Сумська взялась за українське мило

Середа, 29 березня 2006, 19:09

Жителі села Рогатин, де народилася майбутня Роксолана Анастасія Лісовська, поставили їй пам'ятник заввишки в чотири метри.

Скульптуру ліпили з фотографії акторки Ольги Сумської, яка зіграла султаншу.

Такою зображена Роксолана на обкладинці однойменної
книги Павла Загребельного

"Коли я в Стамбулі підійшла до склепу, де спочиває Роксолана, то відчула — там лежить рідна для мене людина", — сказала Сумська на презентації серіалу.

За словами Сумської, турки виявили зацікавленість до українського серіалу і навіть бажають запустити його на своїх каналах.

А от вітчизняні чиновники, негарні люди, кошти на "Роксолану-2" давати не хотіли.

Актор Віталій Борисюк, чоловік Ольги, що теж грає в картині, навіть обурився, зазначивши, що, якби ТАКИЙ сюжет потрапив у руки голлівудським кінематографам, то вони б запустили ТАКИЙ масштабний проект, що Клеопатра б просто відпочивала! (Вона, щоправда, і так відпочиває от уже більше 2 тисяч років.)

Звичайні люди серіал люблять, вважають його творці. А самі вони в цьому переконалися, коли їздили з виступами по містах і селах України.

Гроші на "Роксолану-2" збирали з усього світу по нитці.

Допомогли частково ділові українці, росіяни й один грузин. У підсумку права на показ у нас належать українській стороні, у Росії — російської, а коли якась зі сторін продасть стрічку за кордон, то половину зароблених на цьому коштів повинна буде віддати сусідові.

Зйомки проходили в 2002—2003 роках на студії "Укртелефільм".

Історична Роксолана

"У 20 нових серіях глядачі зможуть побачити подальше життя Роксолани до самої її смерті", - зазначається у прес-релізі.

Продовження телеповісті про життя видатної української дівчини, яка зуміла правильно вийти заміж і з простої рабині перетворитися на володарку імперії, "теленаркомани" почали дивитися 27 березня.

Першу частину серіалу "Роксолана" знято в 1997 році. Там головну героїню беруть у полон. У стрічці показана справжня любов, що виникла між нею (Сумською) і турецьким султаном (Хостікоєвим).

«Роксолана-2»: сценарист Денис Тесленко, режисер Борис Небієрідзе, оператор Павло Небера, художник Олексій Родіонов, композитор Євгеній Станкович, продюсер Олександр Єміршах.

У фільмі, крім Ольги Сумської, знімалися Георгій Хостікоєв, Дмитро Лаленков, Ігор Дмитрієв, Борис Хмельницький, Дарія Хмельницька та інші.

Оксана Савченко, "Киевские ведомости" (друкується зі скороченням)


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів