Основи безпеки онлайн-кредитування: як не стати жертвою шахраїв

9 жовтня 2019, 12:40

Онлайн-кредитування прийшло в Україну в 2008 році. На сьогоднішній день ця відносно нова практика вже набула широкої популярності у всій країні, і недарма.

Інтернет-позики відрізняються простотою, доступністю і безвідмовністю - гроші може отримати будь-який повнолітній громадянин України, незалежно від працевлаштування та кредитної історії.

Однак при всіх перевагах, є і насторожуючий фактор - ця сфера обросла величезною кількістю шахраїв, які обманюють людей і викрадають їхні кошти, тим самим підриваючи довіру українців до позик онлайн.

Шахраї користуються недостатньою підкованістю позичальників в юридичних питаннях і виманюють персональні дані, щоб скористатися ними в своїх злочинних інтересах, обіцяючи фейковий кредит через інтернет.


На що необхідно звертати увагу

Перед тим, як надавати особисту інформацію в МФО, уважно вивчіть сайт, на який ви були перенаправлені.

• На сайті, де ви збираєтеся отримати кредит на карту, повинен бути розміщений зрозумілий і прозорий кредитний договір без "підводних каменів", актуальний номер телефону, за яким можна додзвонитися для довідок; фізична адреса компанії, який можна перевірити на Google Maps.
• У справжніх МФО обробка заявки завжди буде безкоштовною. Якщо за обробку потрібні гроші, навіть копійки, слід закрити сайт і більше ніколи на нього не повертатися - це шахраї.
• Надійна МФО розмістить на своєму сайті копії реєстраційних документів, інформацію про ліцензії, ПІБ керівників компанії.
• Перевірте відгуки про обраний вами МФО на незалежних ресурсах.
• Не відповідайте на питання, що стосуються ваших особистих даних, по телефону.
• Не піддавайтеся психологічному тиску, залякування, спробам вас в чомусь переконати і наполегливості - співробітник МФО ніколи не проявить цих якостей, навіть говорячи по телефону з клієнтом.
• Тримайте в таємниці коди CVCCVV, термін дії карти і її номер, якщо не впевнені в сумлінності кредитора.
• Нікому не повідомляйте PIN-код вашої картки.

Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів