Отруєння Ющенка записали в оперу Верді

11 травня 2006, 18:28

Історія української помаранчевої революції потрапила на сцену театру. І не просто так, а під музику Верді.

Голандський режисер Йохан Симонс поставив на паризькій сцені оперу Верді "Симон Бокканегра", оздобивши її українським антуражем.

В опері діють дві політичні сили - патриції Генуї, які перебувають при владі майже 25 років, і пересічні громадяни, які прагнуть обрати дожем свого представника Симона Боканеґру.


Розпочавши роботу над оперою, Симонс одразу відчув аналогії з українською революцією.

фото Рейтерс

На згадку про це у декораціях до нової постановки домінує помаранчевий колір.

Щодо асоціацій між героями, то Симона Боканеґру отруюють так само, як і героя української помаранчевої революції.

"На сцені діють Симон Боканеґра і його політичний суперник Фієско. Масштаби їхніх намірів значно перебільшують можливості людської натури. Тому вони багато чого обіцяють, але в реальному житті - їхні обіцянки у багатьох випадках обертаються на провали", - каже Симонс.

Щоправда, україно-італійська історія не дуже сподобалась критикам.

фото Рейтерс

фото Рейтерс

На нову постановку опери Верді французька преса відгукнулась залпами нищівної критики. Навіть часопис Фігаро, який зазвичай з прихильністю ставиться до подібних осучаснень класичних опер, цього разу не прохопився жодним добрим словом.

Слід відзначити, що це вже друга театральна версія помаранчевої революції – минулого року в Національному театрі в Лондоні поставили п'єсу "Інспектор ООН", автор якої використав мотиви гоголівського Ревізора, наповнив їх реаліями зими 2004 року.

За матеріалами Бі-Бі-Сі

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів