Літаки українських олігархів. Частина перша

1 листопада 2007, 15:30

Справжній олігарх відрізняється від просто великого бізнесмена однією рисою - він має власний літак.

Приватні авіафлотилії найбільших українських бізнесменів досі залишалися секретом. Серед олігархів немає охочих заявити, що його рівень добробуту дозволяє придбати судно за 30-50 мільйонів доларів.

Приватний літак, окрім статусності, дарує майже цілковиту незалежність. Власник бізнес-джета може не зважати на наявність вільних квитків та стиковок у аеропортах.

Дехто з мільйонерів віддає перевагу польотам на приватних чартерах, які вони беруть в оренду - однак цей вид подорожей також вимагає, щоб у найближчих європейських аеропортах були вільні літаки.


Власник же приватного повітряного судна може полетіти в будь-яку точку земної кулі буквально коли йому це заманеться. Він залежить тільки від одного - наявності повітряного коридору.

Сьогодні TabloID піднімає завісу таємничості над приватними літаками українських мільярдерів.

Рінат Ахметов

Найбагатший українець має найкращий авіапарк - йому належить два літака.

Малий літак Ахметова - марки "Фалькон", великий - "Аеробус".

Dassault Falcon 900 під номером P4-SCM - це корпоративний бізнес-джет Ахметова, єдиний в своєму класі з трьома двигунами. На борту можуть розміститися до 15 осіб.

Фалькон Ахметова

- У цьому літаку Ахметова є два салони. В передньому стоїть стіл, навколо якого розміщено шість крісел. У другому салоні - диван і крісла. Оздоблений літак найбагатшого українця бежевою шкірою і дерев'яними панелями, на стіні висить великий плазмовий телевізор з dvd-системою, - розповіла TabloID людина, якій довелося бути пасажиром у літаку Ахметова.

Салон "Фалькона" Ахметова оздоблений з бежевою шкірою

Як і в звичайних літаках, в приватних стандартні правила безпеки - треба пристібатися ременями при піднятті у повітря та посадці. Крім того, розповів очевидець, на борту в Ахметова працює одна стюардеса, яка подає на стіл.

Другий літак Ахметова - Airbus A319. Цей літак у звичайній комплектації розрахований на 120-140 пасажирів, але у виконанні для vip-персон він може взяти на борт кілька десятків осіб. За бажанням клієнта, в таких літаках можуть зробити не тільки конференц-зал, а й навіть спальню.

Другий літак Ахметова - Airbus А319

Саме цей літак Ахметов надавав Януковичу для перельоту на хірургічну операцію до Барселони.

Обидва літаки Ахметова доволі просто з ним ідентифікувати. Так, "Фалькон" має бортовий номер P4-SCM (тобто містить назву компанії найбагатшого українця).

На "крилах" Ахметова виведені ініціали найбагатшого українця

На борту ж "Аеробуса" значиться P4-ARL. В цьому випадку ARL означають ініціали власника - Akhmetov Rinat Leonodovich.

Про те, наскільки важливий літак для Ахметова, було описано в одній зі статей на початку 2000-х років. Як описує автор, президент "Шахтаря" у Відні зустрічався з італійським тренером Невіо Скала. Ахметов агітував співрозмовника очолити донецький клуб.

"Розмова набула несподіваного оберту. "Я б хотів подивитися на Донецьк. Побачити те місце, де ви пропонуєте мені працювати", - говорить Скала. "Хоч зараз! Ми післязавтра проводимо кубкову гру", - відповідає Ахметов. "Мабуть, можна і зараз". Через пару годин персональний "Фалькон" Ахметова відривається над злітною смугою міжнародного аеропорту Відня з італійцем на борту...", - описали ту ситуацію в газеті "Спорт сьогодні".

Віктор Пінчук

TabloID вдалося знайти два літака Віктора Пінчука: "Глобал Експрес" від канадського виробника "Бомбардьє" і радянсько-російський літак Як-40.

Пінчук з компанією поряд зі своїм літаком

Bombardier BD-700 Global Express - це борт зятя екс-президента України, який літає під прапором Швейцарії. За неперевіреною інформацією, раніше це судно належало відомому голлівудському режисеру Стівену Спілбергу.

На згаданому літаку Пінчук привіз до Ялти на свою щорічну конференцію екс-керівників Німеччини та Польщі Герхарда Шредера та Олександра Квасьневського.

Оформляти літаки на закордонні країни є такою ж поширеною практикою, як, наприклад, і яхти.

Bombardier BD-700 Global Express Пінчука

У Ахметова, до речі, один з літаків значиться за острівною державою Аруба в Південній Америці. Крім більш спрощеного оподаткування, це пов'язано з сертифікацією літаків та екіпажу.

Ще один літак Пінчука значиться за корпорацією "Інтерпайп". Її логотип вміщено прямо на хвості Як-40.

Як-40 Пінчука

Однак, як вдалося з'ясувати TabloID, у Пінчука є ще й третє повітряне судно - це невеликий літак бразильського виробництва компанії Embraer.

Далі буде... У продовженні дослідження про літаки олігархів читайте, на чому літала Тимошенко раніше - і на чому зараз.

Фото www.airlines.net та з сайту Фонду Пінчука

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів