Шаховий турнір у парламенті: Мороз ходить перший, комуністи виграють

15 січня 2007, 10:00

У п’ятницю у парламенті одночасно відбувалося дві гри. Поки коаліція Януковича за допомоги опозиції Тимошенко поставила черговий мат Віктору Ющенку у вигляді нового закону про Кабмін, у стінах парламенту відбувався справжній шаховий турнір.

Гравцями у ньому були не важливі політичні фігури, а призами – зовсім не портфелі чи зелені купюри. Цього дня чи не в перше під куполом Верховної Ради депутати грали в інтелектуальну гру, та ще й не на гроші...


"Грайте чесно, і вам воздасться!"

Дев’ятий шаховий турнір "Парламентська партія 2007" відкрив спікер Мороз, який із відчуттям виконаного обов’язку піднявся на третій поверх Верховної Ради після доленосного голосування за подолання вето Ющенка на урядовий проект закону про Кабмін.

"А я поки призи порозглядаю"

"А книжечку віддайте, вона мені ще згодиться "

Проте відомий любитель гри у шахи надовго не затримався у товаристві своїх колег – треба було закривати сесію.

Шахові фігури чекають на депутатів

"Ех, може і мені стариною тряхнути?"

"Так, де тут мої воїни світла?"

Спікер лише привітав учасників і гостей турніру, порадівши, що депутати нарешті відновили давню традицію гри в шахи під куполом парламенту.

Морозу дали потримати срібні фігурки

Ще Морозу дали розгледіти срібні шахи "Куликовська битва 1380 року" і заготовані кубки для переможців. А зробивши перший хід, Мороз пішов геть.

"Слухай, ну ти мене поважаєш? Довго думати будеш?"

Серед депутатів-шахістів, які взяли участь у турнірі, голосних прізвищ не було. Грали переважно нардепи минулих скликань і непримітні нинішні народні обранці.

"Усе, ще по 100, і я тобі мат точно вліплю"

Усього 6 комуністів, 5 БЮТівців, 4 регіонали, 3 соціалісти, 4 УНПшники, 3 позафракційних, 2 представники вже неіснуючої фракції "Реформи".

"Подходи, не скупись!"

Компенсувати відсутність політичних зірок на грі взялися гості - шахіст, гросмейстер, чемпіон Європи 2004 року Василь Іванчук, який провів з депутатами сеанс одночасної гри, а також чемпіонки шахової олімпіади 2006 року Катерина Лагно, Інна Гапоненко і Ганна Ушеніна.

Щоб депутати не нудилися під час чотиригодинного шахового турніру, їм підготували маленький сюрприз – усім охочим наливали пиво. Як запевнили організатори – безалкогольне.

Кубки для переможців

Чи то під дією цього чудодійного напою, чи то з якихось інших причин, але, на противагу звичним баталіям у сесійній залі, серед шахових суперників панував мир і спокій.

Один із БЮТівців навіть зізнався: "У залі - я опозиція, а тут – всі друзі".

Крім пива, під час гри депутати інколи розважалися розмовами по мобільному телефону - суддівська колегія не вживала суворих вимог і дозволила користування технікою.

Найсильнішими ж у шахах цього разу виявилися комуністи. Друге місце посіли аутсайдери минулорічних парламентських виборів – представники УНП.

Мабуть, шахи – це все, що залишається політичним пенсіонерам...

Усі фото Анни Андрієвської

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів