Femen: "Ми даємо чиновникам і політикам, проср...тися"

20 вересня 2010, 22:55

У понеділок активістки жіночого руху "Femen" атакували церемонію відкриття Четвертого Національного Конгресу з біоетики. Цього разу дівчата зі "страшних снів" Азарова виступали проти заборони абортів, повідомляє прес-служба руху.

Активістки увірвалися до зали і вилізли на сцену президії, яку очолював Борис Патон, скандуючи "Моє тіло - моє діло" і "Ні забороні абортів".

У той же час у журналі "Огонек" з'явилася стаття, що розповідає про найвідоміші обличчя "Femen" - про те, хто вони, чим живуть і яким ідеям слугують.

Феменівки роздяглися, протестуючи проти заборони абортів
Дівчата спробували зірвати Конгрес з біоетики, де головував Борис Патон
Патона, до речі, це дійство усміхнуло

Аня Гуцол і Саша Шевченко - лідери українського радикального жіночого руху Femen. Аня - безпосередній керівник, організатор. Саша - його обличчя, точніше тіло.

Саша - цінний для Femen кадр: якщо інших дівчат часто треба вмовляти зняти із себе верхній одяг, та Саша готова роздягатися, коли треба й коли не треба. Іноді її навіть доводиться осаджувати.

Саме її найчастіше можна помітити на акціях, які охоче й часто влаштовують дівчата, виступаючи практично проти всього.

То Саша увірветься на виборчу дільницю, де голосує Янукович, і топлес почне скандувати перед журналістами "Досить ґвалтувати Україну!", то по Майдану "без верха" пробіжиться - "Україна не бордель!", протестуючи проти жіночої проституції, то у фонтані викупається, обурюючись графіком відключення гарячої води у студентських гуртожитках.

Сама Шевченко у гуртожитках ніколи не жила. Як виїхала з рідного Хмельницького підкоряти столицю, так вже рік і підкорює, перебиваючись з хліба на воду.

"Прагну розворушити жінок України, зробити їх соціально активними. Ми провокуємо їх, показуємо: баби можуть. У мене взагалі мета - організувати у 2017 році жіночу революцію. Не матріархат, але близько до того. Досить вже відсиджуватися за чоловічими спинами", - заявляє Шевченко.

Аня Гуцол (ліворуч) і Саша Шевченко - лідери українського радикального жіночого руху
Живуть дівчата скромно, навіть дуже

"А гроші... Плювати на гроші. Мене з роботи - я була координатором у мобільному салоні - відразу звільнили, коли побачили у пресі мої фотографії. Начальниця так і сказала: "Якщо тобі є чим зайнятися крім роботи, то й дуй звідси". І добре. Я готова терпіти й не такі позбавлення, лише б бути в Femen. Громадська діяльність - це моє. Це адреналін, наркотик, майже оргазм", - запевняє Саша.

Олександрі організація оплачує її кімнату - тисяча гривень на місяць: перший поверх, опалення й гарячої води практично ніколи немає, зі стелі ванною звисають сталактити загадкового походження.

"На це все гроші наші майже й ідуть. Я теж знімаю квартиру й ще трохи беру грошей собі на їжу", - пояснює головний ідеолог Ганна.

Хоча ходять чутки, що дівчатам хтось щедро відстібує за всі їхні перфоменси, насправді бюджет Femen досить скромний: 600-700 євро на місяць. Якийсь діджей з Німеччини дає 400 євро щомісяця, а також видавець Джед Санден, власник медіахолдинга, вносить свої 200.

Іноді дівчатам перепадає дещо й від співчуваючих "друзів-бізнесменів", але найчастіше ті просто безкоштовно напувають їх кавою і надають іноді столик у кав‘ярні для проведення "летючок". Та й то це стосується лише лідерів, усього в Києві налічується близько 300 більш-менш активних учасниць руху - на всіх кави не напасешся.

Бюджет Femen - 600-700 євро на місяць
"Гола, боса й у вiнку"

Уже два роки, із самого заснування Femen, в Україні намагаються з'ясувати, "чиї вони". Одні називають активісток "дівчатами Тимошенко", інші - "агентами Путіна".

"Ми незалежна організація. Поза політикою й поза релігією. Може, тому у нас так туго із грошима, адже все тримається на голому ентузіазмі", - у тисячний раз пояснює Ганна Гуцол.

"Та й скажу вам по секрету - тут дуже швидко з'ясовується, хто кому платить. Якби нам платила якась політична партія, то ми б відстоювали її інтереси й "мочили б інших", вірно? А ми мочимо всіх. Наше завдання - змусити державу працювати", - додає ідеолог руху.

"Є така стародавня приказка: "Гола, боса й у вiнку"... Інакше кажучи, це визначення дівчини бідної, жебрачки, натомість веселої й активної, якій будь-які побутові проблеми по цимбалах. Це точно про нас. Адже український віночок, як і оголені груди, уже давно став візитною карткою Femen", - каже Гуцол.

