#зашквар_нищука: Міністр культури збурив мережу заявою про генетику на Донбасі

23 листопада 2016, 13:23

Міністр культури Євген Нищук опинився в епіцентрі скандалу через свою заяву про те, що на сході України "немає ніякої генетики".

Про це він сказав під час ефіру на "Свободі Слова" телеканалу ICTV.

У відповідь на запитання про те, що на Сході важко знайти українські книжки, Нищук відповів, що другим "безпековим" моментом для країни є культура. А перший – це армія та новітня зброя.

"Другим безпековим моментом є культура. Тому що вона має здатність виховувати і формувати суспільство. І ця ситуація, яка склалася на сході й півдні країни, – це прірва свідомості", - почав міністр.


Слова Нищука про генетику на Донбасі викликали осуд у мережі

"Більше того, коли ми так багато говорили про генетику, на Запоріжжі, на Донбасі - це ж міста завезені. Немає там ніякої генетики. Це свідомо завезені міста. Черкаси – це славетний гетьманський Шевченків край, саме місто Черкаси наполовину завезене. Чого? Бо боялися цього Шевченківського духу. І так робили, це була технологія радянського союзу", - заявив Нищук.

Ця фраза про генетику і збурила соцмережі.

До того ж, її активно підхопили російські ЗМІ. А офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова обурилась, що "ніхто із західних колег не побачить у цьому нічого особливого".

Український "Опозиційний блок" вимагає негайної відставки міністра.

Утім, Нищук все-таки пояснив, що його висловлювання не так зрозуміли. Про це він заявив журналістам у кулуарах Кабінету міністрів, пише "Українська правда".

"Це вирвано з контексту програми. Я говорив про те, що треба збільшити увагу культурного діалогу і обміну в східних областях, оскільки тривалий час було перекручування чи недофінансування тих чи інших проектів. Саме в цьому руслі я хотів зауважити", – заявив Нищук.

Нищук вибачився за свої слова, які, на його думку, невірно трактували

"Тривалий час історичні і культурні проекти недофінансовувалися в цьому руслі, я казав, що формується момент духу. А всіх зачепило слово "генетика". Якщо воно когось зачепило, я щиро вибачаюся. Насправді я не мав жодних бажань образити. Я говорив тільки про те, що зараз треба збільшити увагу до культурного діалогу і обміну", – наголосив міністр.

Стоп-кадри з відео "ICTV" та фото з Facebook Нищука

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів