Франзуцький спайдермен видерся на київський хмарочос

26 червня 2007, 17:33

"Можливо, ліфт більше не в моді?" – могли подумати кияни, які у понеділок вранці спостерігали за дивною. По одному зі столичних хмарочосів, а саме на вулиці Дехтярівській, по гладенькій стіні височезної будівлі дерся нагору худорлявий чоловік.

Ним виявився так званий урбан-клаймбер Алан Робер. Чіпкий чи то липкий, бо використовув цього разу присоски, француз підкорював висоту у 60 метрів.


Щоправда, в попередніх анонсах публіка завірялася, що Робер дертиметься нагору без жодного страхувального приладдя. Проте той, злякавшись сильного вітру, спасував перед київською висотою і використав присоски та страхувальний трос.

Шістнадцятиповерховий "небошкряб", за словами, Робера, – насправді пуста дурничка, і небезпеки для життя таке скелелазіння не представляє.

Висотна лихоманка розпочалася для француза-павука ще в дитинстві. Саме тоді він потай від батьків пішов на секцію скелелазіння. А якось у віці 12 років він забув удома ключі, тож довелося дертися на восьмий поверх... по стіні будинку.

А на хмарочос Робер вперше видерся у 1994, в Чикаго, - на пропозицію свого приятеля відзняти документальне кіно.

З такими захопленнями без травм не обійшлося, і в 19 років Алан ледь не вбився, падаючи з 15-метрової висоти, головою донизу. Тоді він пролежав у комі з купою переломів і пошкодженням "внутрішнього вуха".

Саме після цього випадку Робер почав страждати на вестибулярне головокружіння.

Але навіть наближення до смерті не зупинило французького висотофіла. Він вирішив навчитися контролювати свій страх і вже за рік видерся на чергову стінку – соло, тобто без страхувальних тросів.

Сьогодні на рахунку 44-річного Алана Робера - 70 хмарочосів. А трьох своїх синів він штудіює саме на альпіністській стінці.

За матеріалами УНІАН та "Сегодня"


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів