Українські трудові мігранти отримають юридичний захист у Польщі

2 листопада 2020, 18:04

Компанія Jobian підписала меморандум з адвокатським бюро Tywoniuk & Lewandowski. Відтепер усі українці, які будуть працевлаштовані на роботу за допомогою порталу Jobian, зможуть розраховувати на захист своїх прав у разі їх порушення роботодавцями.

Метою меморандуму є популяризація легального працевлаштування трудових мігрантів у Польщі та в інших країнах ЄС, що дозволить захищати та відстоювати їхні права й свободи за трудовим законодавством.

"Дуже важливо втілювати в життя не лише нові технології, а й підходи до працевлаштування. Одним із них є максимальне сприяння поширенню практики виключно легального працевлаштування українців за кордоном. Саме тому Jobian співпрацює тільки з тими роботодавцями, які укладають із працівниками угоду та сплачують зарплату на банківську картку. Бо тільки в разі офіційного працевлаштування у трудового мігранта є можливість впливати на непорядного роботодавця", — заявила Ольга Чубенко, засновниця компанії Jobian.

Порушені права й гарантії трудових мігрантів зможуть відстояти юристи адвокатського бюро Tywoniuk & Lewandowski. Компанія швидко та професійно надаватиме допомогу, тобто стягуватиме невиплачену заробітну плату з несумлінних працедавців. Послугами адвокатів можна буде скористатися як у Польщі, так і під час перебування в Україні.


"Ми з жалем спостерігаємо, що часто польські підприємці виявляють нечесність щодо українських працівників. Епідемія коронавірусу викликала хвилю дзвінків від українців, з якими роботодавці розірвали угоду, не здійснивши останніх виплат, розраховуючи на те, що працівники виїхали з Польщі й не зажадають добиватися своїх коштів. Ми зараз запускаємо програму стягнення невиплаченої польськими роботодавцями заробітної плати й будемо допомагати українцям отримувати чесно зароблені гроші", — заявив Маріуш Тивонюк, засновник юридичного бюро Tywoniuk & Lewandowski.

На практиці це виглядатиме так: постраждалий створює на сайті Jobian запит "Отримання правової допомоги" та завантажує скани або фото документів, які підтверджують факт працевлаштування й порушення прав працівника. Система автоматично передає всі дані юридичному бюро Tywoniuk & Lewandowski, працівники якого зв’язуються з постраждалою стороною, надають безкоштовну юридичну консультацію або готують скаргу в польську інспекцію праці чи позовну заяву до польського суду.

"Консультаційний сервіс буде повністю безкоштовним для українців, які зареєструвалися на платформі Jobian. Тільки в разі початку судового провадження необхідно буде сплатити обов’язкові витрати на ведення позову, які повністю компенсують судові органи в разі виграшу справи. Наша мета — не лише сприяти пошуку роботи, а й підтримувати наших клієнтів у складних ситуаціях", — заявила Ольга Чубенко.

Jobian — сервіс міжнародного працевлаштування, який дає змогу швидко, ефективно й безпечно здійснювати пошук роботи за кордоном. Проєкт заснований 2020 року та спрямований на всебічну підтримку трудових мігрантів.

Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів