Весна чи літо: як визначити свій кольоротип та обрати правильний одяг
Весна спонукає переглянути свій гардероб і оновити його згідно з новими тенденціями. Обирати варто не лише правильний фасон чи комбінації одягу, але й обов’язково звертати увагу на колір.
Літо, осінь, зима, весна – це не лише пори року. За ними визначають кольоротип для кожної людини. ТаблоID вирішив розібратися у ще одному модному питанні та дізнався, кому і який колір найбільше личитиме.
Що таке кольоротип
Кольоротип зовнішності – це така система класифікації людей за кольоровою палітрою. Вона допомагає обрати правильні відтінки для одягу, аксесуарів та макіяжу.
Це відіграє дуже важливу роль у створенні образу. Адже одні кольори можуть додавати декілька років у віці, підкреслювати певні недоліки фігури та робити неправильні акценти на обличчі. Інші ж дозволяють зробити образ свіжішим, молодшим, ефектним та навіть приховати втому, якщо така є.
Пошук свого кольору може здатися дуже важкою справою. Але це лише на перший погляд. Загалом виділяють 4 сезонних категорії колірної палітри: весна, літо, осінь і зима. І кожна людина підпадає під одну з них. Все залежить від відтінку шкіри, природного кольору волосся та очей.
Як визначити свій кольоротип
Тест на кольоротип можна розпочати із визначення теплий він (весна, осінь) чи холодний (літо, зима). Перший спосіб – за венами:
- при денному світлі уважно роздивіться вени на внутрішній частині руки ближче до зап’ястка. Якщо вони зелені або зеленувато-блакитні – вам личать теплі відтінки. Якщо ж сині або фіолетові – холодні;
- якщо ви достеменно не можете розгадати колір, швидше за все у вас нейтральні відтінки. Можна підбирати як теплі, так і холодні кольори. Важливо, що цей спосіб не спрацює, якщо ваша шкіра засмагла.
Другий спосіб – за шматком паперу чи тканини:
- візьміть білий шматок паперу і покладіть на нього руку. Якщо шкіра є жовтою, зеленою або золотою – у вас теплий тип. Якщо ж рожевою, червоною або синьою – холодний;
- знайдіть тканину золотого, який є теплим відтінком, та срібного кольору, який є холодним. Покладіть їх на руку та порівняйте, який вигляд має шкіра. Якщо вона здається рівномірною – значить цей колір ваш. Якщо нерівною і з певними цятками – такий тон вам точно не підходить.
Далі розглянемо детальніше кольоритипи, які відповідають порам року.
Кольоротип весна
Він характеризується теплим відтінком шкіри з можливими деякими помітними почервоніннями.
Колір волосся варіюється від полуничного до золотисто-коричневого і рудого.
Колір очей може бути теплим блакитним, зеленим, сірим і яскравим золотисто-коричневим.
Колірна палітра весни включає теплі та свіжі відтінки:
- персиковий;
- рожевий;
- лососевий;
- абрикосовий;
- помаранчевий;
- імбирний;
- золотистий;
- кремовий;
- червоний.
Крім цього для "весняних" людей популярними є відтінки зеленого, наприклад, свіже листя, яблуко, аквамарин, золотиста бірюза.
А от тьмяних і непомітних кольорів, а також сліпучо-білого, холодно-рожевого, сріблясто-сірого і вугільно-чорного варто уникати.
Макіяж кольоротипу весни має бути більш натуральним. Палітра включає в себе такі ж відтінки, які домінують в одязі.
Кольоротип літо
Для людей цього типу характерні відтінки шкіри від фарфорового до оливкового.
Колір волосся варіюється від блідо-крижаного блондину до темно-попелястого русявого. Світлий, середній попелястий або нейтральний коричневий також є в ТОПі. Літня структура волосся часто тонка, хвиляста або кучерява.
Очі в людей кольоротипу літо зазвичай світлого кольору: блакитні, зелені або сірі з низьким контрастом. Наприклад, 27-річна супермодель Белла Хадід має унікальний погляд зелених очей.
Колірна палітра включає:
- холодні, димчасті, пастельні, розмиті тони;
- ніжно-блакитні, сіро-білі, сріблясті, перламутрові, бузкові, бежево-сірі відтінки.
А також кольори деніму: від вицвілого блакитного до насиченого індиго.
Холодна рожева палітра від світлих пудрових відтінків до темно-рожевого з фіолетовим відтінком також має місце бути.
Однак літньому кольоротипу людей варто уникати теплих і токсичних кольорів, таких як помаранчевий, морквяно-червоний, колір яєчного жовтка і токсичний зелений. Чорно-білі кольори також не стануть найкращими варіантами для них.
У макіяжі справжнє літо поєднує у собі прохолоду та ніжність, але з яскравими кольорами. Переважає привабливий вигляд. Основні продукти: основа, консилери та бронзатори з нейтральної палітри.
Кольоротип осінь
Осінь символізує певне закінчення циклу – дні стають коротшими, більш похмурими та туманними. Тому й кольори тут переважають приглушені та темні, але водночас теплі та насичені.
Колірна палітра включає такі відтінки:
- золотисто-блакитний або просто блакитний;
- смарагдовий;
- колір старого золота;
- коричнево-червоний;
- гірчичний;
- хакі;
- шампань;
- жовтувато-бежевий;
- мідний;
- бронзовий.
Темно-фіолетовий, червоний мак, помаранчевий також добре можуть доповнити гардероб. Натомість білосніжних, чорних, холодних пастельних відтінків та яскравих кольорів варто уникати.
"Осінні" люди мають теплий відтінок шкіри, часто з веснянками. Їхній колір волосся теплий і варіюється від золотисто-русявого до середнього золотисто-коричневого і каштанового. Приміром такий має 42-річна співачка Бейонсе.
Типовий колір очей - світло-теплий горіх і теплий коричневий: від бурштинового до насиченого червоно-коричневого. Рідко зустрічаються темно-блакитні або сіро-блакитні.
Справжній осінній макіяж – теплий та сяючий. Він має жовті, зелені, коричневі відтінки, які більше нагадують природу. Продукт musthave – бронзер, який наче спеціально створений для осені.
Кольоротип зима
Зима – сезон контрастів для природи і для стилю теж. Тут переважають прохолодні, насичені і темні відтінки. "Зимові" люди вирізняються світлою шкірою у поєднанні з темним волоссям.
Його колір зазвичай попелястий або холодно-коричневий: від темного до дуже темного. Чорне волосся з видимим синім відтінком також характерне для зимового кольоротипу. Кольори очей, як правило, темно-сині, сірі, зелені, карі і навіть чорні.
Серед кольорів переважають:
- білосніжний;
- яскраво-чорний;
- холодний світло-блакитний;
- темно-синій;
- фіолетовий;
- сріблястий.
Цьому кольоротипу дуже підходять деякі кольори кави, гіркого шоколаду, фуксії, сіро-сталевого. Ідеальними є відтінки темної вишні та бордо. Утім, геть непривабливими є помаранчевий, блідо-жовтий, червоно-коричневий, цегляний.
У макіяжі цього кольоротипу переважають холодні відтінки, наприклад, сині. Тобто усі кольори насичені, яскраві, живі. Ні – для матового тонального крему та жовтих і персикових тонів. Найкращі кольори для губ – рожеві, червоні та фіолетові на основі синього.