Аня Гуцол з Хмельницького виїхала у Київ першою і на свої гроші, працюючи менеджером, створила новий рух. Він, напевно, так би й загубився у незліченній масі подібних: у Києві мітингують щодня...Однак допоміг випадок.

Під час чергового протесту проти відключень гарячої води із плеча Ані сповзла лямка топіка, оголивши її груди. І тут знімки Femen з'явилися чи не у всіх ЗМІ. Так дівчата зрозуміли, як привернути до себе і своїх акцій увагу.

Мета Саші Шевченко - організувати у 2017 році жіночу революцію
"А гроші... Плювати на гроші"

Є у русі ще одна дівчина із прізвищем Шевченко - Інна. Вона і вчиться в Університеті імені Шевченка. Сама ж приїхала з Херсона.

Колись Інна навіть працювала у Київській адміністрації, у прес-центрі. Але її звільнили після акції "Дай портфель!". Тоді у будинку кабміну вона в чоловічому костюмі виражала незгоду з кадровою політикою Януковича: новий склад кабміну є найчисленнішим у Європі, однак у ньому немає жодної жінки.

"Іти на прорив" - це сленг і винахід Femen. "По-бабськи намагаємося прорватися туди, куди інших не пускають, а там вже скидаємо одяг і дістаємо плакати", - каже Інна.

Інна Шевченко працювала на Черновецького, а потім почала роздягатись
Тепер активістку є***е все
"По-бабськи намагаємося прорватися..."

Між іншим, в Інни, як і в багатьох її соратниць, немає постійного хлопця.

"Рідко який хлопець може таке витримати. Нам тут вже телефонував один після того, як його дівчина брала участь в акції нашій, погрожував. Та й не до кохання мені зараз. Я прагну зрозуміти, чого я сама варта, без чоловіка", - каже вона.

"А то у нас в Україні національна жіноча ідея - вийти заміж до 20, і все. Знаєте, як нас мами, бабусі пресингують? Майже кожну дівчинку змушують вийти заміж, а то "вiд сусiдiв стидно". Але я мамі так кажу: "От у тебе є одна нормальна дочка, моя сестра, от вона заміж вийшла, дитину народила, нею й пишайся", - додає Шевченко-2.

Втім, після чергової акції, де Інна оголила груди, мама з нею й спілкуватися перестала. Та й багато дівчат після кожної подібної акції вислухують образи від родичів.

"Я мамі так кажу: "От у тебе є одна нормальна дочка, моя сестра, от вона заміж вийшла, дитину народила, нею й пишайся"
Багато дівчат після кожної цицько-акції вислуховують образи від родичів

Власне, спершу Інна й сама була проти "цицькових" акцій, пропонувала менш радикальні сценарії, але потім зрозуміла, що лише "цицьки" й дієві. Інакше ніхто не помітить.

"Але наше завдання не лише вийти топлес, але й підняти проблему - тільки тоді цю проблему почують і про неї напишуть", - уточнює вона.

"Прагну стати політиком, який замінить усіх цих старих, прагну піти на парламентські вибори у 2012 році", - зізналася Інна.

А щодо агресії в інтернеті, Інна вважає, що чоловікам подобаються жіночі груди, але не подобається, якщо жінка при цьому ще щось говорить. Тому так багато глузувань і образ дівчата отримують у блогах.

Інна хоче стати політиком і піти на парламентські вибори у 2012-му
"Наше завдання не лише вийти топлес, але й підняти проблему"

Активістка руху Настя Магонова прославилася після акції протесту "Изыди". Тоді Femen виступали проти будь-яких форм патріархату як побутового, так і церковного. А сама Настя в українському вінку та настегновій пов'язці "розіпнула" себе на хресті з живих тіл поблизу "Софії Київської", де напередодні відбувся врочистий молебень Патріарха Кирила.

Після цього майже вся родина від Насті відвернулася. Як і багато дівчат, одного разу вона почула від батьків: "Ти дурепа? Що ти коїш!" А її дідусь і зовсім вирішив, що онучка потрапила до якоїсь секти і тепер почне відписувати Femen своє майно. Він уже змінив замки у квартирі на випадок, якщо дівки прийдуть відбирати нерухомість.

Втім, Настя, як і інші "феменівки" лишається при своєму. "Ми даємо їм усім, чиновникам і політикам, проср...тися", - гордо заявляє вона.

Настя Магонова прославилася після акції протесту "Изыди"
"Ми даємо їм усім, чиновникам і політикам, проср...тися"
А ось дівчина, через "неповнолітні цицьки" якої ледь не закрили журнал Артемія Лебедєва. Вона теж з Femen, але участі в топлес-акціях пока не бере - лишь днями їй виповнилося 17. Все ще попереду
Катя Рижих теж брала участь в акції "Дай портфель!" Вона живе у гуртожитку разом з Інною

Фото з ЖЖ Радулової

IDEALMEDIA
Загрузка...
Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали