Ющенко житиме у палаці з антикварним ліжком

Середа, 6 грудня 2006, 14:35

Поки прем'єр Віктор Янукович "приміряє" у Вашингтоні президентський номер на три кімнати, для глави держави Віктора Ющенка облаштовують західноукраїнську резиденцію у старовинному замку.

Це одна із найкращих будівель у Львові – палац Потоцьких, де основна частина приміщення зайнята під експозицію Львівської галереї мистецтв.

У прес-службі Львівської облдержадміністрації розповіли, що апартаменти президента знаходяться у лівому крилі палацу на двох поверхах. На першому облаштували кімнату зі спецзв'язком, тут же має зупинятися "свита" і охорона президента.

Це вам не три кімнати у Вашингтоні. Фото з сайту lviv.ridne

З цього балкончика Ющенко зможе вітати городян. Фото з сайту lviv.ridne

На другому поверсі будуть дві спальні, їдальня, кабінет, ванні кімнати, туалети і невелика кухня. Окрім президента у палаці будуть зупинятися високі гості, посли, пише газета Сегодня.

Дизайном та підбором предметів інтер'єру VIP-кімнат займався директор галереї мистецтв Борис Возницький, який славиться відмінним смаком. Із фондів галереї дістали і реставрували старовинні меблі в стилях бідермейер, арт-деко та еклектики XIX- початку XX ст.

На стінах повісили полотна XVIII-XIX ст. У спальнях та вітальні поклеїли дорогі шпалери спокійних пастельних відтінків, у коридорах – цеглові шершаві. Ванні кімнати і туалет обклали дорогою плиткою, яку спеціально замовляли в Італії.

"Я не хочу жити з цим створінням в одному до-мі..."

Спати президент буде на антикварному двоспальному ліжку із карельської берези. Це унікальна деревина, що нагадує малахіт з відтінками бурштину, з якої виходять добротні меблі. У кабінеті президент сидітиме за столом бургомістра Галіції XIX сторіччя, а обідатиме – за столом початку XX сторіччя із шістьма різними стільцями.

Гроші на реставрацію "президентського крила" палацу виділяли зі статті держбюджету на порятунок архітектурних пам'яток. Лише на укріплення фундаменту пішло шість мільйонів гривень. За словами Возницького, в інших частинах будівлі роботи провели не дуже якісно.

В одному із залів зі старовинними картинами протікає дах (хоча черепиця дуже хороша і була привезена із Угорщини) і працівникам галереї доводиться підставляти відра.

А вечорами Ющенко влаштовуватиме у палаці бали...

Як і Маріїнський палац у Києві, палац Потоцьких розташований у центрі Львова (на вулиці Коперніка). Його збудував наприкінці XIX століття знатний польський рід графів Потоцьких. Тут влаштовували бенкети для польської шляхти і закордонних гостей. А за радянських часів це був центральний загс.

Фото з сайту президента і lviv.ridne


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів