Помер режисер "Ігор диявола" та "12 розгніваних чоловіків"

11 квітня 2011, 09:19

У Нью-Йорку на 87-му році життя помер класик американського кіно режисер Сідні Люмет.

Серце автора "12 розгніваних чоловіків" зупинилося у суботу.

Люмет помер від лімфоми у своєму будинку, повідомляє "The New York Times" з посиланням на падчерку режисера.

За свою режисерську кар'єру Сідні Люмет встиг зняти більше 40 фільмів, які в загальній складності 50 разів ставали номінантами премії "Оскар".


Найбільшу популярність здобули такі стрічки Люмета, як "Серпіко", "Вбивство в Східному експресі" та "Ігри диявола", нагадує "ВВС".

Він міг працювати в різних жанрах і вважався одним з найбільш плідних режисерів Голлівуду. Працювати Люмет продовжував і після того, як йому виповнилося 80 років.

"Мета будь-якого фільму - розважати, але ті фільми, в які вірю я, роблять трохи більше", - говорив Люмет.

Сідні Люмет

Слава до режисера прийшла після першого ж його фільму: у судовій драмі "12 розгніваних чоловіків", знятій у 1957-му році, журі американських присяжних вирішує долю юнака-латиноамериканця, обвинуваченого в батьковбивстві.

11 чоловіків готові оголосити хлопчика винним у вбивстві батька, проте 12-й - у фільмі його грав Генрі Фонда - каже, що не може погодитися з вироком.

З початку шістдесятих психологічна драма витримала безліч театральних постановок, декілька екранізацій в кіно і на телебаченні. У 2007-му році римейк фільму зняв російський режисер Микита Міхалков.

Люмет кілька разів особисто номінувався на "Оскара" як кращий режисер з фільмами "12 розгніваних чоловіків", "Собачий полудень", "Телемережа", "Вердикт", проте отримав статуетку лише в 2005-му році: американська кіноакадемія нагородила режисера за внесок у розвиток кінематографа.

Фото "АР" з сайту "The Guardian"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів