Як живе українська школа у Варшаві

Як живе українська школа у Варшаві

PROMOTED
21 лютого, 13:00

Рік тому українська освітня компанія STUDY.UA анонсувала відкриття нової школи у Варшаві для українців. Для української компанії це вже не перший досвід відкриття шкіл: у березні 2023 року відкрила свої двері школа на Кіпрі, яка об'єднала 220 українських учнів у Лімасолі. Також розвивається мережа шкіл в Україні: 7 локацій у Києві та Одесі. На жаль, перша з них — бордингова школа IBS, яка розпочала свою роботу в Ірпені, у 2022 році, у 5-зірковому комплексі Admiral Grand Resort, була закрита через повномасштабне вторгнення.

Чому відкриття української школи у Варшаві стало викликом та перевіркою на витримку для менеджменту та академічної команди STUDY.UA? Та яких результатів вдалося досягти у першому семестрі — у цій статті.

- Пані Ларисо, вітаю вас! Ви директор української частини в NOVA STUDY у Польщі. Як вам вдалося зібрати команду зі 110 українських викладачів у Варшаві?

Ви знаєте, коли ми відкривали бордингову школу в Ірпені, ми думали, що зіштовхнулись з усіма складнощами підбору викладачів у новий проєкт, але Варшава перевершила наші найсміливіші уявлення. Як шукали? Збирали «методично», просили рекомендації, діставали контакти, «заманювали».

Якщо серйозно, то це було непросте завдання, але ми впоралися. Ми визначили для себе місію школи: забезпечити українським дітям майбутнє через якісну освіту, не втратити зв’язок з батьківщиною. У Варшаві це стало як ніколи актуальним. Тому ми хотіли зібрати не просто склад викладачів, а сформували команду, яка зможе реалізувати цю місію.

Незабаром у Києві та Варшаві відбудеться Презентація Міжнародної школи NOVA STUDY.

  • 2 березня, Київ, Premier Palace;
  • 25 лютого, Варшава, центральна локація школи.

Участь у презентації безкоштовна, реєструйтесь на івент на сайті.

Завдання відкрити українську школу за кордоном не проста, але ви вирішили додати ще й англомовну частину програми?

Звичайно нашим головним завданням було зберегти зв'язок із Україною в учнів, створити український осередок, в якому їм буде спокійно та комфортно. Але водночас ми мислили на перспективу: прагнули допомогти нашим учням створити освітній фундамент на все життя. Місією було забезпечити таку підготовку, завдяки якій вони зможуть самі обирати, де хочуть будувати майбутнє. Саме тому, перший рік англомовна частина програми складала близько 50%, наступний — вже 70-80%, залежно від класу.

- Пройшов вже перший семестр, з якими неочікуваними викликами ви зіштовхнулися?

Я мало що вважаю складними викликами, скоріше додатковими завданнями. Ми багато працювали над отриманням ліцензії, поєднанням української та міжнародної програм. Зокрема ми змінювали пропорції англомовної та української програм, щоб знайти компромісний варіант для комфортного навантаження учнів. Організація трансферу по Варшаві, повний ремонт приміщення, перевірки – відкривати школу за кордоном не легко, але ми були готові.

Та траплялися й несподіванки. От чого ми точно не очікували, так це труднощів із налагодженням процесів харчуванням. Ми вже змінили 3 або 4 компанії, що надавали послуги харчування. І навіть готувалися розглянути варіант із відкриттям власного ресторану, щоб надати учням необхідний рівень якості.

Харчування — це був справжній виклик, в Україні є безліч варіантів для замовлення, у Польщі — з цим складніше. Тим паче це частина шкільного процесу, на яку ми не маємо прямого впливу, але це впливає на нашу репутацію та ставлення учнів та батьків. Ми ще працюємо над цим.

- Ви вже говорили, що учні навчаються за 2-ма програмами, українською та англомовною. Розкажіть детальніше про міжнародний компонент? Які можливості він відкриває?

NOVA STUDY входить до групи компаній STUDY.UA і є партнером офіційної канадської школи Toronto Imperial School. Що це дає нашим учням? Починаючи з 9 класу, учні NOVA STUDY навчаються паралельно за 2 програмами — українською та канадською.

Канадська програма сама така, як в усіх школах провінції Онтаріо, вона неадаптована і в деяких моментах досить складна. Наші учня складають ті ж самі канадські іспити й контрольні, що й канадські школярі. Все це для того, щоб отримати атестат, адже він визнається в усьому світі. Це є вагомою перевагою при вступі до провідних університетів світу, не лише Канади.

І на додачу, це величезна перевага для портфоліо учня, який хоче претендувати на стипендію в університеті. Адже ви показуєте, що навчаючись у Польщі, ви змогли якісно опанувати не тільки свою рідну програму, а й неадаптовану канадську. Такий документ показує вас як дуже сильного академічного абітурієнта й університети будуть раді вас заохотити для вступу.

Більше про навчання у школі ви зможете дізнатися на Презентації школи у Києві та Варшаві.

  • 2 березня, Київ, готель Premier Palace Hotel;
  • 25 лютого, Варшава, центральна локація школи.

Зареєструватися на презентацію можна тут.

- Знаю, що у вашій школі також можливе проживання, як влаштована шкільна резиденція? і з якого класу можливий такий формат?

Бординг — це формат, який вже успішно інтегрований школами Великої Британії, Канади, США та країнами Європи. Мета такого формату — не лише охопити процес навчання, а й впливати на повноцінне формування особистості.

У NOVA STUDY учні проживають у кімнатах по 3-4 особи, мають власну невелику кухню для приготування снеків та ванну кімнату в кожному номері.Для нашої команди найважливіше — забезпечити безпеку та комфорт учням, тому ментори проживають з учнями 24/7, а вся територія школи і бордингу обладнана охоронними системами Ajax.

Але формат бордингу — це не просто про навчання з проживанням, це про розвиток самостійності, дорослішання, підготовку дитини до майбутнього. Саме тому цей формат є неймовірно популярним у школах Великої Британії та США. За статистикою більшість випускників топових університетів світу навчались саме в бордингових школах. Це пов'язано з тим, що вони починають готуватися заздалегідь і розуміють ціль, до якої рухаються.

- Відчуваю, що навчання у школярів насичене, а які є позакласні активності?

Так, NOVA STUDY — це школа повного дня, тому навіть для учнів денного формату (без проживання) ми забезпечуємо весь спектр позакласних активностей. Для батьків це великий плюс, оскільки не потрібно нікуди додатково возити дитину.

ІТ-академія або поглиблена англійська, теніс або чирлідинг, екскурсії або акторські студії та безліч всього іншого. Ви точно зможете обрати той напрям, який дійсно цікавий саме вашій дитині. А ми подбаємо, щоб вона відчувала себе комфортно та в безпеці. Адже наша місія — забезпечити українським дітям майбутнє через якісну освіту і ми робимо все, щоб втілити це.

Більше про навчання у школі ви зможете дізнатися на Презентації школи у Києві та Варшаві.

2 березня, Київ, готель Premier Palace Hotel;

25 лютого, Варшава, центральна локація школи.

Зареєструватися на презентацію можна тут.

Останні матеріали
Більше матеріалів