Порошенко у книзі про Гаррі Поттера, втеча перекладача і дракони Малковича

26 вересня 2007, 11:14

Дитяче видавництво Івана Малковича "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" зробило вечір 25 вересня святом для всіх українських "поттероманів".

Цього дня в "Українському домі" в Києві відбулася презентація книги "Гаррі Поттер та Смертельні реліквії" – останньої з серії про хлопчика-чарівника.

В українців є особливий привід для гордості – український переклад від видавництва Малковича став першим у світі.


Родзинкою презентації стало виконання музики до фільму Гаррі Поттера Національним президентським симфонічним оркестром.

Однак появу перед "поттероманами" Івана Малковича та перекладача Віктора Морозова супроводжувала головна тема з епопеї "Зоряні війни". Під цю ж музику пізніше було оголошено про урочистий початок продажу книги.

Для виконання музики з Гаррі Поттера в США спецільно було куплено партитури

Усього в "Українському домі" зібралося до тисячі людей – визначити більш точно не видавалося можливим, оскільки половина з них не сягала й метру в своєму зрості, а тому вгледіти таких "поттерчат" у натовпі дорослих та підлітків було важко.

Саме невеликий зріст був причиною не одних сліз, коли діти відходили від юрби. Вона збилася біля підвищення, де стояли Малкович, Морозов та один з героїв книг - напіввелетень Геґрід.

Першим до присутніх вийшов напіввелетень Геґрід. Днями вирішувалося питання про присутність кентавра Фіренце, що пересувався на ходулях. Але він не з'явився, бо актор, що грав "задні ноги" одружився і поїхав за кордон

Під час розіграшу семи книг шляхом вікторини один семирічний хлопчик стояв метрів за 20 від щільно скупченої юрби і намагався кричати відповіді на питання. Але його голос тонув у суцільному гаморі – діти ще до закінчення виголошення питань наперебій кричали вірні відповіді.

Одного моменту Морозов почав кричати до напираючих дітлахів: "Відійдіть! Відійдіть! Бо впадемо!"

Учасники не впорались лише з одним каверзним питанням. Малкович спитав, хто із перелічених ним персонажів є в останній книзі – таким виявився Порошенко. За словами видавця, це, звичайно, не Петро Порошенко, але герой, чиє ім'я є грою слів.

Стати першою "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ЗІ" вдалося завдяки роботі Білоцерківської книжкової фабрики, що працювала у три зміни. Тому 150 тисячний наклад видрукували не за 1,5 місяці, а за три тижні. Окрім того, потрібно зважати і на "експлуататорські" схильності Малковича.

Крім вікторини було обрано двійника Гаррі Поттера. Саме він першим отримав у подарунок сьому книгу

Про це розтрубив "батько" Гаррі Поттера Віктор Морозов. Він вирвався на сцену і закричав, що в цей день все розповість про "експлуататора" Малковича:

"40 днів та ночей він не випускав мене з-за столика з комп'ютером – прив'язав мене ланцюгами. Раз я вирішив утекти, сів на мітлу, але Малкович послав за мною дементорів, драконів і мені довелося повернутися". Такі жарти на "ура" сприйняли не тільки дітлахи, але й всі дорослі.

Перекладач Морозов та редактор і видавець Малкович співають пісеньку про "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГУ"

У свою чергу Малкович привітав усіх, хто зібрався. Окремо він висловив подяку фан-клубу Гаррі Поттера. Як виявилося, його учасники два місяці героїчно тримали обіцянку, що дали Малковичу, не обговорювати на своєму сайті зміст останньої книги.

Крім того, окрему подяку Малковича та сьому книгу про Гаррі Поттера у подарунок отримали 13 здібних дітлахів, що самотужки переклали "Смертельні реліквії" і опублікували їх в Інтернеті.

Малкович зв'язався з ними, пояснив, як негоже вони чинять, порушуючи права, і попросив зняти переклад. Діти погодились, за що також отримали окрему похвалу Малковича щодо розуміння авторського права.

З самого початку книги для продажу було накрито подарунковим папером з бантами

Заключним акордом вечора 25 вересня стало оголошення про початок продажу сьомої книги. В "Українському домі" її можна було придбати за 39 гривень.

Діти кинулись до столів з одного боку, з іншого фотографи та телеоператори, дехто навіть вилазив на столи

Малкович спробував утекти, але йому не вдалося сховатися від автографів

Незважаючи на заклик Малковича проявити "лондонську" стриманість і вилаштуватись у чергу, "поттеромани" кинулись до стосів книг "татарською ордою".

Лише після сходу першої хвилі можна було розібрати одну довгу вервечку бажаючих отримати "Смертельні реліквії". Бажаємо усім приємного читання!

Фото Дмитра Амідова

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів