Скрипка політав над Москвою на вишиванці із "летючими цицьками"

14 серпня 2009, 12:45

Минулої неділі 3 Москві на території річкового порту "Строгіно" вперше в СНД відбулось міжнародне авіашоу "Флюгтаг" ("День польотів").

Це вельми популярне на Заході свято найхимерніших літальних апаратів. Їх спеціально до фестивалю власноруч будують команди-учасниці.

Подивитись було на що - літаки у вигляді свиней, зебр, черевиків та овочів були презентовані більш ніж тридцятьма командами. Та й назви у літальних апаратів були відповідні: "Жук-бандит", "Повітряна ванна", "Курячий десант" і навіть "Летючі цицьки".

Українська команда "Буй-буй-буй" під проводом старшого пілота Олега Скрипки презентувала оригінальну конструкцію під назвою "Летюча вишиванка".


Ця штукенція, за словами лідера "Воплів Відоплясова", була збудована "на міксі найрадикальніших ідей конструкторських бюро Антонова та Корольова".

Розмах крил українського літального апарату - 8 метрів, вага - 70 кіло. А Олег Скрипка особисто брав участь у створенні та декорації літального апарату.

Перед стартом хлопці просто на рампі станцювали бойовий польотний гопак, вигукуючи девіз команди (російською):

"Пусть на лицах всех улыбка, в небесах летает Скрипка!"

"Репетирували довго - цілих п'ятнадцять хвилин", - повідомив пізніше Олег.

Літальний апарат Скрипки під жовто-блакитним прапором злетів з 6-тиметрової рампи, зринув у московське небо, пролетів понад 8 метрів і плавно спланував на воду.

"Я навіть не намокнув... Спершу мені було дуже лячно, та потім я відчув такий драйв!" - поділився Олег після приводнення в акваторії Строгінського пляжу. Українці перемогли у номінації дальності польоту.

Взагалі ж польоти оцінювалися за трьома критеріями: дальність польоту, оригінальність літального апарата та артистичність командної презентації. А оцінки виставляли члени журі.

За матеріалами "Країни мрій" та "Red Bull Ukraine"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів