же мои руки!"

Вже за п'ять хвилин в інтерв'ю телеведучій Тетяні Гончаровій дівчинка жваво розповідала, як вона сама ці руки вибирала і купувала. А потім взялася стрибати між фігур.

Чотирірчна дочка Воронова облюбувала "руки", тобто скульптуру "Собор" 

Усі скульптури бронзові в мініатюрі, проте 20 - це все одно занадто. Можна було підслухати перешіптування художників та нікому невідомих артритиків, які сумнівалися у справжності робіт. Дехто так і казав: "Зараз все з сертифікатами продається, а насправді підробка".

Та Воронову було байдуже. Він зустрічав гостей, посміхався спокійно всім присутнім і задовольняв бажання своєї дружини - телеведучої, автора програми "Зверни увагу" на п‘ятому каналі Тетяни Воронової-Рамус.

Співак і актор Антін Мухарський прийшов на експозицію із власним твором мистецтва - натільним

Вона весь вечір скоромно фотографувала його з усіма, хто опинявся поруч. Дивно, бо зазвичай фотографують її. Згадати хоча б конкурс "Міс Україна-Всесвіт", який нещодавно проводила Саша Ніколаєнко. Тоді Таня з'явилася в таких діамантах, на які не один конкурс з приміщенням, де він проходив і десятком світських персон, можна було обміняти.

Віддали належне колекції Воронова цього дня Олег Скрипка та Лілія Подкопаєва з чоловіком Тимофієм. Побачивши Лілю поруч з Роденом, хтось вигукнув: "Ліля, як дивно тебе тут бачити!" На що спортсменка відповіла: "А я что?! Надо ж приобщаться!"

 Олег Скрипка примостився під композицією Пінзеля

"Приобщаться" забігли і Кужель і Крівуца. Дві жваві жіночки, яких на порозі до зали зупинили і попрохали облишити келихи з шампанським.

Блондинка майже покірно це зробила, а от чорненька мистецтвознавець (шкода, що диплом перевірити не можемо) сказала ніби жартома: "Умру, но не отдам!", додавши: "Поставимо, а потім обов'язково заберемо. Заради Родена можна піти на поступки!"

 А у Олександри Кужель відбирали келих із шампанським

Жіночки Марина Кінах, Ірина Костенко, Лариса Мудрак теж не обійшли кілька поверхів виставки своєю увагою. Так, саме кілька, бо хтось може помилково подумати, що салон - це Пінзель, Роден, Архіпенко. Ні, це і наші - більш та менш відомі, на яких прийшли подивитися так само.

 Серед відвідувачів салону були помічені також телеведуча Світлана Леонтьєва

Завітала на нерухомі фігури подивитися актриса Євгенія Губська. Напередодні вона вперше відіграла у "Сузір"ї" і тепер цілком може представлятися не як власниця фітнес-центру і дружина депутата, а саме актрисою. Бо у нашій країні так називаються всі, хто бодай п‘ять хвилин грав на екрані чи на сцені.

 та акторка Ольга Сумська

Тим часом журналісти чіплялися до Воронова з питаннями, скільки коштує і де взяв, які податки сплатив.

Успішний бізнесмен, відомий серед знайомих як власник страхової компанії "Кредо-Класік", щедрий меценат і рідкісний життєлюб, який легко вміє витрачати гроші, коментарів саме з цього приводу не давав.

Проте самовіддано коментував журналістські питання арт-критик Олексій Титаренко, прохаючи схаменутися прискіпливих, не чіплятися з такими дрібницями і радіти, що взагалі Родена їм показали.

Йода, Джедай Світської Хроніки

Фото ТаблоID, "Життя" , "Газети по-українськи" та фото прес-служби братів КличківIDEALMEDIA
Новини

 
 
Скандал  |  Фокус  |  Лаунж  |  Бренд  |  Персона  |  Hot zone
Архів  |  Настав час зростати!  |  RSS  |  Зворотний зв'язок
©2005 — 2019, Табло ID. У разі використання матеріалів сайту
посилання на tabloid.com.ua є обов'язковим.
Матеріали позначені PROMOTED або ІМІДЖ ІНФОРМАЦІЯ розміщуються на правах реклами