"Мемуари Гейші" в Україні доступніші, ніж в Китаї

3 лютого 2006, 11:27

Китайці не зможуть подивитись фільм "Мемуари Гейші" (Memoirs of a Geisha) у кінотеатрах країни.

За тиждень до прем’єри картини, влада Китаю заборонила його показ.


Цей голлівудський фільм розповідає про життя японської гейші. Головні ролі у стрічці виконали популярні китайські акторки Цзиі Чжан (Ziyi Zhang) і Гун Лі (Gong Li).

Їхня поява на екрані як гейш, яких багато китайців вважають повіями, викличе негативну реакцію в глядачів. А це призведе до спалаху антияпонських настроїв у китайців. Так вважають китайські урядовці.

Крім того, у Китаї і сьогодні в газетах і на телебаченні можна часто зустріти історії про окупацію країни Японією у 30-40х роках ХХ століття. Ще не забувся минулорічний конфлікт між двома країнами. Відтак показ "Мемуарів Гейші" у такій ситуації може лише загострити антияпонські настрої серед китайців.

Компанія-виробник картини Sony Pictures Entertainment забороною фільму засмутилась. Ще у листопаді 2005 року уряд Китаю дав добро на показ стрічки, а за тиждень до прем’єри різко змінив свою думку.

Втім, фільм можна спокійнісінько придбати на піратських DVD на вулицях Пекіну і Шанхаю всього за $1. Крім того, "Мемуари Гейші" можна безкоштовно скачати з багатьох веб-сайтів навіть з китайськими субтитрами.

Зняв картину режисер Роб Марашал, продюсером був Стівен Спілберг. За оригінальний сценарій фільм отримав нагороду "Золотий глобус" і номінувався на шість "Оскарів". Але у короткий список претендентів на цю премію не потрапив.

За матеріалами Lenta.ru та Chicago Tribune

фото з сайту The Internet Movie Database

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів