У Києві показали сучасний балет "Д.І.М." про вимушену міграцію
Це нова прониклива танцювальна вистава від INSHA DANCE COMPANY про незламних українців. У спектаклі звучала жива музика від струнного квінтету
«Дорога додому починається в той момент, коли ми з нього їдемо…»
![](https://imgnewtabl.pravda.com.ua/tabloid/system/MediaPhoto/photo/3/d/136209/3d61089abe16cffe38a467e250b23f691706786456.jpg?w=1210&q=90)
30 січня 2024 року на сцені Міжнародного Центру Культури та Мистецтв (МЦКМ, колишній Жовтневий палац) відбулася премʼєра сучасного балету «Д.І.М.» від театру INSHA Dance Company.
Хореограф-постановник Ілля Мірошніченко наголошує на тому, що Insha Dance Company прагне просувати український танцювальний театр.
Творці про прем'єру: «Це вистава про власний досвід, бо більшість українців так чи інакше пережили процес евакуації, термінового виїзду, залишення дому. Саме з цими емоціями ми вирішили працювати, адже це дуже важливо».
Сучасний балет на дві дії «Д.І.М.» на музику Віктора Рекало у виконанні артистів Insha Dance Company — це робота, створена танцівником, хореографом, суперфіналістом шоу «Танцюють всі! 8 сезон», артистом балету Іллею Мірошніченком, а також Катериною Кузнецовою і виключно українськими митцями за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Стабілізаційного фонду культури від Goethe-Institut.
Вистава використовує матеріал та європейський досвід творчих резиденцій, які дали можливість для масштабування ідеї до повноцінної великої вистави. Проєкт «Д.І.М.» виріс з вистави «М.H.O.T.F., або мій Дім на Двох Ногах» (2022, проєкт реалізовано в рамках програми резиденцій для митців з України за підтримки TanzHaus «TanzFaktur» та Kunststiftung NRW, Кельн, Німеччина).
![](https://imgnewtabl.pravda.com.ua/tabloid/system/MediaPhoto/photo/0/f/136208/0f82fa7a804f11f795136dd5ac90357a1706786407.jpg?w=1210&q=90)
«Д.І.М.» фокусується на тілесній рефлексії про дім, його фізичне та духовне значення, що він має для людей, вимушених покинути свою землю. А масштабна декорація дозволяє якомога предметніше осягнути весь символізм, яким насичена дія на сцені.
«Це історія про дорогу. Про тих, хто вимушено опинився в одному вагоні евакуаційного поїзда і, прийнявши нові правила життя, залишився нескореним. Це присвята кожному з нас, кожному, хто пережив біль втрати і тому, що було втрачено. Дім — це процес, шлях, а отже ми всі на шляху додому… І поки стукіт залізниці невпинно супроводжує цю подорож, дозвольте їм поділитися своїми історіями», — коментують творці сучасного балету «Д.І.М».
Виставу створено людьми, які особисто пережили евакуацію з рідних домівок у воєнний час і вирішили втілити власний досвід на сцені так, як вміють це найкраще — танцем...
Композитор і віолончеліст Віктор Рекало на межі академічності та урбанізму створив ексклюзивний музичний твір для струнного квінтету у виставі. Музика гралася наживо.
![](https://imgnewtabl.pravda.com.ua/tabloid/system/MediaPhoto/photo/e/2/136202/e2ba7a72ca72f9c8ed2a4ba9efcb97bb1706786281.jpg?w=1210&q=90)
Тож у глядачів була можливість відкрити для себе нові сторони сучасного театрального мистецтва, де все зрозуміло без слів.
ДОВІДКА
Хореограф-постановник — Ілля Мірошніченко
Композитор — Віктор Рекало
Художник-сценограф — Богдан Поліщук
Художник з костюмів — Богдан Поліщук
Художниця з освітлення — Світлана Змєєва
Асистентка хореографа-постановника — Катерина Кузнецова
Insha Dance Company розпочала своє існування у 2019 році (Київ, Україна) як молодий творчий дует двох українських танцівників — Іллі Мірошніченка та Катерини Кузнецової. У 2022 році дует трансформувався в Insha Dance Company, метою якої є розвиток та популяризація танцювального театру в Україні через призму європейського досвіду. Глобально метою є створення умов для повернення професійних танцівників з-за кордону на українську сцену та створення конкурентоспроможного осередку для розвитку та роботи українських танцівників та хореографів вдома.
Зараз репертуар Insha Dance Company складається з чотирьох різних за формою хореографічних вистав: «Дерево не Може Втекти» (2018), «1984. ІНША» (2020), «СТІНА» (2021, проєкт реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду, партнер — «Київ-Модерн Балет»), «М.H.O.T.F., або мій Дім на Двох Ногах» (2022, проєкт реалізовано в рамках програми резиденцій для митців з України за підтримки TanzHaus «TanzFaktur» та Kunststiftung NRW, Кельн, Німеччина).
Трейлер:
Соцмережі проєкту:
https://www.instagram.com/insha_dancecompany
https://www.facebook.com/profile.php?id=100091912291752
Медіа-партнери:
Генеральний медіа-партнер — Суспільне. Культура
Книжковий партнер — “Наш Формат” Радіо Культура
Harper's Bazaar Ukraine
MIND UA
Український тиждень
Yabl
The Page
Фото: Анастасія Телікова