Скрипка згадав, як виник гурт "ВВ" та показав раритетні знімки

11 березня 2016, 10:09

10-го березня у Києві відбувся ювілейний концерт гурту "Воплі Відоплясова". Музиканти відзначили 30-річчя групи на сцені великим шоу-ретроспективою.

Напередодні лідер "ВВ" Олег Скрипка вирішив поностальгувати і згадати, як у гуртожитку КПІ вони з хлопцями створили тепер вже легендарну команду.

Крім того, Олег виклав у Facebook кілька раритетних знімків з минулого.

"30 років тому в кімнаті гуртожитку КПІ на вулиці Металістів народилося "ВВ". Ми познайомилися із Сашком Піпою та Юрою Здоренком, першими музикантами групи, у знелюднілому після катастрофи на ЧАЕС Києві. Тоді, у травні 1986-го молода генерація українського рок-н-ролу відчула свій час. І свого шансу не згубила", - почав спогади Скрипка.


Скрипка показав перший склад гурту

"Добре пам'ятаю, що тоді у Києві знімали знамениту студентську кінострічку "Кінець канікул" із Віктором Цоєм та усім складом ще невідомого широкому загалу гурту "Кіно". Відтоді для шанувальників Віктора Цоя стали культовими місця тих зйомок – озеро Тельбін, що на Березняках, стара, закинута парашутна вежа на Трухановому острові, тощо", - згадав музикант.

"ВВ" вже тридцять років

"До речі, пізніше я дізнався, що перший київський квартирник пітерських рок-музикантів Цоя і Майка відбувся у гуртожитку заводу "Комуніст" на вулиці Предславинській, на якій певний час мешкав і сам. І саме з Предславинської їх тоді обох загребли до Московського райвідділу міліції Києва за "незаконну трудову діяльність"..." - написав Олег.

"ВВ" спочатку репетирували на кухні хрущовки Юри Здоренка. Старенький магнітофон "Маяк" став нашим першим студійним апаратом, на якому ми записали дебютний акустичний альбом гурту", - розповів Скрипка.

"Воплі Відоплясова" - мабуть, найбільш епатажні рокери вітчизняної сцени

"Перший публічний виступ "ВВ" відбувся на кінофестивалі "Молодість" у 1987-му. Згодом записали хіт усіх часів "Танці". Завдяки йому зібрали перший зал за квитками – у столичному клубі на Фрунзе", - зазначив він.

Музиканти виступали у багатьох країнах світу

"Відтоді минуло 30 років. За цей час "Воплі Відоплясова" випустили 20 альбомів, дали більше двох тисяч концертів, виступили майже в 100 країнах, записали понад 200 пісень, кільканадцять разів перетнули земну кулю. Загальна аудиторія групи за 30 років склала близько 3 мільйонів глядачів", - підсумував Олег.

Скрипка вирішив "Згадати все"

Фото з Facebook Скрипки

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів