Джамала розповіла, чому батьки не можуть поїхати з Криму

1 квітня 2014, 14:05

Співачка Джамала, яка виросла у Криму, дуже боляче переживає те, що не може забрати батьків до Києва. Вони не готові усе покинути та переїхати і ладні скоріше померти, ніж залишити свій дім.

Сама ж виконавиця мріє завітати до півострова з концертом, на якому зможе співати українські, кримськотатарські та російські пісні.

Про це Джамала розповіла Катерині Осадчій у програмі "Світське життя".

Співачка хотіла би перевезти батьків до Києва, але вони не можуть усе покинути в Криму.

"Вони, звичайно, у Криму. Усі мої спроби розмов про від'їзд не мали успіху. Мама не може залишити тата, тато не може залишити дідуся, якому 85 років. Це дуже боляче і важко. Я розумію, що вони не можуть поїхати. Те дерево гранату, яке росте в нас у дворі, та хурма, інжир… Це дім, не можна отак усе кинути. Вони не бояться навіть, скажімо, померти, як би страшно це не звучало, але не залишать цей дім", - зазначила Джамала.

 Батьки Джамали не хочуть усе кидати у Криму заради переїзду до Києва

Тиждень тому співачка була у Стамбулі на тюркському фестивалі, де розповідала про Крим тюркським народам.

"Говорила: "Брати та сестри, не кидайте нас! Пам'ятайте, що в Криму також є ваші брати". Я хотіла зробити схожий концерт в Криму, але зараз туди не пропускають нікого. Навіть барабанні палички чи тромбон може здатися на кордоні комусь автоматом Калашнікова", - зауважила артистка.

"Але я мрію про концерт у Криму, де я б заспівала і українські, і кримськотатарські, і вірменські пісні, грецькі і російські. Адже у Криму завжди було багато національностей. В моєму альбомі є російські пісні. В нас ніколи не було нічого такого, навіщо зараз це все так ускладнювати, розділяти родини? Я знаю, що у моїх друзів друзі розлучаються, чийсь світ руйнується", - обурилася Джамала.

 Джамала нещодавно була на фестивалі у Стамбулі, де розповідала про Крим

Співачка прожила у Криму майже усе життя.

"Мій тато завжди знав, що він повернеться до Криму. І не просто до Криму, а в Малореченське: звідтіля усі наші бабусі, прабабусі. Мені було 9 місяців і свої перші кроки я зробила у Малореченському. Спочатку не прописували кримських татар, але ми намагалися бути ближче до Криму. Переїхали у Мелітополь, і в 1989 році приїхали до Криму", - розповіла співачка.

Свої перші кроки Джамала зробила у Криму

Джамала також згадала, що ще за часів навчання деякі студенти казали, що живуть у Росії.

"Не буду приховувати, коли я вчилася у Сімферополі, у нас було багато студентів з Севастополя. Вони завжди казали: "Ми - Росія! Ми навіть святкуємо Новий рік за російським часом". Я думала: "Добре, хлопці". Хоча мене дивувало це, я не розуміла, як так може бути: щоб одне місто - і інша країна. Це було", - згадала співачка.

"Але у той же час тільки зараз почала налагоджуватися ситуація, кримських татар стало більше. Спочатку в класі я була одна. Потім було п'ять. І ось знову. Від цього боляче. Я боюся за свій народ, що знову його почнуть звинувачувати у чомусь, як це зробили у 1944 році. Я дуже хвилююся", - зізналася Джамала.

 Зараз співачка хвилюється за свій народ, який можуть у чомусь звинуватити знову

Нагадаємо, Джамала не брала участі у так званому референдумі, який назвала "кримським цирком".

Фото з Instagram 

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів