Мельниченко жив на зарплату в 10 тисяч доларів, а міг взяти і 50 мільйонів

6 грудня 2005, 14:37

Соратники Бориса Березовського сумніваються, що представники Леоніда Кучми пропонували Миколі Мельниченку великі гроші.

"Про великі гроші мова ніколи не йшла", - сказав Юрій Фельштинський на прес-конференції у Києві.

"Коли Микола піднімав фінансове питання, то озвучував цифру, що за плівки пропонували 15 мільйонів. Ми йому казали, що не купуємо плівки, а даємо гроші на розшифровування записів", - сказав він.


Фельштинський додав, що у 2002 році Мельниченко просив у Березовського зарплату в проекті розшифровки його записів.

"Борис Абрамович запитав: "Коля, які у тебе умови?" Він сказав, що зарплата в 10 тисяч доларів щомісяця, покриття рахунку в сім тисяч (адвокату) та відправити Савченку (соратник Мельниченка в Португалії) п’ять тисяч".

"І я відчував, що чим далі Березовський погоджувався на умови Мельниченка, тим Микола ставав дедалі розгубленим", - додав Фельштинський.

Втім, додав він, "Микола не збирався займатися розшифровками через зобов’язання перед деякими людьми". Тому проект розшифровок взявся робити колишній агент КДБ перебіжчик Юрій Швець.

"Ми дали Колі близько 50 тисяч і Швецю близько 60 тисяч. Плюс ще Єльяшкевичу шість чи сім тисяч", - сказав інший представник Березовського Олександр Гольдфарб.

Фельштинський також зазначив, що в 2005 році Мельниченко сказав, що йому пропонували 50 мільйонів. "Я йому відповів – бери та тікай, бо більше ніхто тобі не запропонує".

Фельштинський висловив скепсис, що за плівки Мельниченку взагалі колись пропонували гроші: "У мене в розпорядженні були плівки ще з 2002 року, і мені за них ніхто не пропонував ні мільярд доларів, ні десять доларів. До мене не зверталися ні люди Кучми, ні люди Пінчука".

Він також сказав, що зараз у Мельниченка не відчувається потреба в грошах.

Українська правда

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів