Пожежа у Пінчука. Мистецтво мститься гламуру

18 вересня 2006, 15:14

Свято Віктора Пінчука завершилося пожежею. Дехто побачив у цьому символ – гуляння, організовані зятем президента Кучми, відбулися в річницю зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.

У суботу Віктор Пінчук здійснив свою давню мрію – відкрив у Києві Центр сучасного мистецтва. За часів попередньої влади він розраховував зробити це в приміщенні заводу "Арсенал" біля Києво-Печерської Лаври, але прихід помаранчевих зламав його плани.

Ющенко вирішив створити там невідомо що під кодовою назвою "Мистецький Арсенал", а Пінчуку довелося підшукувати собі нове приміщення. Відтепер центр його імені розташований у приміщенні комплексу "Арена", вхід прямо біля салону "Бентлі".


Пінчук показує Єханурову приблизну вартість проекту

Тут же, на внутрішньому подвір'ї "Арени", в суботу ввечері відсвяткували появу в столиці нового мистецького осередку під патронатом одного з найбагатших українців.

На запрошення Пінчука відгукнулися нещодавні представники державної верхівки – екс-прем'єр Юрій Єхануров і щойно звільнений глава Секретаріату президента Олег Рибачук. З VIP-персон також був присутній посол США в Україні Вільям Тейлор.

Сучасних керівників, за виключенням міністра молоді та спорту Юрія Павленка, на заході не було. Політичний табір репрезентували аутсайдери виборів-2006: колишній лідер Партії зелених Віталій Кононов та лідер проекту "Віче" Інна Богословська.

Юрій Павленко не проти погульбанити

Віталій Кононов відрощує новий хвіст

Інна Богословська в очікуванні фуршету

Сам Пінчук на провокаційне питання, чому він не покликав, наприклад, Юлію Тимошенко, применшив свою роль у дійстві: "Ви знаєте, я запросив лише кількох близьких друзів, а всі решта – це справа рук організаторів".

Пінчук також зізнався, що кликав свого тестя Леоніда Кучму, але той з незрозумілих причин не з'явився.

Краще були представлені зірки мистецтва – Марк Захаров, Роман Віктюк, Володимир Гришко, Олександр Пономарьов. Вів захід, згадавши часи "Таврійських ігор", керівник медіа-холдингу Пінчука Олександр Богуцький.

Роман Віктюк: "Ну ти, Вітя, і крутий мен!"

Марк Захаров щось передчуває

Савік Шустер показує аварійні виходи

Адвокат Пінчука у справі "Криворіжсталі" Сергій Власенко. Праворуч - дружина Наталія Окунська

Ольга Сумська сьогодні неприступна. Бо з чоловіком

Презентація проходила на широку ногу, але дещо випадала з контексту сучасного мистецтва, яке на Заході є більш маргіналізованим і не орієнтується на публіку формату "костюм Бріоні-годинник Турбійон-сукня Гуччі-туфлі шпилька".

Київська ж тусовка скоріше нагадувала відкриття якогось гламурного нічного клубу московського зразку.

Олександр Богуцький обіцяє новій дружині Олександра Пономарьова не торкатися до неї руками

Оксана Хант - героїня розслідування "Самка богомола", кума Віктора Ющенка і подруга Олени Франчук

Головна PR-ниця Ющенка Валентина Руденко і депутатка Ольга Герасим'юк налягать на тістечка

Не дивно, що дух "сучасного мистецтва" не міг стерпіти такої наруги. У розпал презентації центру Пінчука, під час виступу балету, нарядженого в сюрреалістичні костюми, загорілися декорації.

Пожежа почнеться через кілька секунд

Чорний дим миттєво закрив всю сцену. У перші секунди могло здатися, що цей несподіваний поворот був задуманий організаторами. Але коли вогонь почав перекидатися на пенопластові блоки, стало зрозуміло, що все дуже серйозно.

"О це так парті!"

"Гори-гори ясно, щоби не загасло!"

Зник звук, і стало чутно галас у епіцентрі пожежі – працівники сцени пустили в хід вогнегасники. "Та викличте хтось пожежників! Виводьте звідси всіх людей!", - закричав Пінчук.

"Йо-майо!"

У деяких пані, наряджених у вечірні сукні, почалася істерика. Охорона Пінчука відразу вивела його дружину Олену Франчук з людського натовпу.

"Боже, що відбувається?"

"Горимо!"

Однак доволі швидко організатори впоралися з вогнем. Все обійшлося без жертв, і щасливий фінал відразу викликав загальне піднесення. Пінчук ледь не обіймався з присутніми.

"Ех, свято вдалося..."

"Це було справжнє реаліті-шоу, однак ми це, звичайно, не планували! Це був експромт", - сказав Пінчук. Він додав, що на початку "злякався, що щось буде не так".

Інцидент він зустрів оптимістично. "Це добрий знак, про це всі напишуть! Шкода, що ви побачили не все з того, що ми запланували показати", - радісно повідомив Пінчук і додав, що, може, влаштує ще одну презентацію. "Але тоді це вже буде з цунамі, із землетрусом!", - пообіцяв він, нервово сміючись.

Тут до Віктора Пінчука підскочив інший Пінчук – Олег, відомий скульптор. Дещо "піддатий" з нагоди свята, він запропонував своєму візаві дати присутнім випити щоб зняти напругу.

Ідея Пінчуку-Віктору сподобалася і він запропонував зі сцени від імені приймаючої сторони "всім налити по 100 грамів горілки".

"Зараз кожному дадуть горілки, щоб забути про цей жах"

"Вікторе, ти мій герой!"

За попередньою версією, пожежа сталася внаслідок загорання проводки. На питання, чи не бачить він тут акції помсти з боку представників опозиційного альянсу Юлії Тимошенко, Пінчук пожартував: "Та ви що, вона ж добра людина".

У цей момент до Пінчука підкрався постановник дійства, московська зірка Юрій Гримов. "Та це справжнє арт-шоу! Це був живий вогонь, який патронує сучасне мистецтво! Це був досконалий акт сучасного мистецтва!"

"О, це все так контемпорарі!", - додав Пінчук, якому, судячи з концентрації цього слова в його мовленні, воно йому дуже подобається.

Оскільки внаслідок пожежі звук відновити не вдалося, заплановану Пінчуком дискотеку довелося скасувати.

Київський художник Сергій Поярков подивився на вогняний фінал презентації по-філософські: "Погано, що нічого подібного не трапилося у Верховній Раді".

Олег Пінчук та Сергій Поярков гарно посвяткували

Московський політтехнолог та ідеолог сучасного мистецтва Марат Гельман, який колись організовував найпершу виставку Пінчука, був приємно вражений пожежею.

Галерист Марат Гельман ділиться досвідом провокацій з Анатолієм Ульяновим (сайт proza.com.ua)

"У сучасному мистецтві, на відміну від традиційного, спонтанні явища є частиною життя. Можна сказати, що у Пінчука відбулося відкриття з вогником. Це знак, що ми свідки дуже живого дійства", - сказав Гельман в інтерв'ю TabloID.

"Сьогодні Україна втерла носа Москві завдяки Пінчуку набагато більше, ніж всі ваші політики. У Росії питання музею сучасного мистецтва політизоване і загажене. У цьому сенсі Пінчук зробив крок у Європу набагато більший, ніж усі спроби Росії", - додав Гельман, попиваючи зі свого граненого стакану якусь зелену рідину.

Всі фото Ганни Андрієвської

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів