Поплавський нагородив найкращих українських виконавців

17 травня 2013, 14:48

"Українська пісня року" - грандіозна національна церемонія нагородження, відбулася в палаці мистецтв "Україна" з прямою трансляцією в ефірі Першого національного телеканалу.

Це чи не єдиний музичний телевізійний проект в Україні, який протягом багатьох років об'єднує велике розмаїття музичних напрямів, виконавців різних поколінь, що має за мету популяризувати українську пісню у світі, та сприяє формуванню сучасної української ідентичності та консолідації суспільства.

Прес-конференція "Українська пісня року"

На прес-конференції, яка відбувалася перед урочистим дійством, автор і меценат проекту, ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський зазначив:

"Українська пісня – духовний генетичний код нашої нації, вона вічна, як небо і сонце, а з нею вічно живий народ України. І коли деякі політики ставлять запитання, скільки процентів української пісні має бути в ефірі, я хочу сказати – українська пісня повинна домінувати, бо живемо ми в Україні".


Церемонія нагородження і гала-концерт відбулися у палаці "Україна" з трансляцією у прямому ефірі Першого національного

"Київський національний університет культури і мистецтв своїми національними проектами і надалі буде популяризувати все українське, особливо серед молоді, саме за цим наше майбутнє, тому що без власної пісні, мови і культури немає нації. Сьогодні ми гордо допишемо ще одну сторінку легендарної історії української пісні. Тримаймо разом українську хвилю!" – зазначив ректор.

Церемонія нагородження відбувалася масштабно – вражаючі дизайн, світло, костюми, композиційні хореографічні постановки кожної пісні. Глядачі разом із виконавцями ставали частиною музичного дійства, наспівували знайомі з дитинства пісні і танцювали під запальні сучасні пісні.

Ірина Федишин з авторською піснею "Україна"

У номінації "Майбутнє української пісні" отримали музичні нагороди - "Відкриття року" - Марія Яремчук, за виконання пісні "Тече вода"; "Мелодика української пісні" - за авторську композицію "Україна" - Ірина Федишин; "Талант року" - Антоніна Матвієнко за пісню "Коханий"; "Хітовий гурт року" - "Антитіла", виконавши пісню "Невидимка".Високою нагородою "Українська пісня року" були відзначені близько 20-ти виконавців та їхніх пісень у трьох номінаціях: "Майбутнє української пісні", "Гордість української пісні" та "Легенда української пісні".

Автор ідеї, меценат і головний режисер-постановник проекту Михайло Поплавський
Марія Яремчук - "Талант року"

У номінації "Гордість української пісні" були відзначені: народна артистка України Наталія Бучинська, за виконання пісні "Ми українці" - музичною нагородою "Щирість української пісні"; як "Кращий український дует року", за пісню "Дві зірки", заслужені артисти України Катерина Бужинська і Петро Чорний; за виконання пісні "Віват, чоловіки", народний артист Віталій Білоножко, нагородою "Взірець української пісні"; народний артист України Михайло Поплавський за виконання пісні "Приречений на любов"; нагородою - "Гарант української пісні"; народний артист України Павло Зібров, як "Еталон української пісні", за пісню "Ти - тільки ти".

Ведуча гала-концерту і номінантка Наталя Бучинська
Анжеліка Рудницька - "У ніч на Купала"

У номінації "Легенди української пісні" були вручені музичні нагороди: "Митець української пісні" народному артистові України Дмитру Гнатюку, за виконання пісні "Два кольори". "Патріотом української пісні" назвали народного артиста України Івана Поповичу за пісню "Примиріться сини". У категорії "Гідність української пісні" відзначили заслужену артистку України Анжеліку Рудницьку за виконання пісні "У ніч на Купала". Нагорода "Оберіг української пісні" дісталася народному артисту України Іво Бобулу за пісню "Любов крізь літа".

"Дует року" Петро Чорний і Катерина Бужинська

В конкурсній програмі брали участь не тільки імениті вітчизняні виконавці, а й закордонні. І це не дивно, адже українська пісня найкраща, її мелодійністю захоплюються у всьому світі.

Іво Бобул подарував глядачам ліричну пісню "Любов крізь літа"

А у 2012 році музичний телемарафон "Пісня об’єднує нас", що увійшов до світової Книги рекордів Гіннеса, організаторами якого стали Київський національний університет культури і мистецтв та Перший національний, довів що українська пісня - номер один у світі.

Іван Попович з патріотичною піснею "Примиріться, сини"
Легенда української пісні Дмитро Гнатюк

Цього року в номінації "Майбутнє української пісні" була відзначена нагородою "Ексклюзив української пісні" білоруська співачка Б’янка за виконання української пісні "Відпусти".

Білоруська співачка Б'янка заспівала українською

Народний артист Росії Олександр Сєров у номінації "Гордість української пісні" за виконання пісні "З полонини" отримав музичну нагороду "Тріумфатор української пісні". Співак пам’ятає про своє українське походження та щиро любить українську пісню про, що неодноразово зазначав на прес-конференції.

Олександр Сєров усіх заворожив своїм неповторним баритоном, виконуючи пісню "З полонини"

"Я хочу зануритися в ті глибокі пісні, які є історичними, яким уже по півстоліття, тому що вони безмежні, вони охоплюють всіх, у кого є совість, є мораль, є якісь почуття. Михайло Поплавський людина номер один в Україні, яка робить величезну справу у галузі підняття української національної пісні, що оспівують Україну у всіх її іпостасях", - зазначив Сєров.

Думаю, що не я один, а також і мої колеги поповнюватимуть свій репертуар українськими піснями. У цьому є глибокий сенс творення - не політизувати ситуацію, а робити спільну справу, щоб ми душею і серцем завжди були разом, в одному дусі, в одних думках. Я безмірно щасливий приїжджати на "Українську пісню року", сьогодні я тут, і це щастя", - додав співак.

Фінал церемонії нагородження загальнонаціонального проекту "Українська пісня року"

Фото Олега Гриба

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів