Науковці знайшли ознаки життя на Марсі

25 листопада 2005, 12:12

Науковці НАСА знайшли ознаки зародження життя на Марсі, повідомили в прес-службі Національного космічного агентства з аеронавтики та дослідження космічного простору США (НАСА).

"Зародження життя на Марсі відбувалося в стародавньому навколишньому середовищі Червоної планети і залишило свої сліди в марсіанських гірських породах, які вивчено спеціальним аппаратом-марсоходом НАСА Opportunity", - повідомляє прес-служба.

За словами голови дослідницької групи, що курує роботу марсоходів Opportunity та Spirit, доктора Стіва Скуерса з Університету Корнелля, це "найбільш значущий комплект документів з цієї теми, що опублікувала наша команда".


Науковцям удалося з'ясувати, що умови в одному з районів Марса Мерідіані Пленам характеризувалися підвищеною вологістю, сильною кислотністю й ознаками окислення. "Ці умови, можливо, стали серйозними труднощями для життя, що зароджується на Марсі,", - відзначає прес-служба. За даними науковців, ці умови існували кілька ер тому.

"Життя, що зародилася на Марсі, якщо це і відбулося, могло адаптуватися до умов місцевості Мерідіані, але деякі хімічні реакції, що, на нашу думку, були важливими для появи життя на Землі, просто могли там не відбутися", - наводить слова вченого з Гарвардського Університету доктора Ендрю Кнолла прес-служба.

За даними НАСА, у ході вивчення марсіанського ґрунту виявлено ознаки наявності піску та води.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів