У Білорусі замість "Кода да Вінчі" показують "Мемуари Гейші"

22 травня 2006, 19:05

Скандал з книгою Дена Брауна "Код да Вінчі" і однойменним фільмом набирає обертів. Християни всього світу ополчилися проти цього твору, а у кінотеатрах вже майже тиждень - аншлаг.

Кадри зі скандального фільму

Кадри зі скандального фільму, зняті біля входу до Лувру

Але у Білорусі почали боротися з шкідливою літературою "не словом, а ділом". Керівництво мінського "Кіновідеопрокату" вирішило замість знятого з прокату "Коду да Вінчі" демонструвати в кінотеатрах білоруської столиці фільм "Мемуари гейші".

Тим часом у кінотеатрах кажуть, що всі чотири дні на всіх кіносеансах, коли в демонструвався "Код да Вінчі", були повні зали глядачів.


"У кінотеатрах, з огляду на неоднозначну позицію віруючих із приводу фільму "Код да Вінчі", були розвішані оголошення наступного змісту: "Код да Вінчі" є фантастичним фільмом. Усі факти, викладені в даному фільмі, є авторським вимислом. Адміністрація".

З 22 травня картину зняли з показу, втім, це лише підігріває інтерес глядачів, і вони неодмінно купуватимуть піратські копії фільму.

"Код да Вінчі"викликав скандал і на канському кінофестивалі. Справжній блокбастер з високим бюджетом і відомими акторами (Том Хенкс, Одрі Тоту, Ян Маккеллен, Жан Рено, Пол Беттані) і зоряним режисером (Рон Ховард, камері якого належать "Оскароносні" "Ігри розуму").

Хоча у книзі йдеться про християнські святині і героїв, віруючі люди по всьому світі протестують проти цього твору.

Наприклад, об'єднання християнських концесій у Таїланді вимагало від уряду заборонити фільм до показу в країні, де основна маса населення дотримується буддизму і мало знайома з європейською культурою, або ж урізати фінальні 15 хвилин скандального фільму – із заявами про те, що в Ісуса Христа є прямі нащадки.

В Індії можуть також накласти заборону на показ фільму, а Гоа, де значну частину населення складають католики, уже зняв кінострічку з прокату, закликавши центральну владу наслідувати їхній приклад.

Найбільше ж проти книги й фільму протестують католики всього світу. Ватикан назвав фільм Рона Говарда антихристиянським і закликав до його бойкоту. У католицьких церквах по всьому світу священики висловлюють свій осуд сюжету "Коду да Вінчі".

У ЗМІ вже порівнюють скандал з нещодавньою публікацією карикатур на пророка Мухаммеда в європейських газетах.

Протестують проти показу фільму і в Росії. У Московському патріархаті шкодують про вихід на російські кіноекрани "Коду да Вінчі".

Українська православна церква Київського патріархату також засудила фільм.

На думку патріарха УПЦ КП Філарета, "Код да Вінчі" не сприяє розвиткові християнства, а шкодить йому. Водночас Філарет виявився більш лояльним. Він не заборонив парафіянам дивитися фільм.

"Дивитися можете, якщо ви духовно сильні і можете протистояти. А якщо ви слабкі - не дивіться, щоб не спокушатися", - сказав він.

За матеріалами "Інтерфакс", РИА Новости, Лента. Ру. Фото з офіційного сайту "Кода да Вінчі"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів