Дочка Кінаха надривається у італійській провінції, а дружина Павленка спить у готельному номері чоловіка

14 лютого 2006, 22:11

Українські чиновники знову вляпалися в олімпійський скандал. Перед літніми іграми 2004 року на поверхню сплили факти, що для попередньої урядової еліти спонсори орендували фешенебельний лайнер, на розкішних палубах якої насолоджувалися грецьким сонцем півуряду на чолі з Януковичем і його дружиною. Тепер ситуація не менш пікантна.

Представник Блоку Тимошенко Михайло Бродський звинуватив нову владу у повторенні гріхів старої.

Він закликав прем'єра Юрія Єханурова провести службове розслідування, чому під виглядом "перекладачів і інших помічників тренерів і спортсменів у Турін поїхали дружини і дочки членів уряду і керівників Народного Союзу Наша Україна".


"Зокрема, мова йде про дочку Анатолія Кінаха, дружину Юрія Павленка тощо. На додадок, Єханурову можна було б розповісти, на яких підставах у спортивну делегацію включений віце-прем'єр Кириленко, заступник голови секретаріату президента Васюник, ряд міністрів і їхніх заступників", - заявив Бродський.

Він також переконаний, що за цей інцидент має нести персональну відповідальність Єхануров – як прем'єр, і як лідер блоку "Наша Україна".

Далі Бродський сказав, що загалом до Туріну відправили 50 осіб, "безпосередньо не пов'язаних зі змаганнями". "Навіть за найскромніших умов, перебування однієї людини в Турині разом із транспортними витратами коштує 6 тисяч доларів", - підрахував він.

Враховуючи, який півтора роки тому стояв галас навколо подорожі Януковича і його відпочинку на кораблі "Роттердам", нові факти викликали огидне відчуття дежа вю.

Виправдовуватися за всіх як головному об’єкту критики довелося міністру молоді та спорту Юрію Павленку.

Він запевнив, що дружина платила переліт до Італії з власних коштів, а Зоя Кінаха справді працює перекладачем української збірної.

"Я перебував на Олімпіаді протягом трьох днів як гість Міжнародного олімпійського комітету категорії G, до якої відносяться президенти, прем’єр-міністри та міністри спорту", - заявив Павленко.

"Мені було надано право на одну супроводжуючу особу. Це міг бути охоронець, чи помічник, чи перекладач... Я взяв з собою дружину, оскільки вона знає італійську мову. Але, щоб не було спекуляцій, то за переліт до Туріну вона платила за власний рахунок", - сказав Павленко.

Щоб підсилити аргументацію, він заявив, що перебування його Юлії в самій Італії нічого не коштувало. "Ну, ви розумієте, вона – моя дружина, тому мешкала у моєму готельному номері". При цьому жили вони не в самому Туріні, а в селі за 90 кілометрів від олімпійської столиці.

"Це був звичайний невеликий приватний готель, він не ранжується як три-, чотири- чи п’ятизірковий. Я там побув три дні, але мій номер викуплений на всі 14 днів і далі там зможуть жити хтось інший з нашої делегації – це має визначити Національний олімпійський комітет", - сказав Павленко.

Павленко ще розповів, що крім нього Міжнародний олімпійський комітет виділив Україні сім місць для гостей категорії GT, куди входять урядовці. Найвищим посадовцем від Кабміну, делегованим на ігри, було вирішено зробити профільного віце-прем’єра В’ячеслав Кириленко.

Він теж пробув там ротягом трьох днів. Крім нього, на Олімпіаду як член НОК з’їздив заступник глави секретаріату президента Іван Васюник.

"Але, наскільки я знаю, Міжнародний олімпійський комітет потім відшкодовує кошти Національному олімпійському комітету за гостей категорії G та GT, тобто за представників влади, запрошених МОК", - сказав Павленко.

Щоб зламати інформаційну хвилю, він запевнив, що на Олімпіаді не залишилося нікого з керівників Міністерства молоді та спорту, крім його заступника Володимира Бринзака – який крім того є віце-президентом НОК і главою Федерації біатлону України.

Історію ж про дочку Кінаха міністр взагалі змалював у похмурих фарбах. За його словами, вона працює перекладачем в одному із трьох поселень української олімпійської збірної – в містечку Сістрієр, яке розташоване найдалі від Туріну.

"Це дуже невдячний труд. В Сістрієрі живуть близько 40 олімпійців, і там є штаб, який забезпечує перебування команди, в ньому працює лише дві особи. І Зоя помічником керівника штабу. На неї справді лягає велике навантаження – організувати для 40 олімпійців вчасне харчування, перепустки, амуніції, переклад".

Павленко також поклявся, що не лобіював її на цю посаду. "До мене ніхто не телефонував, щоб її туди влаштовувати! Вона справді знає італійську мову і пройшла відбір в Національному олімпійському комітеті України", - сказав Павленко і додав:

"Взагалі, на Олімпіаді в Туріні від України немає жодної випадкової людини – ні в складі команди, ні в штабі. І некоректно порівнювати з тим, як півтора роки тому наші чиновники їздили до Афін – тоді за них платив Національний олімпійський комітет, а зараз він лише сприяє отриманню акредитації, і не більше".

"Всі, крім сімки гостей категорії GT, платили за себе самі – це стосується і переїзду, і проживання, і відвідання змагань", - сказав Павленко.

Він пообіцяв, що більш детально тонкощі перебування урядовців та членів їх родини у Італії розпише глава НОК Сергій Бубка. Але, схоже, ця тема ще вилізе боком новій владі. Тепер уже Олександр Турчинов, другий представник блоку Тимошенко, заявив у ефірі каналу "Тоніс" про зловживання навколо поїздки родичів чиновників до Туріну.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів