Гайтана розповіла про Новий рік під пальмою

3 січня 2011, 13:07

Співачка Гайтана, чий батько і досі проживає у Конго, знає, що таке справжній африканський Новий рік.

Про особливості спекотних святкувань на палкому континенті Гайтана розповіла "E-motion".

Сама темношкіра співачка досі не полишає віру у Діда Мороза.

"Звісно, вірю. Без такої віри, як мені здається, просто неможливо реалізувати свій творчий потенціал. Я вже не кажу про написання дитячих пісень", - заявила Гайтана.


Найбільш незвичайним подарунком, який лона коли-небудь знаходила під ялинкою, Гаєчка називає саксофон:

"Саксофон. Для мене це був дуже важливий подарунок, який підштовхнув мене знову серйозно зайнятися музикою".

Гайтана досі вірить у Діда Мороза

І хоча самій Гайтані доводилося бувати у ролі Снігуроньки, для її батьківщини, Конго, цей образ не такий вже рідний.

"Оскільки у цій країні дуже великий вплив Франції, то там теж Санта Клаус і його подруга Снігова Королева. Щоправда, більшість із місцевих жителів не знає, що таке сніг, тому вони починають підкидати листя і кричать: "Сніг іде, сніг!" , - сміється Гайтана.

"Якось мене подружка спитала: "Як це - сніг, поясни?". Я відкрила морозилку й кажу: "Ну, от приблизно так само". Вона дуже смішно відреагувала: майже злякалася і сказала, що не хотіла б жити у таких умовах", - пригадує співачка.

"Звісно, є люди, які трохи поїздили по світу, і вже особисто дізналися, що таке сніг. Причому в селі вони стають мало не легендарними особистостями, і можуть розповідати про таке чудесне природне явище молодшому поколінню. Їх вже можна назвати Дідами Морозами", - сміється вона.

Співачці довелося пояснювати, що таке сніг

Якщо у Європі на Новий рік наряджають ялинку або сосну, то в Африці є ще варіанти.

"Ті, хто більш європеїзований - купує штучну ялинку. Та переважно замість ялинок в Африці наряджають пальму. Прикрашають її різноманітними фруктами, і при цьому просять Бога, щоб дав добрий урожай на наступний рік", - пояснює Гайтана африканські традиції.

Особливостями конголезького Нового року, за словами співачки, можна назвати чудову погоду надворі, смачний стіл і "дуже багато гостей, які наповнюють будинок, немов мурашник".

"Це воістину сімейне свято", - стверджує артистка.

Коли всі збираються разом для святкування Нового року, "вони так смалять" – каже Гайтана.

У Конго на Новий рік "смалять"

"Це справжня тропічна радість: всі одягають барвисті національні костюми, танцюють запальні танці, з усіх вулиць лунає гучна музика. Атмосфера немов на якомусь карнавалі", - розповідає Гаєчка.

А коли лунає 12-ий удар годинника і нарешті приходить Новий рік, у Конго, за словами Гайтани, всі починають співати якісь пісні. І все це супроводжується сміхом, жартами і, знову ж таки, музикою.

Фото з "E-motion" та "ТСН"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів