Кулиняк з Сумською злітали в Париж на Пінзеля

26 листопада 2012, 16:08

Днями міністр культури Михайло Кулиняк розвіявся у Парижі. Поїхав туди міністерський працівник, аби взяти участь у відкритті виставки видатного українського скульптора Іоана Георга Пінзеля в Луврі.

Декілька світлин із Парижу ТаблоIDу надала актриса Ольга Сумська. Вона і розповіла кілька слів про перебування у Франції делегації від Міністерства культури України.

"Роботи Пінзеля просто вразили своєю неймовірною динамікою і драматизмом. Чомусь одразу згадала полотна Врубеля, скільки не дивишся, завжди знайдеш щось незвідане для себе", - ділиться враженнями від виставки в Луврі Ольга.

"Навіть не віриться, що унікальні роботи майстра Іоана Георга пройшли такий довгий шлях до справжнього визнання у найвідомішому музеї світу, яким є Лувр. Кажуть, що такою є специфіка цього музею, мовляв, художні творіння не виставляються за життя скульпторів і художників... Так склалося і зі скульптурами Пінзеля, не пройшло і двох століть..." – сказала Сумська.


Також акторка додала, що "щаслива від того, що мала можливість бути свідком цієї визначної події".

Зліва-направо: скульптор Олег Пінчук, ведуча Ольга Сумська, міністр Михайло Кулиняк на урочистому прийомі у посла
Сумська і директорка Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна
Ольга зі своїм старим добрим "залицяльником Олежкою"

Як писала "Українська правда. ЖИТТЯ", виставка робіт українського скульптора 18-го століття Іоана Пінзеля триватиме у паризькому Луврі з 21-го листопада по 25-те лютого 2013-го року.

Зокрема, Кулиняк страшне пишався, що Україна вперше за роки незалежності виставляється в Луврі.

Також, за словами міністра, фінансування виставки відбувається за рахунок держави і меценатів, а відповідальність за транспортування взяв на себе Лувр.

Виставка робіт українського скульптора Іоана Пінзеля триває у Луврі
Експозиція відчинена з 21-го листопада по 25-те лютого 2013-го року

Як відомо, Іоан Георг Пінзель - видатний український скульптор середини-другої половини XVIII-го століття. Він є представником пізнього бароко і рококо та зачинателем Львівської школи скульпторів.

У 1760-х роках Пінзель працював у Львові, Ходовичах, Монастириську та Бучачі.

Серед відомих робіт майстра, які збереглися до наших днів, значаться три монументальні скульптури (Юрія, Льва та Афанасія), шість дерев'яних фігур у бічних вівтарях костьолу в Монастириськах.

Ймовірно, Пінзель був автором кам'яних статуй на фасаді ратуші і фігур на барельєфах церкви святої Покрови у Бучачі, обрамлення костьолу та церкви в Городку.

"Легендарна Сена дихає історією", - написала у коментарі ТаблоID Ольга

Сумська із символом Парижу
"З Ейфелевої вежі вид, як на долоні", - запевнила Ольга
У столиці Франції Сумська з Пінчуком ласували солодкими французькими млинцями. "Наїлися смажених солодощів досхочу", - зізналася Ольга
Акторку взагалі потягло на смажене. Сумська: "Французькі смажені каштани просто надзвичайні всього по 5 євро"
За словами Ольги, тут Олег Пінчук вибрав собі валізу за $15 і був задоволений

Фото надані Ольгою Сумською

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів