Олег Скрипка поїхав підтримати українське кіно в Росії

27 червня 2007, 10:00

Вперше за роки незалежності України її пустили на престижну російську кінотусовку. Мова йде про єдиний кінофестиваль категорії "А", що проводиться на території Російської Федерації.

Кілька днів тому, 22 червня, на XXIX Московському Міжнародному кінофестивалі відбувся показ української стрічки "Біля річки". Мало того, судячи з відгуків критиків, нашому фільму світить премія на цьому другому найстарішому - після Венеціанського фестивалю - кінозаході світу.

А серед тих, хто приїхав до "північного сусіди" підтримати українську картину, був популярний співак, якого називають явищем української естради, Олег Скрипка.


Продюсер фільму Олександр Ткаченко, акторка Ніна Русланова та режисер "Біля річки" Єва Нейман

"Біля річки" - перша повнометражна робота українського режисера Єви Нейман - випускниці Берлінської академії кіно і телебачення. Відзнята ж картина була на оновленій "Одеській кіностудії".

До речі, свою лепту в створення "Біля річки" внесло Мінкультури та туризму, що виступило в ролі інвестора.

Також доклався до інвестування фільму одеський АКБ "Місто-Банк" Івана Фурсіна, наближеного до Сергія Льовочкіна, який у свою чергу не такий далекий від Януковича. Фурсін, до речі, є безпосереднім партнером Дмитра Фірташа по славнозвісному "РосУкрЕнерго".

Україна з фільмом "Біля річки" вперше взяла участь у найстарішому після Венеціанського кінофестивалі

Утім, повернемося до фільму. Картину "Біля річки" кінокритики зарахували в ряди "нежанрового кіно". І, зважаючи на все, аматорам легкої "ненапряжної" кіношки на неї ходити не варто – доведеться напружитися і подумати.

Головні ролі у стрічці режисерки Єви Нейман зіграли Марія Поліцеймако та Ніна Русланова

У головних ролях на екрані - солідні акторки Марія Поліцеймако та Ніна Русланова. "Поліцеймако грала геніально!" – констатувала режисер картини Єва Нейман під час прес-конференції.

Ліворуч - Русланова-дочка, праворуч - Поліцеймако-мати

До слова, у психологічній драмі "Біля річки" Поліцеймако і Русланова зіграли, відповідно, матір і дочку.

Русланова, Поліцеймако та зірка стрічок "Даун Хаус" та серії фільмів "ДМБ" Олексій Панін

Так, фільм являє собою історію одного дня з життя двох жінок похилого віку – тих самих матері й доньки. Дійшовши до тієї життєвої грані, коли різниця у віці стає практично непомітною, вони прямують у подорож до ріки – імовірно, останню у їхньому житті.

Динозавр кінематографу актор і режисер Нікіта Міхалков

Леонід Ярмольник та улюбленець серіальщиків "аген нацбезпеки" Михайло Пореченков веселять одне одного і гостю кінофестивалю

Хоча питання про нагороди основної конкурсної програми – спірне. Фестиваль триватиме ще до 30 червня, і хто знає, чи відзначать Україну головним призом – "Золотим Святим Георгієм".

Продюсер стрічки "Біля річки" Олександр Ткаченко у товаристві Олега Скрипки

У всякому разі конкурентів у нашої стрічки вистачає. Серед них такі стрічки, як "Мій фюрер" Дані Леві, "Опіум" Яноша Саса, "Незнайомка" Джузеппе Торнаторе і три російські картини.

Російська акторка і режисерка Віра Глаголєва

Але при всьому при цьому кінокритики вже прогнозують українській драмі успіх на кінофестивалі й у прокаті.

Фото прес-служби "Одеської кіностудії"


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів