Росіяни асоціюють Україну з націоналізмом

20 червня 2006, 15:10

"Хохли", "Тимошенко", "націоналізм", - слова, що спливають у свідомості пітерців при згадках про Україну.

Гру в асоціації з жителями Санкт-Петербургу влаштували соціологи Пітерського університету ще на початку року, пише "Комсомольська правда".


На думку соціологів, Пітер – своєрідне місто. Проте, в усьому, що стосується національних асоціацій, пітерці мислять, як і більшість росіян.

Так от, від зазначених вище асоціацій не відстають усім відоме "сало", "Крим", "помаранчева революція", "Ющенко", "горілка" і "газ".

Самих же українців найчастіше пов'язують зі словами "хитрість", "жадібність", "доброта", "нахабність", "націоналізм".

До речі, задавали пітерцям питання і про те, з якими словами асоціюється Росія. Вийшло: "велич", "сила", "простір", "Москва", "держава" і навіть "Путін".

Але з іншого боку - не рідше згадують слова "горілка", "тулуп", "самовар".

У той же час росіянам, тобто самим собі, пітерці дають досить жорстку характеристику: "лінь", "відкритість", "дружелюбність", "терпіння", "пияцтво".

Цікаво, що в 1994 році, коли соціологи проводили аналогічне опитування, при згадках про Україну у відповідях пітерців жодного разу не виникало такої асоціації, як "націоналізм".

Також варто відзначити, що позитивні характеристики "хохлам" частіше дають представники старшого покоління. Молодь відноситься до українців менш позитивно.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів