Африканська історія судимостей Януковича

26 січня 2006, 15:20

Колись півтора роки тому Віктор Янукович отримав удар у спину. Рідна прес-секретарка Ганна Герман обізвала його невивченою "Африкою". "Він – зовсім інший, аніж я його знала", - повідомила вона на легендарній прес-конференції, присвяченій розповіді про те, що Янукович більше не вважається судимим.

Але насправді вийшло трошки не так – темною як Африка є історія неприємностей з законом, які були у молодого Януковича. Нові факти тепер можуть вилитися у скандал аж зі спробами зняття Януковича з виборів.

Екс-міністр юстиції Роман Зварич заявив, що Янукович не може очолювати список "Партії регіонів" на парламентських виборах. Бо документи, відповідно до яких було знято судимості з Януковича, були підроблені.

"Кримінальна справа порушена проти судді, яка прийняла це рішення. За нашими даними, ця особа знаходиться в розшуку", - сказав Зварич.

Ще більше заінтригував міністр внутрішніх справ Луценко:

"Експертиза однозначно встановила, що рішення було сфальсифікованим, і, наскільки мені відомо, секретарка, яка підписалася під рішенням того суду, на той час мала вік близько семи років від роду. Забули поставити когось більш дорослого. Але ці особи одразу махнули в біга".

Як нагадав Зварич, закон про вибори народних депутатів забороняє участь у парламентських перегонів осіб, які мають судимість.

І якщо факт підробки документів буде доведений, ЦВК "має перевірити, на яких підставах Янукович записав у своїй заяві, що судимості немає", - сказав Зварич.

А відтак, якщо над документами таки справді працювала семирічна секретарка, Януковича можуть зняти з виборчих перегонів.

Заступився за "проффесора" колишній керівник виборчого штабу Януковича Тарас Чорновіл:

"Справу розглядали в Москві, якщо я не помиляюсь, там був задіяний Верховний Суд Радянського Союзу і контрольна комісія ЦК КПРС. І якби там дійсно була виявлена провина Віктора Федоровича, то вже, певно, цю справу б не закрили, і ніяка підробка документів тут не допомогла б".

А мимовільну "актуалізацію" теми Зваричем Чорновіл обізвав "примітивними потугами підвищити свій рейтинг і нагадати виборцям про себе".

Ще більш крилато висловився з цього приводу екс-генпрокурор Піскун – нині кандидат в депутати за списком Януковича: "Хворобливі фантазії Зварича на юридичні теми породжені особистими комплексами міністра без диплома".

А адвокат Януковича Олена Лукаш запевнила кореспондента "Комерсанту", що норми кримінального кодексу і закону про вибори нардепів "роблять неможливим здійснення всіх його (Зварича) мрій".

Втім, ситуація і справді доволі незрозуміла. Так, ще у липні минулого року співробітниками Донецької обласної прокуратури було встановлено, що протягом 2002-2004 співробітники апеляційного суду підробили дві постанови президії Донецького обласного суду від 27 грудня 1978 року.

А в цих постановах нібито і йшла мова про відміну вироку суду Єнакієве. У вироку значились дві статті Кримінального кодексу УРСР, за якими Януковича засуджували за "грабіж, пов’язаний з насильством" та за "свідоме нанесення тілесних ушкоджень".

У жовтні минулого року прокурор Донецької області Олексій Баганець повідомив, що розслідування фактів фальсифікації вже майже завершено. От тільки треба було ще провести деякі слідчі дії і допитати двох свідків. Один з них – колишній прес-секретар Януковича Ганна Герман.

Сама Герман в коментарі "Коммерсану" повідомила, що до правоохоронців на розмову вона так і не потрапила. "Слідчий подзвонив і сказав, що під час перебування у Києві у нього на це не вистачило часу", - сказала Герман.

Зварич переконаний, що "ця справа була порушена ще за попереднього генпрокурора та ним вона була закрита, але провадження в кримінальні справі по цьому факту поновлено".

За кілька годин після цього Піскун висловив свою незгоду з екс-міністром – така справа дійсно була закрита слідчим уже після того, як Піскун "два з половиною місяця не перебував на посаді генпрокурора".

Ще у радянські часи за Януковича заступився космонавт Береговий. А тепер за опозиціонера Януковича, переконують його однопартійці, заступляться виборці.

"Народ не дозволить їм цього зробити. Сьогодні населення сходу і півдня стоїть за Віктора Федоровича так само, як колись захід стояв за Ющенка", - сказала Герман.

Але, мабуть, вона просто забула, що під час другого туру президентських виборів саме на сході Януковича підтримувало більше 100% виборців. "Більшого вимагай"?

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів