"Гайдамаки" у Чорнобилі роздяглися і зняли себе

21 травня 2008, 14:58
Один з цікавих вітчизняних фольк-проектів, група "Гайдамаки" заради зйомок нового кліпу вирушила у Чорнобиль.

Прийшлися зйомки просто на 9-те травня. Тоді музиканти разом з художником Геннадієм Гутгарцем попрацювали у Чорнобилі над кліпом до пісні "Мені здається" з нового альбому "Кобзар".

Спершу зйомки відбувалися на даху п'ятиповерхівки та на водонапірній башті. Потім "знімальний майданчик" передислокувався в один із покинутих будинків із написом: "Тут живе хазяїн".


"Гайдамаки" поїхали знімати кліп у напівживий Чорнобиль

Там Гутгарц влаштував перформанс у жанрі action painting - облив "Гайдамаків" білою фарбою.

"На фізичному рівні не відчував радості від того фарбування. Можливо, відчую ефект, коли будуть надруковані фотографії. Можете собі уявити реакцію відвідувачів, що траплялися нам на зустріч, коли ми, з ніг до голови у білій фарбі, ішли джунглями Чорнобиля митися до водойми - вони, мабуть, сприймали нас за мутантів..,"- поділився думкою акордеоніст гурту Іван Леньо, пише "Starlife".

Гурт разом із художником влаштував фарбований перформанс

"Якщо людська діяльність і надалі буде така ж несвідома, не факт, що планету не будуть населяти такі от невідомі білі створіння..," - додав Леньо.

Місце зйомок кліпу було обрано невипадково - тема Чорнобиля неодноразово виникала у творчості гурту. А для соліста "Гайдамаків", Олександра Ярмоли події 22-річної давнини є не лише трагедією держави, а й власним болем.

"Гайдамаки": Якщо людська діяльність і надалі буде така ж несвідома, не факт, що планету не будуть населяти такі от невідомі білі створіння"

"Я був дуже вражений, адже приїхав у місто свого дитинства...шокований тим, як воно змінилось...", - поділився Сашко, який сам родом з Чорнобиля.

"Ми були здивовані кількістю людей, які проживають на "забороненій" території. Скільки б не говорили про небезпеку перебування у Чорнобильській зоні, багато людей полишають свої квартири у великих містах та повертаються до рідних місць", - каже Ярмола.

Тож музиканти разом із художником своїм новим кліпом вирішили нагадати усім про трагедію європейського масштабу і своєю творчістю вшанувати усіх потерпілих.

До речі, режисером й оператором кліпу став Сергій Волков. Щоправда, було відзнято тільки половину матеріалу. Зараз "Гайдамаки" намагаються отримати дозвіл, аби знову відвідати Чорнобиль і закінчити зйомки.

За матеріалами "Starlife"

Фото "Starlife"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів