Прокуратура Росії перевірить "Ляписа Трубецкого" за вигук "Слава Україні!"

28 квітня 2014, 10:53

Білоруський гурт "Ляпис Трубецкой" знову в центрі уваги російських політиків. Цього разу колектив хочуть перевірити за антиросійські вигуки "Слава Україні!".

Депутат Держдуми Росії Роман Худяков направив звернення на ім'я генпрокурора Росії Юрія Чайки з проханням дати правову оцінку антиросійських висловлювань фронтмена білоруського гурту "Ляпис Трубецкой" Сергія Міхалка під час концерту в Іжевську.

Про це пишуть "Известия".

Зокрема, політика обурило те, що головний "Ляпис" викрикував гасло "Слава Україні!", а незадоволених цим російських фанатів назвав "імперськими імбіцилами".


"Ця кричуща витівка досі не отримала належної правової оцінки. Також співак не раз заявляв про свою підтримку Майдану. Варто відзначити, що громадянин Білорусі Міхалок С.В. на даний момент проживає в місті Москва, де ховається від прокурорської перевірки, проведеної Білоруською Генеральною прокуратурою щодо нього", - йдеться у зверненні парламентаря.

Міхалка хочуть покарати за "Слава Україні!"

Депутат вважає, що соліста "Ляписа Трубецкого" треба притягнути до відповідальності:

"Треба заборонити цій групі взагалі виступати на естраді. Заборонити виступати в нашій країні. Ми підготували лист до Генеральної прокуратури і просимо покарати його за всією суворістю закону. Адже це як мінімум нецензурна лайка в громадському місці. Нехай прокуратура розбирається, яке у нього громадянство, можливо, він стане персоною нон-грата для Росії".

Прес-аташе групи Олександр Бергер відразу після скандального концерту в Іжевську заявив, що не бачить підстав розцінювати висловлювання Міхалка як образливі.

"Від імені групи "Ляпис Трубецкой" хочу попросити вибачення у імбецілів, а також рідних і близьких людей, що живуть з цією важкою хворобою. Ми не хотіли їх образити", - сказав він.

Водночас продюсер групи Євген Колмиков спростував інформацію про те, що образливі заяви були зроблені на території Росії.

"Ми не розуміємо, що відбувається, тому що в Іжевську не було такого. Це не з Іжевська. Це з Німеччини, де Міхалку фашисти зіговали, потім показали непристойні жести. В результаті з нас зробили фашистів... Чекаємо подальшого розвитку подій. Нас ніхто не чує, з нас зробили фашистів. Нам би доопрацювати до 1 вересня, ми ж оголосили про розпуск групи", - додав він.

До слова, три роки тому співака Сергія Міхалка вже викликали до прокуратури Білорусі за висловлювання про владу. Відтоді лідер "Ляписов" намагається рідше бувати на батьківщині, при цьому будучи прихильником білоруських опозиційних сил.

Фото з сайту "Ляпис Трубецкой"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів