Скрипка: Святий Миколай у радянській Україні став жертвою більшовиків

19 грудня 2014, 15:04

Музикант Олег Скрипка обурений звинуваченнями в тому, що традиція святкувати день Святого Миколая є наслідками американізації та витісняє постать Діда Мороза.

Лідер "ВВ" не полінився та пояснив різницю між двома головними зимовими персонажами.

Свою розповідь Олег розмістив у блозі на "Українській правді".

"Низка інформаційних джерел, які останнім часом шокують світ антиукраїнським маренням, синхронно повідомили про замах в Україні на Діда Мороза – культового новорічного персонажа радянської доби", - почав Скрипка.


Олег доступно пояснив різницю між Миколаєм та Дідом Морозом

"…Я, справді, переконаний, що Україна має відзначати національні свята з урахуванням своїх природних споконвічних традицій, а потім вже шанувати чужі. Десятиліттями атмосферу Нового року в Україні визначала американська і радянська новорічна еклектика. За увагу дітей і гаманці дорослих змагалися радянський Дід Мороз і американізований Санта-Клаус. При цьому ментально близького українцям Святого Миколая обмежили духовно-географічною резервацією", - зауважив музикант.

Утім, за словами Скрипки, саме Миколай є ключовою постаттю українського Різдва і Нового року.

"Це чудотворець та доброчинець, який у ніч на 19 грудня розносить дарунки дітям, вітає із зимою і благословляє на добрі вчинки. Свято Миколая прийшло до України 1088-го року за часів князя Всеволода Ярославовича. Українці з давніх часів вважають Миколая святим. Сотні церков в Україні побудовані на його честь", - повідомив Олег.

Саме Миколай є ключовою постаттю українського Нового року, каже Олег

Скрипка також пояснив, що принципова відмінність Святого Миколая від Діда Мороза і Санта-Клауса у тому, що це реальна людина, яка жила за часів імператора Костянтина (ІV ст.) і була архієпископом у Мирах.

"Натомість природа Діда Мороза – у язичництві, де він уособлював люті морози. Схожа природа і в Санта-Клауса. Вона сформована північними народами Європи, а згодом популяризована в Америці. Хоча формально – це лише голландський різновид Святого Миколая з відповідною для цієї мови транскрипцією", - зауважив Скрипка.

Тобто, за словами Олега, Дід Мороз та Санта-Клаус – продукти масового агітпропу.

Скрипка назвав Діда Мороза продуктом масової агітпропаганди

"…Святий Миколай у радянській Україні став жертвою більшовиків. Його оголосили "союзником попа і куркуля". Народне свято спочатку заборонили, а згодом штучно обмежили його відзначання. Лише у наші дні цінності Святого Миколая повертаються до широкого загалу", - підкреслив Скрипка.

"Таким чином будь-які розмови про "люстрацію" Діда Мороза – маячня і безглуздя. Якщо удаватися до подібних репресивних термінів, то можна говорити про реабілітацію Святого Миколая, репресованого у радянські часи... В Україні вистачить місця усім, хто сповідує ідеали добра і справедливості", - наголосив музикант.

Фото прес-служби

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів