Костенко побував у місцях, де їли сире, з кров'ю м'ясо тюленів

Вівторок, 15 вересня 2009, 17:07

Лідер Української народної партії Юрій Костенко здійснив чи не першу VIP-вилазку до країни льоду. Разом із дружиною депутат побував у Гренландії, де плавав на човні і вивчав історію й культуру тамтешніх мешканців інуїтів.

"Друзі-альпіністи, з якими ми побували в Гімалаях, на Тянь-Шані, Памірі, Кавказі та в Альпах, Гренландію обрали не випадково. Загадковий континент, гірські райони якого не затоптані туристами, мало досліджений і вже в силу цього цікавий", - почав свою льодову оповідку Костенко газеті "Левый берег".

 Костенко влітку відпочив оригінально - у Гренландії
 "Не пий водичку з калюжки, козенятком станеш"

От тільки поки його друзі здійснювали технічно складне сходження на вершину Нанасартартуак, депутат з дружиною за окремою програмою подорожували Південною Гренландією.

"...Підніматися на вертикальну стіну висотою 1,5 км з моєю нещодавно прооперованою рукою було надто ризиковано", - пояснив УНП-івець.

 Оскільки Костенка нещодавно оперували, йти в гори він цього разу не став
 Депутат з дружиною подорожували Південною Гренландією за окремою програмою
 В Онопенка й Тігіпка є реальний конкурент по частині сексапільності

А оскільки, за словами Костенка, у країні немає доріг, то всю відстань вони долали на маленькому моторному човнику. Тобто понад 500 км депутат з дружиною лавірували серед айсбергів і льоду.

"Край, який знаходиться під патронатом Данії, ескімосів, що гордо називають себе інуїтами, - це чисто європейська цивілізація, де чиновники і вища державна еліта не прагнуть до власного збагачення, а служать своєму народу", - запевнив Костенко після своєї пізнавальної подорожі.

Інуїти здивували парочку своєю скромністю... 
...а пейзажі - красою 
 Що ж це робиться! Депутати кригу гризуть!

Зокрема, за його словами, особисту скромність демонструє навіть датська королева:

"Зупинившись, приміром, у тризірковому готелі у Нанорталіке (дослівно - "Місті білих ведмедів"), ми з подивом дізналися, що під час відпустки тут жила королева Маргрете II, яка щороку відпочиває у Гренландії через унікально чисте повітря та води".

"У цьому невеликому готелі на 25 номерів - площею 15-20 м кожний - немає ані люкса, ані супер-люкса. Вартість ночівлі коливається від $100 до $150 на добу, що разів у десять менше, ніж звикли платити у Монте-Карло або Женеві українські високопосадовці!" - зітхав Костенко.

 Костенки жили у готелі, де зупинялася королева Маргрете II
 

Власне, депутата з дружиною вразила "невибагливість гренландських олігархів":

"Найбагатший з інуїтів одержує великі прибутки від переробки риби, а живе у місті Какортоке у звичайному двоповерховому будинку - 10 на 15 м у фундаменті.

Українському мільйонерові така будівля слугувала б гаражем або приміщенням для прислуги. Звичайно, житло ескімоса-багатія набагато комфортніше, ніж у середньостатистичного громадянина. Та й саме місце невимовно красиве".

Між іншим, Юрій Костенко - майстер спорту з альпінізму
А займається депутат альпінізмом вже близько 30 років

Ще один момент, який справді зачепив Костенка - стрибок у розвитку, який зробили гренландців за останні 60 років.

"Уявіть, до 1954-го року головною їжею інуїтів - на 90% - було свіже м'ясо тюленя, ведмедя, кита та нерпи. В одному з музеїв нам показали документальний фільм початку ХХ-го сторіччя, де діди сучасних гренландців з апетитом поїдали сире, з кров‘ю м‘ясо нерпи, розриваючи його зубами", - згадував депутат.

Тепер дружина Костенка знає, як живуть ескімоси
 Костенки ризикнули скуштувати свіжину?

А сьогодні інуїти, як на власні очі впевнився Костенко, вільно користуються сучасною побутовою технікою, керують вертольотами і літаками. А віртуозність човнярів, які на швидкості проводили депутата з дружиною айсбергами і кригою, сягає досконалості.

Фото з особистого архіву Костенка, люб‘язно надані газетою "Левый берег"


Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів