Едуард Романюта: Повернутися на "Євробачення" і завоювати перемогу для України, - було б для мене честю

31 березня 2017, 12:30

Едуард Романюта ˗ всесвітньо відомий український виконавець, творчість якого підкорила не лише українську, а й зарубіжну аудиторію.

Вокаліст не просто полюбився іноземній публіці, а й встиг попрацювати разом з великими звукозаписними компаніями Швеції, США, Англії, Австралії, Норвегії, виступити на багатьох національних і міжнародних конкурсах, завоювавши чимало нагород і симпатію мільйонів глядачів.

У 2015 році він представив Молдову на міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення" у Відні. Такий досвід став неймовірним ривком у розвитку кар'єри артиста. Але, незважаючи на популярність і величезну кількість шанувальників, - він, як і раніше, вірить у любов, родину і доброту.

В інтерв'ю Едуард розповів про те, чому співає іноземною мовою, про що мріє і як відпочиває в перервах між випуском нових треків.


˗ Як вам вдалося домогтися визнання зарубіжної публіки? Ви спочатку орієнтувалися на європейську аудиторію?

˗ Я з дитинства мріяв стати артистом світового масштабу. Любов до іншомовного репертуару теж з'явилася в юні роки. Зізнаюся, пісні Michael Jackson і Enrique Iglesias завжди проникали глибоко в мої серце і душу. Хотів співати, як вони, іноземною мовою.

Визнання за кордоном ˗ результат кропіткої праці. Успіх завжди залежить від нас самих! Чим більше ви працюєте, тим щедріше вас винагороджує доля. Я вдячний кожному шанувальнику, і намагаюсь робити свою музику максимально якісною і щирою. Напевно, саме тому моя творчість так полюбилися європейській аудиторії. Зрештою, орієнтуючись на міжнародну аудиторію, я зрозумів, що це ще й мій реальний дохід.

˗ На міжнародному конкурсі "Євробачення-2015" у Відні ви представляли Молдову. Чи плануєте знову брати участь, можливо, від України?

˗ Євробачення - конкурс високого рівня. Постійна увага медіа, насичений графік репетицій, промо-тур, неймовірна кількість фанів, які знають про тебе все від А до Я, чекають всюди з плакатами і співають твої пісні. Потрібно бути готовим, адже представляти країну - велика відповідальність. Однак участь у такому масштабному заході - величезний стрибок у розвитку, ти отримуєш унікальний досвід, знаходиш безліч нових друзів і шанувальників.

Проте, після своєї участі, я зробив висновок, що жодна країна Європи на Євробаченні так не любима, як Україна. Знову повернутися і завоювати перемогу для України – було б для мене честю!

˗ Головний критерій успіху для вокаліста ˗ це ...

˗ У кожного свої мрії та цілі в житті. Я мрію, щоб слухачі переживали мої пісні зі мною, відчували їх так, як відчуваю я. Зізнаюся, емоції просто непередавані, коли саме так відбувається під час виступу. Взаємозв'язок і єдність зі слухачем - ось, до чого потрібно прагнути кожній творчій людині.

Хороший артист - популярний, затребуваний і високооплачуваний. Велика проблема українського шоу-бізнесу в тому, що авторське право тут практично не захищене. Заробити на творчості в нашій країні можливо лише під час гастролей. У той же час за кордоном виконавці отримують дохід, в основному, з продажу альбомів, пісень і відео через інтернет-магазини і ресурси (ITunes, Spotify, Google Play, VEVO), при цьому піратство суворо карається.

˗ Хто входить в число ваших улюблених виконавців?

- Я меломан, слухаю музику різних стилів і напрямків. Тому список улюблених пісень і артистів досить великий, і вибрати когось одного складно. Я вже говорив, що мені дуже близька творчість Enrique Iglesias та Michael Jackson. Вони завжди вміли передати щирі почуття любові.

Також відзначу роботу Justin Timberlake. Його вокальні аранжування, стильна і модна музика просто приголомшливі. І, звичайно ж, Scorpions, The Rasmus, Linkin Park, Limp Bizkit, які заряджають неймовірною енергією! Ці артисти володіють шаленою харизмою, незвичайними вокальними даними і незрівнянною емоційністю.

˗ З ким із сучасних виконавців ви б хотіли організувати спільний творчий проект?

˗ У моєму житті вже був досвід спільного виконання. Зокрема, на міжнародному телевізійному проекті "10 + 10", де я співав в парі з прекрасною співачкою Софіко Геловані, яка представляла Грузію на "Євробаченні". 6 популярних світових хітів, які ми виконали, були високо оцінені міжнародним журі й телеглядачами. Також зовсім недавно відбувся дует з молодою, дуже талановитою і амбітною співачкою Анною Ніконовою. Зізнаюся, цікавою для мене була б участь в чоловічому дуеті. Звичайно ж, я не відмовився б заспівати зі своїм давнім кумиром - Enrique Iglesias.

˗ Ваша творча діяльність досить динамічна і активна. Де черпаєте натхнення?

˗ Головне джерело натхнення і всіх досягнень - моя сім'я. Я шалено вдячний їм за постійну підтримку, допомогу і настанови. Без них я б не досяг того, що маю, і не став би тим, ким є зараз. Спасибі їм велике, від щирого серця!

˗ Чим займаєтеся в перервах між роботою? Який вид відпочинку до душі?

˗ Я дуже люблю спорт і активний відпочинок. Щотижня граю в волейбол, баскетбол і футбол з друзями, і вважаю це дуже правильним. Адже в здоровому тілі - здоровий дух! Також, якщо є лазівка в графіку, обожнюю спускатися із засніжених гір на сноуборді.

˗ Яку тему вважаєте центральною в своїй творчості?

˗ Любов. Ніжні і щирі почуття, які змушують робити дивовижні вчинки, стирати грані між можливим і неможливим, творити чудеса. У кожного вона була, є або обов'язково буде. І мені здається, саме про це потрібно співати і пам'ятати. Адже з любові ми всі і створені.

˗ Чи любите спілкуватися з фанатами?

˗ Дуже люблю! На жаль, через брак часу наговоритися з усіма не встигаю. Взагалі, я дуже товариська і відкрита людина, і 5 хвилин для мене часом дуже мало :)

˗ Чи зверталися до вас колись шанувальники з незвичайними проханнями?

˗ Зазвичай у фанатів досить стандартні прохання: надіслати фото або диск з підписом, лайкнути фотографію. Але бували й незвичайні, наприклад, поставити афтограф на інтимних жіночих місцях :)

˗ Часто буваєте на гастролях за кордоном?

˗ Виступав в Англії, Голландії, Латвії, Сербії, Грузії, Молдові, Італії, Болгарії, Австрії та Португалії. Однак найбільше запам'ятався повноцінний сольний концерт в Кошторіце, Греція, куди мене запросила мерія міста. Публіка там настільки приємна, що ми досі ведемо листування в соціальних мережах. Вони відкрито і щиро діляться своїми емоціями.

˗ А де ваших шанувальників найбільше?

˗ Важко сказати. В топі за рівнем продажів - Швеція, Німеччина, Англія, Норвегія і США - особливо популярні пісні "I want your love", "Get real with my heart", "Nightmare" та "Conspiracy". За підписками, лідирують Росія, Україна, Туреччина, Бразилія та Грузія. Аналізувати СНД можу тільки по завантаженням: в списку улюблені - пісні "Берега", "20,12" "I'll never let go", "Betray" і "Conspiracy".

˗ Як ставитеся до благодійності? Чи повинна творча еліта брати участь в соціальних процесах?

˗ Рівень життя артиста прямо залежить від рівня життя суспільства. Основною сучасною проблемою вважаю, відсутність гармонії і стабільність в економіці і політиці, як зовнішній, так і внутрішній. Мені здається, що бути патріотом і брати участь в соціальних процесах людина повинна, незалежно від професії, віросповідання, соціального рівня і статусу.

До благодійності ставлюся позитивно. Однак страшенно не люблю, коли її перетворюють в PR. Якщо хочеш зробити добру справу - просто зроби. А музика, однозначно, має допомагати і направляти людей, змушувати замислюватися про правильність вчинків.

˗ Вас називають одним з найбільш завидних холостяків України. Якою бачите свою майбутню обраницю, і що, в цілому, найбільше цінуєте в людях?

˗ Я завжди цінував і буду цінувати людей з багатим внутрішнім світом. Мені подобаються відкриті, щирі люди, які не намагаються здаватися тими, кими насправді не є. Приємно, коли людина стежить за собою, веде здоровий спосіб життя, займається спортом і саморозвитком. І, звичайно ж, дуже важливо мати позитивний настрій, вміти слухати і розуміти.

˗ Як Ви думаєте, чим би займалися, якби не стали співаком?

Цікаве питання ... Чесно кажучи, я ˗ творча натура і, швидше за все, зв'язав би своє життя з творчістю. Але якщо вже зовсім кардинально, то, напевно, вибрав би спорт.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів