Британці думають, що українці п'ють "по-чорному"

16 травня 2006, 11:20

Познайомитися з "колискою міст руських" та епіцентром Помаранчевої революції хочуть дедалі більше європейців.

Принаймні, такі думки викликає новина про те, що у Британії вийшов путівник до Києва у серії City Spots видавництва при туристичній компанії Thomas Cook.


Особливість полягає у тому, що це - перший путівник індивідуально по Києву, виданий такою великою туристичною компанією в Західній Європі.

Помаранчевий Майдан

Зокрема, після зміни влади та скасування віз для багатьох країн Заходу. Загалом же він другий, бо існує також путівник по Києву видавництва Bradt.

Музей води біля Європейської площі

Приємно, що усі назви вулиць та пам'яток узято з української мови: раніше протягом тривалого часу закордонні видання використовували радянську транскрипцію Kiev.

Книжка також містить українські фрази, такі як "Вибачте, ми можемо зробити замовлення?", "Чи в вас є вегетаріанські страви?" та "Де знаходиться туалет?".

Путівник, окрім адрес готелів, ресторанів та церков, містить також деякі поради недосвідченим подорожнім.

Особливо звертає на себе увагу така: "Національний напій та улюблене дозвілля - це горілка. Будь-який привід вважається достатнім для тосту, а відмова пити вважається грубістю. Не намагайтеся пити стільки ж, скільки українці".

Є тут і поради, що принаймні викличуть здивування у людей, добре знайомих з Україною: купувати імпортне пиво та приносити з собою молоко до кафе, якщо ви хочете каву чи чай з молоком.

Є також відверті неточності, такі як "національний хліб України робиться із жита та гречки".

Так виглядає Київ навесні - жарт

Проте оскільки це перший проект видавництва, пов'язаний з Україною, то можна вважати вихід такого путівника гарною новиною.

Керівник відділу публікацій та інформації британського відділення компанії Thomas Cook Кріс Янг сказав, що ця серія цілком може в майбутньому поповнитися путівником до Одеси, а в найближчих планах - путівник усією Україною.

За матеріалами Бі-Бі-Сі

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів