Олег Пінчук до Дня соборності відкрив виставку двох художниць. ФОТО

25 січня 2016, 16:18

22-го січня в День Соборності України в рамках проекту "Україно-латвійський діалог" в музеї історії Києва відкрито дві експозиції: "PotPourri" Ліни Кондес (Україна) та "Орландо" Еліни Дзельме (Латвія). Дует двох художниць, творчість яких об'єднує прагнення висловитися засобами візуального мистецтва про складність психологічних стосунків між чоловіками та жінками, між гендером та статтю, про подолання стереотипів традиційного мислення тощо.

Куратором мiжнародного проекту виступив вiдомий скульптор Олег Пiнчук. Виставку вiдкривав посол Латвії, директор Департаменту культури Попова Діана Олегівна та заступник директора музею Києва Тетяна Костенко.

Координаторами та кураторами проекту вiд латвiйської сторони була Sarmīte Sīle, а від украiнської - Тамара Лі.

Як відомо, "Орландо" - це роман англійської модерністської письменниці Вірджінії Вулф. Її герой проживає кілька століть, щосторіччя змінюючи стать. Акторка та художниця з Латвії Еліна Дзельме так характеризує свій проект "Уявіть собі той час, коли заходи сонця були червонішими і яскравішими, світанки білішими і помітнішими, чоловіки носили трико і демонстрували свої гарні ноги, а жінки не мали права навіть щиколотки показати з-під спідниці, аби якийсь бородач не запаморочився.


Хоча статі настільки різні, але вони взаємно змішуються. Кожна людська істота коливається від однієї статі до іншої, і часто образ чоловіка або жінки підтримує тільки одяг, але під ним є стать, протилежна тій, що спостерігається ззовні".

Виставка "Орландо" - як картини, так і сміливе провокаційне відео - доводять тему творчої і сексуальної свободи жінок до апогею. Зникають кордони між статями, між правильним і неправильним, красою і
потворністю, етичним і неетичним. Залишається тільки прагнення до свободи, що є найсильнішою рухомою силою сміливих творчих особистостей та художників.

"POTPOURRI" - виставка, яка, за словами Ліни Кондес, являє собою "суміш, фарш, музичну п’єсу, складену з уривків різних загальновідомих мелодій". В проекті, як розповідає сама художниця, представлено серію картин, які "демонструють взаємовідносини та відношення холостяків, свідомість яких отруєна думками про недоцільність шлюбу".

На тлі монументальних за форматом картин Ліни Кондес, виконаних акриловими фарбами, вдало виділяється її поліхромна скульптура, яка схематично натякає на складне питання вибору поміж сексом та коханням, поміж статевим вибором партнера, поміж полігамним або моногамним.

Даний проект підготовано для експонування Rusnak Gallery — першою мігруючою галерєю, яка інтегрується в бізнес-простір на площадках сучасних бізнес-центрів України й світу.

Валерий Малыгин и Эвелина
Скульптор Олег Пинчук, галеристка Яна Руснак, художница Элина Дзельме, художница Лина Кондес, Валерий Малыгин

Евгения Губская,Олег Пинчук с женой, Елена Дудко
Сергей Кривошея, Александр Скляров и бывшая модель, дизайнер,архитектор,художница Лина Кондес
Сергей Алексеев с женой и послом Испании
На открытии мероприятия выступал посол Латвии Атис Сьянитс
Хореограф Сергей Костецкий
Александр Сусленский
Посол Испании в Украине Херардо Анхель Бугайо Оттоне
Посол Испании в Украине Херардо Анхель Бугайо Оттоне и посол Италии в Украине Фабрицион Романо
Сергей Поярков
Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів