Постановник кривавих американських місив попрацює над "Тарасом Бульбою"

2 лютого 2007, 18:10

Відомий російський режисер українського походження Володимир Бортко вже відзначився перед глядачем такими фільмами, як "Собаче серце", десятисерійний "Ідіот", "Майстер і Маргарита", а також багатосерійний "Бандитський Петербург".

На цьому режисер-любитель класиків вирішив не зупинятися. Цього разу на його горизонті з'явився Гоголь з його запорізьким козаком Бульбою.

Бортко на знімальному майданчику "Майстра і Маргарити"


В образі Тараса Бульби на екранах з'явиться ніхто інший як Богдан Ступка, який днями став лауреатом російської премії "Тріумф".

До речі, Бортко ані хвилини не сумнівався перед тим, як запросити на головну роль саме цього українського метра. Відомо, що цього персонажа дуже хотів зіграти Жерар Депардьє, який у січні був в Україні і замість того, щоб піти на кінопроби, відвідав гуцульський ринок.

"Якщо є Ступка – навіщо Депардьє? І взагалі, до чого тут французи?" – передає слова режисера "Комсомольская правда в Украине".

Майбутній Тарас Бульба

Проте для цієї ролі Богдану Сильвестровичу доведеться дечим пожертвувати і поступитися. Зокрема, він повинен буде змінити зачіску. На голові у Ступки лишиться лише традиційний козацький оселедець і 2 міліметри волосся.

Ще одна заковика у тому, що, справжній гоголівський Бульба важив 8 пудів, тобто 128 кг. І хоч Ступка до такої ваги не дотягує, Бортко вважає, що гладшати йому немає сенсу.

Фото Уніан. Так розпочалися зйомки на Запооріжжі

Також невеличка заминка відбулася через те, що актор не надто полюбляє їздити верхи, чого у фільмі про козаків не уникнути. Однак це на перепоні не стало.

"Штука не в тому, щоб уміти їздити, а в тому, щоб зіграти це уміння. Звичайно, в половині сцен мене замінить дублер, оскільки галоп і скачки для мене вже складні. Все-таки 35 років – солідний вік", – жартує Ступка на шпальтах "Газеты по-киевски".

Фото Уніан

Зізнався Богдан Сильвестрович і в тому, що ще недостатньо зжився з психологією Бульби. Прикладом, йому ще важко уявити, як він гратиме сцену вбивства власного сина.

Проте актор надзвичайно зрадів перспективі зіграти у цій стрічці, оскільки полюбляє історичне кіно.

Фото Уніан. На задньому плані видно декорації Січі

"Я дуже люблю історичні костюми. У них мені набагато зручніше, ніж в сучасному одязі. Костюм дає необхідну пластику і потрібне мислення, на яке іноді дуже важко налаштуватися", - поділився Ступка.

Фото Уніан. За допомогою такого пристрою створюють ефект диму під час зйомки

Синів Бульби зіграють: Андрія – Ігор Петренко, Остапа - Володимир Вдовіченков, тоді як справжній син Ступки гратиме у фільмі Вертихвоста. Ада Роговцева зіграє дружину Тараса Бульби, а польська акторка Вероніка Розатті була спеціально запрошена на роль польської панночки. З'явиться у фільмі і всім відомий д'Артаньян Михайло Боярський.

Вертихвіст Остап Ступка

Самі ж зйомки проходитимуть "Ленфільмі" в Петербурзі, а також у Запоріжжі, Польщі, Калінінграді, Західній Україні і навіть частково в Києві.

У столиці проходитимуть головні батальні сцени. Саме для них Бортко спеціально "виписав" з Голівуду знаменитого постановника бойових сцен Ніка Пауела. На рахунку останнього криваві бої у стрічках "Останній самурай" та "Гладіатор".

До речі, зйомки телесеріалу Бортка стануть найдорожчим телепроектом у Росії. Його вартість складе 25 мільйонів доларів, а прем'єра фільму має відбутися навесні 2008 року.

За матеріалами Газеты по-киевски, Уніан, Інтерфакс-Україна

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів