Ющенка як корова язиком злизала, або Як президент у лавину потрапив

20 липня 2009, 10:21
У суботу президент Віктор Ющенко офіційно оголосив, що вдруге йде в президенти, і пішов на Говерлу.

А по дорозі на вершину, як пише "Сегодня", Віктор Андрійович жартома питав у тих, хто вже спускався донизу: "Скажіть, а як пройти на Говерлу?"

Люди сміялися, просили сфотографуватися. А сам президент повсякчас зупинявся помилуватися природою, пофоткати пейзажі та розповісти щось про свою армійську молодість:

"Вранці йдемо у хлів за капустою. Там бетонна яма глибиною три метри. Застрибаєш у неї і кидаєш капусту просто в каструлі, які стоять нагорі. Мені це здавалося чимось тваринним. Але ми всі їли, голодні були".

Ющенко вірить, що йому ще щось світить?

А вперше, за словами Віктора Андрійовича, він піднявся на Говерлу з 30-ма товаришами 22-го квітня 1972 року. Ющенко тоді був студентом 1-го курсу Тернопільського фінансово-економічного університету.


Також він розповів про те, як колись підзаробляв на турбізнесі:

"На сьогодні був уже на всіх серйозних вершинах Карпат. Багато років водив по горах молодіжні тургрупи, оскільки був у складі секції гірського туризму. Для нас це був заробіток. Я кожне літо проводив по 30 днів у Карпатах..."

У молодості Віктор Андрійович на горах "збивав бабки"
Як на першому курсі на Говерлу пішов, так і досі не може намилуватися

Траплялися під час таких вилазок і не дуже приємні історії. Приміром, під час третього сходження Ющенка на Говерлу.

"Нас було людей 20-25. Вийшли на Говерлу з бази "Заросляк", автобус чекав унизу. Ми піднялися, але коли почали спускатися, зіпсувалася погода. У тумані орієнтуватися було дуже складно. Тому ми спустилися на закарпатську сторону. Автобус прочекав нас два дні!" - згадує президент.

Каже, після повернення в інститут, його викликав ректор і порадив з економічного перевестися у фізкультурний інститут.

"Це ж надзвичайна пригода, коли 2 дні група не ходить на заняття! Причому з нами були і староста, і комсорг. Вони і зараз всі тут. Це у нас традиція", - пояснює Віктор Андрійович.

"А 21-го квітня 1973 року ми пішли трохи лівіше, щоб через гору Брескул вийти на Говерлу. Майже коло Брескула ми потрапили у лавину. Нас було четверо. Туди, я думаю, ми піднімалися десь 2,5 години, а назад спустилися секунд за 60 - як корова язиком злизала!" - переповідає Ющенко свої трилер-спогади.

Колись Ющенка змило лавиною

Цього ж разу на вершину гори Ющенко і Ко дісталися за 2 години 45 хвилин. А підтримати свого чоловіка приїхала його дружина Катерина Михайлівна з дочками, 10-річною Софією і 9-річною Христиною. Також була тут глава Секретаріату президента, Віра Ульянченко.

"Я ніколи на Говерлу не ходила, та й по горах теж. Але думаю, мені це вдасться, тому що є колосальний запал усередині", - поділилася Віра Іванівна, або, як її ще називають, "мама Віра".

Правда, вже під час першого привалу запал і в Ульянченко, і у пані Катерини згас - і вони зійшли з дистанції. Тим не менше, дружина президента, за її словами, на Говерлу піднімалася кілька разів:

Фото на згадку

"Уперше чоловік повів мене у 1998-му. Я тоді була вагітна Софійкою, на 3-му місяці. Йти було нелегко, але краса гір мене вразила". За словами Катерини Ющенко, її чоловік у горах завжди біжить попереду, а вона плететься десь у хвості.

До речі, Софія Ющенко вже тричі підкорювала Говерлу - вперше пішла з татом у 5 років. А от молодша Ющенко, Христина пішла в гори у 3 рочки. Правда, дівчат інколи доводилося нести на руках.

Фото Михайла Марківа, прес-служба президента

Дивіться також фоторепортаж на "Українській правді": "Ющенко здолав Говерлу"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів