Тимошенко і Ющенко в дереві

27 січня 2006, 19:31

Незабаром київська "богема" матиме нове місце зустрічей. Наприкінці лютого цього року в Києві на Подолі відкриється інтелектуальний клуб-ресторан "Петрович" (на вулиці Ярославській, 52)

Автором ідеї таких клубів є відомий російський карикатурист Андрій Більжо, який каже, що спочатку хотів "створити тепле, ностальгічне місце". Такий собі концептуальний заклад громадського харчування. А предметом ностальгії було хороше радянське минуле.

Відтак і їжа у концептуальному клубі така, яку свого часу їли люди віком від 20 років, тобто ті, хто хоч трохи пам'ятає "совок" . І подається вона на тарілках з карикатурками Петровича - постійного героя Більжо.


Кожен вечір у клубі – жива музика. Петровичі танцюють всюди: між столами, між рядами тощо.

"Це повинна була бути ностальгія по юності, по дитинству. Вісім років тому, коли відкрився московський "Петрович", ностальгія не була в такій моді, у якій вона зараз. Тут одержало втілення іронічне ставлення до минулого, без усякої політики".

Втім, політика присутня - у дерев'яних бюстах героїв сучасності та минувщини, які отримали по-батькові "Петрович".

Але, як переконує один із співзасновників та натхненників клубу, відомий російський політтехнолог та НЛПіст Олексій Петрович Ситніков, ви можете теж замовити собі такий бюст. Все що треба для цього – три фотографії. І, звичайно ж, бути членом клубу "Петровичів".

Цих двох братів представляти не треба

Тільки у "Петровичі" можна зустріти Віктора Петровича Ющенка, Юлію Петрівну Тимошенко, Віталія і Володимира Петровичів Кличків, Тараса Петровича Шевченка, Лесю Петрівну Українку, Володимира Петровича Лобановського, Миколу Петровича Гоголя, Олега Петровича Скрипку, Руслану Петрівну і Бориса Петровича Березовського.

Блохін Олег Петрович і памятні міста Криму

Віктор Петрович Ющенко, Юлія Петрівна Тимошенко і Володимир Петрович Лобановський.

Леся Петрівна Українка. Без напису її і не впізнати...

Словом, інтернаціональна бригада. Щоправда, дерев’яна.

дитяча кімната Петровича

радянські ляльки і ностальгія за дитинством Більжо

лижні аксесуари для робота

... і вудочки-ружжа

"Петрович контроль"

Втім, втрапити до "Петровичів" можуть не всі. Критерій для селекції "клієнта" – його індивідуальні дані, як-от інтелект, кмітливість, цікавість, почуття гумору. А якщо ви і належите до такої когорти людей, то ще потрібно отримати спеціальну картку.

Клубна картка "Петровичів" видається лише тоді, коли за вас поручаться ще 2 діючі члени клубу.

Але якщо вам захочеться упитися в "Петровичі" і, приміром, напаскудити в центрі залу чи нахамити гостям, то картки позбавлять і вас, і тих двох, хто за вас поручився.

Так, наприклад, серед пунктів "Кодексу Петровича" значаться і такі: витирати ноги; зачісувати волосся (якщо воно є); нафарбувати губи (а вони є); любити один одного як завгодно, але любити; приручив гостей – відповідай за них!!!

А якщо коротко – бути Петровичем чи Петрівною.

"Місце було придумано для того, щоб сюди приходили люди, яким є про що поговорити одне з одним, - розповідає пан Більжо.
"А щоб не потрапляли люди з іншого соціального прошарку – тоді був час червоних піджаків і бандитів – ми ввели систему клубних карт".

Картковий експеримент панові Більжо вдався:

"Кого тут тільки не було - Девід Копперфільд два вечори з трьох, котрі був у Москві, провів тут і виїхав з Петровичем, якого йому подарували. Юрський, Жванецький, Богословський - усі вони тут бували. І такої аудиторії ми домоглися за допомогою карток", - переконаний Більжо.

"Я дуже радий тому, що такий клуб створюється в Києві. Крім того, що це столиця, Київ – місце притягання дуже багатьох творчих сил", - поділився думками заступник міністра Росдруку Володимир Григорьєв.

"Київ, як і Москва, буде тим європейським містом, де "Петрович" буде домашнім, затишним місцем зустрічі цікавих людей, де єдиний ценз допуску – творчий потенціал", - зазначив Григорьев. Залишається додати: "і наявність спеціальної клубної картки".

За матеріалами Proza.com.ua та неофіційного сайту Олексія Ситнікова

фото: Н.Машарова

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів