Ліцензування бірж: як працює та ким регулюється WhiteBIT

16 листопада 2021, 11:30
WhiteBIT

Правовий режим криптовалют в різних країнах світи відмінний. Десь біткоїн купити неможливо, тому що торгівля віртуальними активами поза законом. А десь вона легальна, тому оподатковується. На прикладі міжнародної криптовалютної біржі WhiteBIT ми розглянемо, чим регламентуються криптоактиви, а також якими законами захищаються користувачі.

Трейдинг криптовалют передбачає анонімність, а також недостатньо регулюється законодавством. Тому криптовалютний ринок став привабливим для шахраїв та кіберзлочинців. Якщо ви збираєтесь купити криптовалюту, обов'язково дізнайтеся про платформу якомога більше інформації заздалегідь.

Щоб убезпечити учасників фінансової системи, була створена міжнародна організація FATF. Вона оприлюднила єдині вимоги, яких має дотримуватися будь-яка криптовалютна біржа. Міжурядовий орган у тому числі розробляє стандарти регулювання криптовалюти, щоб запобігти відмиванню грошей та фінансовому тероризму. Отже, важливе повідомлення тим читачів, яких цікавить криптовалюта – біржа має відповідати цим рекомендаціям.

Ліцензія на криптобізнес дозволяє надавати послуги, пов'язані з віртуальними активами, по всьому світу, незалежно від юрисдикції, в якій її видано.


Біржа криптовалют WhiteBIT адмініструється кількома компаніями. Основна – Clear White Technologies, зареєстрована у Гонконзі.

Хоча в Гонконгу немає законів, що регулюють крипту, це не означає, що бізнес WhiteBIT не контролюється владою. Послуги з обміну віртуальних активів є дозволеними, однак будь-яка біткоїн біржа, яка працює у спеціальному адміністративному районі Китаю, має отримати ліцензії від Комісії з цінних паперів та ф'ючерсів (SFC). Також важливим є дотримання правил FAFT. Гонконзькі криптобіржі за законом мають боротися із відмиванням грошей у регіоні. Ліцензія постачальника послуг в галузі криптовалют (VASP) також є обов'язковою для роботи.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт, націлений на впорядкування ринку віртуальних активів та визначення прав його учасників. Міністр цифрової трансформації України зазначав, що щоденний оберт криптовалют у країні становить близько 1 млрд грн. Виведення цих коштів із тіні не тільки зробить Україну однією з провідних країн на світовому крипторинку, а й забезпечить ще більшу безпеку галузі. Учасники ринку зможуть самостійно обирати постачальника послуг (біржу криптовалюти) та вимагати інформацію про умови його роботи. У тому числі — що потрібно, щоб купити біткойн або як захищена торгівля криптовалютою на обраній платформі. На перспективу фізичні особи зможуть користуватися банківськими рахунками для віртуальних активів, а також коли потрібна криптовалюта — купити її за самостійно встановленою вартістю. Також учасники ринку зможуть звертатися до суду або захищати свої права іншими законними способами.

Резюме: WhiteBIT є компанією зі світовим ім'ям. Криптобіржа дотримується правил AML та FATF і має ліцензію. Купити біткоїн або альткоїни на цій платформі можна простими шляхами та безпечно. Відгуки про компанію є доказом задоволеності її клієнтів.

Приєднуйтесь до дискусії
Останні матеріали
Більше матеріалів